Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klímy

Elektrická soustava kromě autorádia/MMS

Moderátor: Moderátoři

Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klímy

Příspěvekod Dodi » čtv říj 31, 2019 08:19

Preblikáva mi kontrolka uzamknutia dverí pri otočení kľúča zapaľovania tak pri štartovaní, ako aj pri vypnutí zapaľovania. Rovnako mi prebliknú všetky ledky na tlačítkach prieduchov klimatizácie pri otvorení dverí. Kostra je v poriadku. Voz navyše prestal reagovať na nastavenú teplotu kúrenia a kúri len pri 26 a high, inak vháňa studený, resp iba letný vzduch...
Dodi
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát bře 27, 2009 18:02
Bydliště: Valaliky

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod Georgius » čtv říj 31, 2019 10:47

Tipuju na zblázněnou klimu. Zkusil bych ji odpojit a pokd vše ustane tak pátral v ní.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod Dodi » čtv říj 31, 2019 11:05

Položil som túto otázku aj kvôli tomu, že sa ma predajca snaží presvedčiť, že to preblikávanie je normálne. Podľa mňa nie je, keďže to nerobilo od jeho prevzatia koncom mája. Osobne nevidím nijaký dôvod, aby preblikovala kontrolka zamknutia dverí pri každom otočení kľúča a rovnako, aby preblikli kontrolky klímy pri otvorení dverí. Skúšal sa už vymeniť stropný diel predného osvetlenia kabíny, nič sa nezmenilo. Chcel som vedieť, či to niekomu tiež robí... Celkom dobre som nepochopil tiež význam podsvietenia diepleja klímy, ktoré sa vypne po nejakom čase po uzamknutí auta, rovnako tak kontrolka zámkov dverí na palubovke... Čo sa týka odpojenia klímy - ako to je myslené?
Dodi
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát bře 27, 2009 18:02
Bydliště: Valaliky

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod FOMA » čtv říj 31, 2019 11:58

Pri otevreni dveří mi taky probliknou kontrolky na klime a podsviti se cca na 2min.displej klimy. Takze tohle povazuj za vlastnost nimoli za závadu . Zbytek uz nejspíš ano.
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod Jajo » čtv říj 31, 2019 12:32

Mne to s tým blikajúcim tlačidlom začalo robiť na sedane po tom keď mi v BA preinštalovali softvér a zapli alarm. Neviem či to bude chyba, lebo som to tlačidlo vtedy sledoval a ono bliká vždy podľa určitých parametrov... Skús to sledovať a uvidíš, že to bliká za rovnakých podmienok rovnako(pri zapnutí kľúčika, naštartovaní, po vypnutí,...). A to prebliknutie klímy mi tiež občas spraví, ale iba občas. Tiež som do teraz na nič neprišiel s týmito blikajúcimi vecami. Ale na crosske mi nič z toho nebliká a tiež som si zapol alarm.
A to že ti klíma kúri až pri vyššej nastavenej teplote môže byť tiež normálne. Lebo mne sa to tiež zo začiatku zdalo divné. Potom som si dal do auta vnútorný teplomer a zistil som že to robí dobre. Lebo keď máš napr. nastavené 23°C a svieti slnko(aj keď je vonku zima), tak samotné slnko ti dosť ohreje interiér až nad tých 23°C, no a vtedy ti klíma púšťa do vnútra studený vzduch a občas dokonca aj pustí klímu. Ak ti je "zima", tak buď si zvýš teplotu, alebo aspoň klímu vypni, resp. ovládaj si klímu manuálne. Ale ak ti to ani ráno nekúri pod tých 26°C, tak to bude už chyba klímy, inak je všetko v poriadku.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod FOMA » čtv říj 31, 2019 16:37

Mně to problikne jen krátce a slabě a všiml jsem si toho až začala být tma a já otvíral dveře od spolujezdce. Probliknutí bude vlastnost.
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod Dodi » pát lis 01, 2019 00:45

Od nova nič nepreblikávalo, to začalo pred necelým mesiacom. Auto kúrilo/chladilo podľa nastavenej teploty perfektne, dokiaľ nezačalo preblikávanie o ktorom píšem a kúriť prestal v podstate behom dňa - dopoludnia v pohode, odstavené auto na cca tri - štyri hodiny, po naštartovaní a ceste domov už nekúril na nastavenej a nemenenej teplote ako dopoludnia. Dal som do auta digitálny teplomer, pre overenie skutočnej a nie pocitovej teploty. Aktuálne vonku teraz večer z práce -3, nastavená teplota +24, v aute podľa digitálneho teplomera pri nastavenej teplote 6,6, dulo studený vzduch, dokiaľ sa neprestavila teplota na +26. Poobede, rovnako nastavená teplota +24, svietilo slnko, v kabíne 17,5. Mám verziu Vesta SW Cross Luxe v červenej metalíze. Preblikávanie začalo bez akéhokoľvek zásahu.
Dodi
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát bře 27, 2009 18:02
Bydliště: Valaliky

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod Dusan » sob lis 02, 2019 11:49

Mne to tlacidlo zamykania blikne vzdy pri zapnuti zapalovaania a potom pri vypnuti zapalovania.
Sw cross s alarmom.
Robi to aj ostatnym?
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod Mildo » sob lis 02, 2019 17:02

Som si to dnes odsledoval, takisto to tlačítko preblikne aj mne, pri otočení klúčom v zapaľovaní..
Lada Vesta SW Cross Ice oranžová
Mildo
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned zář 02, 2018 12:52
Bydliště: Poprad

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod Jajo » sob lis 02, 2019 18:22

Dnes som to opäť odsledoval na sedane. Čiže pri zapnutí kľúčika na štartovanie preblikne 2x, po naštartovaní a pustení kľúčika 1x, po vypnutí motara 2x a keď je auto zamknuté a odblokujem iba kufor, tak blikne 1x. Na crosske som si zatiaľ nič také nevšimol(a to mám aj alarm zapnutý), ale zajtra to pôjdem kuknuť, a ak to niečo robí, tak dám vedieť. :)
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod Dodi » úte lis 12, 2019 19:57

Tak,ako píše Jajo, alebo Dusan, sa preblikávanie prejavuje. Problém je v tom, že to nerobilo od nova, ale až cca po štyroch mesiacoch, kedy sa začalo prejavovať prebliknutie všetkých diód klapiek panela klimatizácie pri otvorení dverí. Zároveň s týmto javom voz začal voz zle kúriť na nastavenej teplote. Servis tápe... Ako dôvod uvádzali zavzdušnený systém chladenia motora(!), vadný termostat... Skusmo sa vymenila stropná jednotka, kde je asi čidlo teploty, nič sa však nezmenilo... Prejavuje sa to tak, že na začiatku po naštartovaní aj kúri, postupne však teplota vháňaného vzduchu chladne až do takmer studeného vzduchu, pričom kabína nie je na nastavenú teplotu vyhriata, je rozdiel ako som už uvádzal, pričom obe hadice do a z kúrenia sú horúce. Kúriť začne, ak sa teplota dá na max. Tak sa predtým kúrenie nesprávalo. Tiež som akosi nepochopil zhasnutie podsvietenia displeja klimatizácie a tlačítka signalizácie uzamknutia vozidla cca po 3 minútach od uzamknutia vozidla...
Dodi
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát bře 27, 2009 18:02
Bydliště: Valaliky

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod Jajo » stř lis 13, 2019 18:34

Čidlo teploty je pod zrkadlom, nie v tej stropnej jednotke, tú menili asi preto, že ak náhodou niečo v nej blbne tak by to mohlo mať nejaký súvis pri otvorení dverí,... A tá dióda na tlačidle uzamknutia, že zhasne až po 3 minútach je preto až vidíš, že máš zamknuté. Resp. tým tlačidlom sa dá zamknúť aj "núdzovo" auto(keď máš otvorené dvere a napr. ti nejde DO, tak podržíš to tlačidlo stlačené kým nezasvieti tá ledka, a po zatvorení tých dverí bude auto uzamknuté, vrátane zapnutia alarmu), tak aj to vlastne signalizuje. Ale to podsvietenie displeja klímy som do teraz nepochopil. Ale vyzerá to tak, že ten displej je podsvietený "nonstop" a vypína ho len to hlavné relé. Ale prečo sa nezapína/nevypína spolu s klímou to je záhada. A to tvoje blikanie tlačidiel klímy bude mať zrejme najväčší súvis práve s týmto podsvietením. Asi keď sa zapína, tak vtedy dochádza k nejakej indukcii, zlé ukostrenie RJ klímy, alebo niečoho podobného a práve preto bliknú aj tie tlačidlá. Proste všetko je to len o skúšaní, hľadaní a sledovaní, no a to sa servisu nechce. Skús si to aspoň odsledovať, že v akých situáciach ti to blikne. Možno, že to servisu niečo napovie a prídu ti na chybu...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod Dodi » čtv lis 14, 2019 14:06

Tak poporiadku. Preblikávanie čohokoľvek pri kúpe auta a cca 4 mesiacoch používania jednoducho nebolo. To začalo v podstate naraz spolu s kúrením, ktoré dovtedy išlo excelentne. Preblikuje kontrolka tlačidla dverí tak, ako popisujú kolegovia vyššie. Plus pri otvorení dverí prebliknú všetky ledky na paneli ovládania klímy. Kúrenie si odvtedy žije svoj vlastný život a kašle na nastavenú teplotu. Servis prvotne kontroloval kostry, nasledovala výmena stropnej jednotky, kde malo byť podľa nich čidlo teploty a keďže ako píšeš tam nie je tak logicky sa nič nezmenilo, jednotka vrátená moja pôvodná (a to som prekvapený, že nevedia, kde sa nachádza čidlo), voz napichnutý na diagnostiku, žiadna chyba (okrem u nás nepoužiteľného Glonass) nie je. Tak po konzultácii servisu s dovozcom sa "odvzdušňoval"(!) systém chladenia/kúrenia a padlo podozrenie na vadný termostat, čo som ako laik kategoricky vylúčil, keďže motor sa zohrieva normálne. Podsvietenie displeja klímy zhasne - ako som písal asi po troch minútach po vypnutí zapaľovania - spolu s cvaknutím (zrejme relé) kdesi pod palubovkou. Auto po naštartovaní studeného motora začne kúriť ako kúrilo, problém je v tom, že po nejakom čase prestane, hoci nie je dosiahnutá nastavená teplota, pričom hadice kúrenia sú však obidve horúce, ale do kabíny vháňa studený vzduch. Kúriť začne ak sa teplota zvýši na 26, alebo max., v prípade vrátenia na povedzme 24 ešte chvíľu vháňa teplý vzduch, potom však už len studený. Takže sa dohodlo, že sa vymení panel klímy, poprípade aj jednotka riadenia. Všetko tu uvedené vie aj servis, no nevie čo autu je...
Dodi
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát bře 27, 2009 18:02
Bydliště: Valaliky

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod Dusan » čtv lis 14, 2019 16:23

Tak asi nasadim teplomer aj ja. V lete som saskoval na 19 st a stale pocitovo teplo, a teraz nastavujem 23 a tiez sa mi zda zima na nohy.
Dnes som schvalne skusal odomkol auto, a preblilli vsetky 6 oranzovych kontroliek nanklime. Plus v tlcidlu zamykania.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Preblikávanie tlačítok uzamknutia dverí a prieduchov klí

Příspěvekod Dusan » čtv lis 14, 2019 18:52

Este ide nastavit pasmo a regulacia klimy v jednotke. Ale ked vravis ze ti to fugovalo.
Zamna ta regulacia teda nic moc. (mozno tym ze nefunguje :D)
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Další

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků