Skusenosti po prvej servisnej

Moderátor: Moderátoři

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Teepee » čtv lis 14, 2019 13:00

Jajo píše:... Aby to nedopadlo tak, že minieme veľa peňazí na nástreky a potom ešte za vyváranie...
Jestli to rezne jako Niva, tak to tak dopadne. :P
Někdo z Vestařů jste měl auto pořádně odstrojit, prolézt a vykoumat, které místa jsou potencionální problém i přes ošetřování.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Křečík Barbuška » čtv lis 14, 2019 13:20

Me stacil na jare jeden letmy pohled na georgiosovu Vestu a hned jsem uzrel masivni korozi v motorovem prostoru. Co teprve kdybych se soustredil? :mrgreen:

No dobre ma tam jen lisku, ale predpokladam, ze zadni kornouty, kapsy prednich blatniku a mista s dvouma plechama pres sebe pohnijou uplne stejne jako u predchozich modelovych rad.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11022
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod sickwokmove » čtv lis 14, 2019 14:18

Ako hovorim Lada na Slovensku garantuje zaruku na vozidlo 3roky. Neviem ci ste niekto kupovali auto s kupno-predajnou zmluvou a mate tam specifikovane podmienky pripadne zaruky navyse. Ja som platil auto na fakturu. A pre mna plati zaruka 3 roky na vsetko bez rozdielu. Po 15 rokoch pouzivania bude auto aj tak obuchane, oklepane a bohvie kolko krat natuknute. Ani v Toyote Vam po 8rokoch neuznaju prehrdzavenie takisto ako u nemcov ci kohokolvek ineho. Ano mozete to dat na sud pockat dalsie 3 roky a ak to vyjde vo vas prospech tak vam preplatia zbytkovu cenu vozidla. Co bude mozno 1000euro. Cize z tohto vyplyva, ze robit nastrek za cca 1050 euro (ratal som kazde 2roky po 150euro) je uplne bezpredmetne. Ak raz budem mat raritne ferrari z 200kusovej serie potom vlezem pod auto a budem si dutiny osetrovat aj sam, len aby mi vydrzalo. Ak samozrejme chce niekto Vesticku aj konzervovat ako raritne auto je to o niecom inom. Pre mna je to "workhorse" . Ktoremu rad doprajem olej, originalne nahradne diely, filtre, pripadne kvalitnejsie palivo.
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod stano112 » čtv lis 14, 2019 21:49

sickwokmove píše:Ako hovorim Lada na Slovensku garantuje zaruku na vozidlo 3roky. Neviem ci ste niekto kupovali auto s kupno-predajnou zmluvou a mate tam specifikovane podmienky pripadne zaruky navyse. Ja som platil auto na fakturu. A pre mna plati zaruka 3 roky na vsetko bez rozdielu.

Noo je to veľmi jednoznačné a jednoduché. Stačí otvoriť servisnú knižku,ktorá je potvrdená predajcom respektíve importérom a je pri uplatňovaní záruky asi ten najdôležitejší dokument...a tam sa okrem iného píše že záruka na pneumatiky je do prvej garančnej(samozrejme za takých a takých podmienok prevádzkovania vozidla),záruka na akumulátor je pol roka,záruka na prehrdzavenie je 6 rokov(samozrejme s pečiatkou o absolvovaní protikoróznej ochrany v predpísanom intervale) a pod. Stačí si len sadnúť a prečítať :wink: .
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod sickwokmove » pát lis 15, 2019 15:34

stano112 píše:
sickwokmove píše:Ako hovorim Lada na Slovensku garantuje zaruku na vozidlo 3roky. Neviem ci ste niekto kupovali auto s kupno-predajnou zmluvou a mate tam specifikovane podmienky pripadne zaruky navyse. Ja som platil auto na fakturu. A pre mna plati zaruka 3 roky na vsetko bez rozdielu.

Noo je to veľmi jednoznačné a jednoduché. Stačí otvoriť servisnú knižku,ktorá je potvrdená predajcom respektíve importérom a je pri uplatňovaní záruky asi ten najdôležitejší dokument...a tam sa okrem iného píše že záruka na pneumatiky je do prvej garančnej(samozrejme za takých a takých podmienok prevádzkovania vozidla),záruka na akumulátor je pol roka,záruka na prehrdzavenie je 6 rokov(samozrejme s pečiatkou o absolvovaní protikoróznej ochrany v predpísanom intervale) a pod. Stačí si len sadnúť a prečítať :wink: .


Ja som to cital a tu knizku beriem ako zdrap papiera. Pred sudom bude mat vypovednu hodnotu 0. Dolezite je co garantuje firma vo svojich obchodnych pravidlach. Tie nemaju z logickych dovodov nikde uvedene. A uprimne si povedzme, ze velmi dobre vedia, ze do 6 rokov to hnit nebude preto tak nastavili tu dobu. Ale v poriadku kto ma zaujem nech si to da urobit. S ohladom na to, ze uz mam nejake skusenosti s automobilkami a reklamaciami u nich ti mozem povedat, ze sa nedosudis nikdy a nikdy ti nenahradia skodu v miere akej bola sposobena. Za 450 euro si mozem o 6rokov dat auto vyvarit.
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků