Praskanie-pukanie plastov v interiéri, od cca 100 km/h

Moderátor: Moderátoři

Praskanie-pukanie plastov v interiéri, od cca 100 km/h

Příspěvekod rek85 » úte črc 02, 2019 08:58

Ahojte, od cca 100 km/h začína byť počuť pukanie a praskanie v interiéri, čím vyššia rýchlosť, tým častejšie a hlasnejšie. Na dialnici je to fakt otravné. Ide to akoby "od všade" z palubovky a predných častí predných dverí, oboch, no silnejšie spolujazdcových. Auto mám 2 roky, asi 25 tkm, minulé leto si nič také nepamätám, respektíve ďaleko, ďaleko slabšie a len z prednej časti spolujazdcových dverí, slabúčko pri 110 km/h a viac.
Teraz je to ale na nervy, každú cestu po diaľnici by som do toho najradšej kopol, krám jeden, každých par mesiacov voľačo a vraj nové auto...
...máte niečo podobné?
(Videl som tu tému o späťákoch a tých lištičkách pri čelnom skle - nemyslím, že by to bolo ono.)
rek85
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte čer 13, 2017 09:40

Re: Praskanie-pukanie plastov v interiéri, od cca 100 km/h

Příspěvekod george » pon črc 15, 2019 15:12

Súhlasím, je to na nervy - u mňa pri silnejšom protivetre už aj pri 90. Akurát dnes som s tým bol v servise... Kdesi na ruských stránkach som sa dočítal, že to robí dolné tesnenie pravých predných dverí. To je uchytené asi len na 3-och či 4-och miestach a pri vysokých rýchlostiach sa pod náporom vzduchu rozkmitá. Riešenie? Prilepiť obojstrannou 3M páskou. Pozor je potrebné dať na to, aby si neprelepil aj otvory na odtok kondenzu, ktoré sa tam tiež niekde nachádzajú.
V servise mi to takto urobili a rozdiel bol evidentný. Pri 130 bolo to praskanie oveľa jemnejšie a frekvenčne posunuté vyššie, t. j. ešte nejaká malá časť tam vibrovať bude. No súvis je zrejmý.


Mne sa však nejaké praskanie/klepanie ozýva pri nerovnostiach vozovky aj od pravých zadných dverí, čo jasne počul aj servisman, ale nepodarilo sa nám nájsť príčinu. Dvere boli rozobraté, podoťahované, premazané... - tam asi naozaj nemá čo tie zvuky vytvárať. Teoreticky to nemusia priamo robiť dvere, ale na nič sme neprišli. Nemá niekto skúsenosť aj s týmto?
george
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 15, 2019 14:58

Re: Praskanie-pukanie plastov v interiéri, od cca 100 km/h

Příspěvekod rek85 » pon črc 15, 2019 15:30

george píše:Súhlasím, je to na nervy - u mňa pri silnejšom protivetre už aj pri 90. Akurát dnes som s tým bol v servise...?

V ktorom?

Odtoky - viem, už som ich tam pozeral.

Môj tip na tie pískavé zvuky sú odstávajúce plasty okolo späťákov. Zatiaľ mi však nenapadlo čo s tým.

Pukanie / praskanie - môžem skúsiť tvoj recept, očakávam však len čiastočné zlepšenie, lebo to nejde iba od tých dverí podľa mňa.
rek85
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte čer 13, 2017 09:40

Re: Praskanie-pukanie plastov v interiéri, od cca 100 km/h

Příspěvekod george » pon srp 12, 2019 12:25

Ospravedlňujem sa za rýchlosť odpovede :(. Bol som v SlovLade v KE.
george
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 15, 2019 14:58

Re: Praskanie-pukanie plastov v interiéri, od cca 100 km/h

Příspěvekod Georgius » pon srp 12, 2019 12:49

george píše:Ospravedlňujem sa za rýchlosť odpovede :(. Bol som v SlovLade v KE.

Možné výklady:
1) před 14 dny jsem šel do Slovlady a teprv nyní jsem se vrátil
2) naučil jsem se odpovídat stejně rychle jako Slovlada

:lol: :mrgreen:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Praskanie-pukanie plastov v interiéri, od cca 100 km/h

Příspěvekod grafi2 » pon srp 12, 2019 19:38

Georgius píše:
george píše: 2) naučil jsem se odpovídat stejně rychle jako Slovlada

:lol: :mrgreen:



SlovLada neodpovedá!!! :D :D :D
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Praskanie-pukanie plastov v interiéri, od cca 100 km/h

Příspěvekod Georgius » pon srp 12, 2019 22:20

Dřív se říkalo "mlčí jako partyzán", tak dneska "mlčí jako SlovLada" ... zdravím pana Bělousova mladšího, pokud to tu čte ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Praskanie-pukanie plastov v interiéri, od cca 100 km/h

Příspěvekod Liftback » úte srp 13, 2019 17:33

Tak vážený, mne sa začalo objavovať pukanie plastov od pravých spolujazdcových dverí asi pred dvoma týždňami, upozorňujem že mám Grantu, ale akési vodítko tu možno nájdete aj pre Vestu, Po viacnásobnom vyhádzaní všetkých vecí z dverí spolujazdca a zo skrinky v palubovke a premazaní sil. sprejom všetkého čo sa dá, dokonca som zhodil Áčko plast. stĺpika okna, reku asi sa opiera keď som tam nahadzoval kábel na kameru..no ale potom ma napadlo skontrolovať madlo dverí spolujazdca - samozrejme uvolnené a fakt lietalo, dotiahol som veľmi uvoľnené krížové skrutky, asi nedotiahnuté už z výroby a pukanie prestalo, aj som sa bál aby matica alebo čo je za plastom nevypadlo do dverí, inak by ma čakalo rozoberanie dverí a hľadanie..odvtedy žiadne vŕzgavé zvuky a ťukanie. :idea: Uvoľneného toho môže byť individuálne na vozidlách ako - ktoré viac.
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Praskanie-pukanie plastov v interiéri, od cca 100 km/h

Příspěvekod Dusan » sob říj 24, 2020 20:32

Vraj bucha tesnenie na spodku dveri, co je horsie ze to az osucha farbu vid link
https://www.drive2.ru/l/553657981728720352/
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Praskanie-pukanie plastov v interiéri, od cca 100 km/h

Příspěvekod robelles » stř říj 27, 2021 14:32

Búchanie v pravých zadných dverách spôsobuje lanko ovládania okien, ktoré sa opiera o sklo a dotýka sa ho. Treba dat dole tapacir a okolo Lanka stahovacky omotat niečo ako molitan. Omotat to a zložiť dvere. Nezabudnúť všetko podotahovat. Trápil som sa rok kým som na to neprišiel co tam stále buchoce. Dvere som rozobral aj 10x. Odvtedy je pokoj.
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Praskanie-pukanie plastov v interiéri, od cca 100 km/h

Příspěvekod thorvald » úte lis 02, 2021 10:18

v interiesi je to zradne...zdaleka nie vzdy je zdroj zvuku v smere odkial ten zvuk prichadza. vela zvukov sa len odraza a je problem odhadnut povod. dlho mi takto robilo randal stropne svietidlo vpredu. dlho trvalo kym som na to dosiel...aj to len nahodou. bolo pocut plastovy zvyuk na nerovnostiach kdesi spredu od spolujazdca, x krat som mal zlozeny tapacir, olepil vsetky lanka, kable, podotahoval co sa dalo, dokonca som prelepoval aj hrany kde sa mi videlo ze by to mohlo vznikat a bez vysledku. az kym som jedneho dna nenarzil hlavou o stropnicu a zacul som "stary znamy" zvuk :lol:
Lada Vesta SW Cross Pluton
Uživatelský avatar
thorvald
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 20, 2020 17:20
Bydliště: Snina/Bratislava


Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků