Skapínanie motora

Moderátor: Moderátoři

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod mixaeella » úte črc 02, 2019 21:39

Neviem už ani aké sú diaľnice v ČR, ale u nás na SVK máme buď zredukované jazdné pruhy na dva alebo aj keď sú tri, tak sú tak naúzko, že všetci jazdíme obok vedľa seba. A tiež sú na diaľnici ľudia zvaní sebevrahovia, ktorí sú navyše egoisti, nedodržujú rozostupy a jazdia takzvané myšičky v minimálnej 110km/hod. rýchlosti. No a vďaka takýmto de.ilom na diaľnici sa mi neraz stalo, že sme všetci ledva ubrzdili na nulu.
Čiže.... : keďže mi skape motor pri 30tke, keď brzdím naplno z 50tky a vyradím....cítim sa ohrozene v aute, keď jazdím po diaľnici a musím takto urgentne brzdiť. Pri skapatom motore mi nebudú ani brzdy naplno fungovať v takej veľkej rýchlosti. Alebo sa mýlim???

Duko, mne tiež raz za čas pri rozbehu a hlavne do kopca skacká auto ako keby som sedela v autoškole :(
Toto všetko mi spôsobuje diskomfort pri jazde autom :(
Uživatelský avatar
mixaeella
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob pro 15, 2018 19:59
Bydliště: BA

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod grafi2 » stř črc 03, 2019 06:00

Motor nemá čo zhasnúť za jazdy. Veď preboha to nieje normálne... Reklamovať reklamovať reklamovať. Vieme aká je situácia ale keď zatlačí viac ľudí, ľady sa pohnú. Jeden známi mal Punto ktoré podľa neho veľa žralo. Dovtedy sa naťahoval s predajcom kým nedostal nový kus. Trošku si poplakal lebo namiesto šedého mal červené ale toto jazdilo už ok.
Vy dáte 15 tis za auto ktoré zhasína?
ľudia spamtajte sa... máte nárok na opravu tak to využite.
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod Peter6160 » stř črc 03, 2019 13:37

Môj postrech je taký že mi to skapinalo ako nové, keď to išlo na diagnostiku tak nič. Všimol som si súvis medzi zatvorenymi vetrakmi a pusteným ventilatorom alebo klíma. Všetko otvoriť, odvtedy nič. Vinimočne vtedy ak vyradim do neutralu a padnú otáčky hlavne v lete klima, ventilator a malo otáčok motora.
A nejdem na spotrebu, idem do otáčok, žiadne dusenie motora odvtedy žiadne problémy spotreba 8L.
Peter6160
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob pro 09, 2017 13:12

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod Duko » stř črc 03, 2019 13:43

Po návšteve u doktora Coryho skapínanie prestalo a občasné skackanie som vyriešil ľahkým pridaním plynu pri rozbehu. Teraz sa mi to stáva len keď sa pozabudnem.
Lada Vesta cross ICE 2018 čierna metalíza, Opel corsa 2005, Ford fusion 2010, Bronto 2019 maskáč.
Uživatelský avatar
Duko
 
Příspěvky: 539
Registrován: úte bře 27, 2018 19:39
Bydliště: Bratislava

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod Peter6160 » stř črc 03, 2019 13:48

Jaj to skackanie jedine pri studenom štarte v lete, treba počkať dokým sa zohreje katalyzator, motor a u mňa ok.
Duko a prejdes po 4 rokoch na EK? alebo to dáš nachvíľu spraviť naspäť :D
Peter6160
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob pro 09, 2017 13:12

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod mixaeella » pát črc 05, 2019 13:53

Odkedy nie je 30°C v tieni nepúšťam klímu (radšej si naplno otvorím okná) a motor ide ako hodinky.
Nejazdím na spotrebu! Auto vytáčam niekedy poriadne do otáčok, hlavne teda pri predbiehaní. Priemernú mám 7.8l/100km (posledných odjazdených asi 2tis. kilometrov).
Uživatelský avatar
mixaeella
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob pro 15, 2018 19:59
Bydliště: BA

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod Duko » ned črc 07, 2019 10:04

Peter6160 píše:Duko a prejdes po 4 rokoch na EK? alebo to dáš nachvíľu spraviť naspäť :D

Na to nie je dôvod. Teraz sme boli so sedanom na EK a bez problémov. (Aby som neklamal, tak malá chybička tam bola, ale v splynovači, ktorú hneď opravil pán, ktorý to montoval)
Lada Vesta cross ICE 2018 čierna metalíza, Opel corsa 2005, Ford fusion 2010, Bronto 2019 maskáč.
Uživatelský avatar
Duko
 
Příspěvky: 539
Registrován: úte bře 27, 2018 19:39
Bydliště: Bratislava

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod rek85 » pát črc 12, 2019 10:14

grafi2 píše:Motor nemá čo zhasnúť za jazdy. Veď preboha to nieje normálne... Reklamovať reklamovať reklamovať. Vieme aká je situácia ale keď zatlačí viac ľudí, ľady sa pohnú. ... Vy dáte 15 tis za auto ktoré zhasína? ľudia spamtajte sa... máte nárok na opravu tak to využite.

Ja som dal 10 tis (lebo ICE sedan), ale zrovna tieto scenáre vykresľujem priamo importérovi a ten mi tvrdí, že ani jednu jedinú reklamáciu na takéto skapínanie nemali, zo žiadneho servisu, nikde. To sa každý kto sa tu sťažuje s tým naučil žiť lebo nikde v servisoch nič nezdiagnostikovali, alebo čo??!
rek85
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte čer 13, 2017 09:40

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod Vašátor » sob črc 13, 2019 21:01

Peter6160 píše:Duko a prejdes po 4 rokoch na EK? alebo to dáš nachvíľu spraviť naspäť :D

Proč by měl mít problém? Stanice emisní kontroly měří pouze statické CO a HC. Hodnoty pro Euro 4,5,6 jsou stejné.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod Peter6160 » pon črc 15, 2019 05:38

To som nevedel, budem musieť aj ja ísť s crosskou na liečenie :D aj keď teraz ide všetko ako má. Už len ešte pridať par konikov
Peter6160
 
Příspěvky: 160
Registrován: sob pro 09, 2017 13:12

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod Marek trucker » úte zář 03, 2019 19:00

Zdarec chlapi.
Ja mal s autom opačný problém pri 1400km som naštartoval a otáčky motora vybehli na Max až do obmedzovača,ako by škrtiaca klapka sa zasekla. V servise pri výmene oleja to dali na počítač a nič nezistili.
Marek trucker
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv kvě 30, 2019 10:31
Bydliště: Prešov

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod Cory » úte zář 03, 2019 20:48

Robi to stale? Odkial si?
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod thorvald » ned lis 22, 2020 15:47

tak diskomfort jazdy postretol aj mna. nejde priamo o skapinanie motora ale trhanie, cukanie pri preradovani medzi 1. a 2 stupnom. Na 3. stupni to tiez trochu robi ale neieje to take vyrazne ako pri dvojke. v podstate pri preradeni z 1. na 2. vacsinou dochadzalo jak keby k pribrzdeniu auta. som si pripadal jak v autoskole miestami :roll: hlavne pripadni spolucestujuci obcas pozerali co sa robi...ci neviem so spojkou narabat. pridavanie plynu ako pisal vyssie Duko pomahalo len ciastocne. zacalo mi to robit tak vyraznejsie asi pred 2 tyzdnami. pri patrani po ruskom nete som natrafil na moznu pricinu...netesnost medzi ventilom absorbera a sanim...prosto si to sprosto prisava vzduch zvonku a RJ s tym nepocita. Riesenie je utesnit tu hadicu na oboch koncoch, prip. vymenit. Video kde to typek popisuje:

https://www.youtube.com/watch?v=T6-xI--SANE

pripadne tu: https://www.youtube.com/watch?v=HWaQvGQoJck

Ja som to vcera kolchozil s tymi tesneniami. Nasiel som predajcu priamo v BA kde mal slusny vyber roznych rozmerov, vyuzitelne su 8x1,5 a 8x1,8 mm (priemer tesnenia x hrubka gumy). Mne zapasovalo na strane absorbera dva kusy tych 8x1,8 a jeden 8x1,5 medzi nich a na strane sania dva kusy 8x1,8. Tu sa to moze zrejme lisit u inych...zalezi od toho aka je vola v tej hadici. Tak isto vo videu to ukazuje na motore 1,8l. Na 1,6l je ta hadica z opacnej strany trubice sania a je k nej trochu horsi pristup.
Vysledok je taky ze vcera a dnes som to testoval po meste a dialnici a to trhanie proste zmizlo. Motor taha pekne plynulo z nizsich otacok, tak isto aj to preradenie je plynulejsie a pohyb rovnomerny. Sa mi az nechcelo prestat sa vozit ked to tak dobre islo :mrgreen:

Komu to cuka a trha pri radeni pocas rozbiehania hlavne na nizsich stupnoch tak nech skusi tento kolchoz. Zatial to vyzera ze u mna to problem vyriesilo
Lada Vesta SW Cross Pluton
Uživatelský avatar
thorvald
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 20, 2020 17:20
Bydliště: Snina/Bratislava

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod Vašátor » ned lis 22, 2020 16:53

Asi mam podobný problém hned od začátku. Ale ne nijak závažný. Jen si občas připadám, že neumím řadit. Motor si dvakrát při přeřazení zakucká. Zkusím doplnit gumicky a uvidíme.

P.S. Hlavně by si měl borec z videa předělat svazek elektroinstalace vedle palivové hadice :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Skapínanie motora

Příspěvekod Liftback » ned lis 22, 2020 18:13

Priznám sa , že som si to všimol tiež, jazdím síce pomenej ale trhanie na dvojke je výraznejšie, absorbér "traktoruje-dízluje" častejšie a zdá sa mi málinko vyššia spotreba a jemnejšie slabší výkon, hmm tak skúsim
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron