WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

2DIN autorádio od výrobce, MMS s Windows CE, alternativní MMS s Androidem

Moderátor: Moderátoři

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod stano112 » ned bře 24, 2019 15:50

Jajo píše:S tou slovenčinou je to zložité. Rusi ju asi ani vôbec nevydajú a iným sa s tým nechce babrať pre pár kusov... Ale ja to beriem už tak, že na občasné výlety(resp. keď sa niekde stratíš :lol: ) stačí aj tá angličtina/ruština aj tie openstreetmaps. A keď chce niekto využívať navigáciu denne, tak si buď na toto zvykne, alebo si kúpi MMC s androidom...

Hlúposť,netreba si na nič zvykať :) . Už som tu dávnejšie písal,že sa dá do MMC inštalovať iná navigácia,ktorá vie po slovensky,česky,maďarsky...
received_430204417521370-800x400.jpeg

received_351283939062138-800x400.jpeg
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Jajo » ned bře 24, 2019 16:43

A mohol by si to tu zhrnúť. Najlepšie aj pridať to na LadaWiki. Kde stiahnuť inú navigáciu, cena tejto navigácie, ako sa aktualizuje, ako často sú vydávane aktualizácie a hlavne ako to dostať do MMC a ako to potom spúšťať,... Ináč by si mohol na túto tému založiť aj nové vlákno: "alternatívna navigácia do MMC". Dik, pomôžeš tým viacerým...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod stano112 » ned bře 24, 2019 21:03

Jajo píše:A mohol by si to tu zhrnúť. Najlepšie aj pridať to na LadaWiki. Kde stiahnuť inú navigáciu, cena tejto navigácie, ako sa aktualizuje, ako často sú vydávane aktualizácie a hlavne ako to dostať do MMC a ako to potom spúšťať,... Ináč by si mohol na túto tému založiť aj nové vlákno: "alternatívna navigácia do MMC". Dik, pomôžeš tým viacerým...

Zhrnuté:
Je to Navitel,alternetívne sa dá použiť iGo. Stiahneš,aktualizuješ na ich stránke. Do MMC sa to dá dostať,spúšťa sa to tlačítkom,ako doteraz. Dajú sa používať aj dve tlačítka,pôvodná navigácia aj alternatívna. Budeš potom musieť ale oželieť niektoré mapy,kvôli kapacite. Na Wiki to nedám,bolo by toho tak na štyri strany a beztak to zvládnu len tý "počítačovo" najzdatnejší,aj to bez záruky...99% ľudí by aj tak prišlo do štádia,že by im MMC nešlo. A pochybujem,že tu niekto disponuje obnovacím softom na MMC. Funguje to aj na verzii 225 a 238. Nakoľko ja Vestou nedisponujem,stálo to množstvo času a mnoho návštev u toho,kto Vestu Luxe má a bol ochodný ju požičať na experiment :) .
Ale problém je vyriešený a alternatívna navigácia funguje. Ak má niekto záujem,vie kde ma nájde :D .
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Dusan » úte dub 02, 2019 15:37

Cca pred tyzdnom som stahoval mapy do navigacie, postup z wiki. Pouzil som na to ten stahovaci program(kde je moznost vybrat si mapy na stiahnutie) , a cez vikend som isiel cez kruhac vybudovany koli stavbe dialnice(uz ho zobrazovalo) , tak sa mi mapy zdaju dost aktualne.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Liftback » úte dub 02, 2019 16:05

Ak je to ako z Navitel E700 tak aktualizácie sú z konca roka 2018 a s novými aktualizáciami a softvérom 9.10.905.
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Leo123 » úte dub 02, 2019 19:21

stano112 píše:
Jajo píše:A mohol by si to tu zhrnúť. Najlepšie aj pridať to na LadaWiki. Kde stiahnuť inú navigáciu, cena tejto navigácie, ako sa aktualizuje, ako často sú vydávane aktualizácie a hlavne ako to dostať do MMC a ako to potom spúšťať,... Ináč by si mohol na túto tému založiť aj nové vlákno: "alternatívna navigácia do MMC". Dik, pomôžeš tým viacerým...

Zhrnuté:
Je to Navitel,alternetívne sa dá použiť iGo. Stiahneš,aktualizuješ na ich stránke. Do MMC sa to dá dostať,spúšťa sa to tlačítkom,ako doteraz. Dajú sa používať aj dve tlačítka,pôvodná navigácia aj alternatívna. Budeš potom musieť ale oželieť niektoré mapy,kvôli kapacite. Na Wiki to nedám,bolo by toho tak na štyri strany a beztak to zvládnu len tý "počítačovo" najzdatnejší,aj to bez záruky...99% ľudí by aj tak prišlo do štádia,že by im MMC nešlo. A pochybujem,že tu niekto disponuje obnovacím softom na MMC. Funguje to aj na verzii 225 a 238. Nakoľko ja Vestou nedisponujem,stálo to množstvo času a mnoho návštev u toho,kto Vestu Luxe má a bol ochodný ju požičať na experiment :) .
Ale problém je vyriešený a alternatívna navigácia funguje. Ak má niekto záujem,vie kde ma nájde :D .


Kde ťa nájdem ? :D
Lada Vesta sw cross lux
Uživatelský avatar
Leo123
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon lis 26, 2018 20:42
Bydliště: Trnava

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod stano112 » úte dub 02, 2019 20:59

Leo123 píše:
Kde ťa nájdem ? :D

Skús ťuknúť na to tlačítko SZ a napísať mi :) . Ale som na juhu západného SK.
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Duko » stř dub 03, 2019 09:28

No asi tomu moc dobre nechápem. Kúpim si LUXku a navigácia na mňa hovorí po rusky? To by mi až tak nevadilo, ale ešte abgrejdovať každú chvíľu mapy a zháňať tie, kam sa chcem vybrať... Nie je to nejaké zložité? Na obyčajnej ICE si zapichnem do držiaka telefon s WAZEom a idem. Nemusím sa o nič starať. Minule ma v piatok! poobede previedol cez Žilinu bez jediného zastavenia! Berie do úvahy zápchy nehody a automaticky odkláňa na najrýchlejšiu voľnú trasu. Aktualizuje sa prakticky nepretržite vlastnými uživateľmi, upozorňuje na prekročenie rýchlosti, hliadky, nebezpečenstvo na ceste a kadečo iné všetko aktuálne. Absolútne mi to vyhovuje.
Lada Vesta cross ICE 2018 čierna metalíza, Opel corsa 2005, Ford fusion 2010, Bronto 2019 maskáč.
Uživatelský avatar
Duko
 
Příspěvky: 539
Registrován: úte bře 27, 2018 19:39
Bydliště: Bratislava

Re: Navigácia

Příspěvekod Gaaspi » sob dub 20, 2019 03:33

tadejasko píše:Návod :)

1. Na stránke http://www.probki.net/vaz/lada_vesta.html si stiahnite subory "CIS" alebo "Europe" (podla toho, ktore rozhranie chcete - ja som si dal iba Europe)
2. Subory si rozbalte do priecinkov
3. Na sformátovanú SD kartu si skopirujte cely priecinok "Update" v ktorom sa nachadzaju mapy, citiguide.zip, config a updater (SKOPIRUJTE CELY PRIECINOK Update) ((karta by nemala mat menej ako 8 gb)) - ked otvorite SD kartu musite vidiet iba priecinok "Update" - nic viac - vsetko potrebne je v nom

Tip: Je potrebne si vybrat iba jeden subor (CIS alebo Europe), ktory chcete mat v navigacii - oba naraz sa nedaju nakolko MMS nema tolko miesta - ak sa stym chce niekto pohrat, tak si moze povyberat mapy ake chce a tie dat updatnut - do priecinku maps date iba tie mapy co chcete - priebeh updatu je rovnaky

4. Pustite si MMS a skontrolujte ci máte vypnutu app Navigacie - ak nie tak v Navigacii "Menu", "exit" a "Yes"
5. Vypnite MMS
6. Vlozte SD kartu do MMS
7. Pustite MMS
8. Spustite "Navy"
9. Aktualizaciu by malo spustit automaticky
10. Malo by Vam vyskocit okno s moznostami - "Full Update", "Maps Update", "Delete maps" a "Close"
11. Najprv je potrebne uvolnit miesto nakolko tam uz nejake mapy su tak zvolite "Delete maps"
12. Potom ako mapy vymazete tak zvolte moznost "Full Update" - pretoze je to zaroven aj aktualizacia aplikacie
13. Aktualizuje sa Vam aplikacia a aj mapy
14. Po skonceni Vam ukaze, ze sa to updatelo uspesne - stlacte "Close" a automaticky sa Vam pusti navigacia - skontrolujte si, ze ci tam mate mapy, ktore ste chceli ("Menu" - "Options" - "Maps")
15. Hotovo :)

Pripravte si aspon 30 minut cas - nakolko to dlho updatuje

TIp 2: Tu si mozete stiahnut aj alternativnu obrazovku tej istej apky (ja som si ju este nedal - planujem zajtra), postup nahodenia je rovnaky - prikladam aj video:

https://yadi.sk/d/pAAbXIj1v8M5K/MMC/7.9.7.212/ALTmenu%20update
https://www.youtube.com/watch?v=gB7DMLNUYTQ

Spravnost map: Ked som sa len tak presiel mestom tak mapy maju uz aj kruhove objazdy, ktore u nas v Namestove boli vybudovane pred rokom - cize mapy su celkom aktualne

Verim, ze pomohlo - akekolvek otazky tak piste sem :)


Ide už síce o starší príspevok ale my to chceme skúsiť teraz. SD karta s rozbaleným priečinkom Update je nachystaná. Ale vyskúšať to viem až tak o dva týždne keď sa vrátim z turnusu domov. Takže podľa tohto návodu to môžem v pohode urobiť že? Keby niečo napíšem. Ja viem aj po maďarsky takže neni problém ani to že je to len pre maďarsko čo ste tu niekde vyššie spomínali... Zatiaľ to mám len v ruštine a angličtine. Chcem aby mi to rozprávalo buď slovensky, česky, maďarsky...
Tibor - Lada Vesta
Gaaspi
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 19, 2019 22:17
Bydliště: Trstice

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Dusan » sob dub 20, 2019 05:52

No ja som stiahol ten suborcek z wiki. Po spusteni si naklikas ktore mapy chces
Dal som si len par ktore mozno vyuzijem. Tym padom to rychlejsie postahuje, aj kratsie inštaluje.

Zmeny vzhladu som neskusal.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Jajo » sob dub 20, 2019 09:24

Kuknite na LadaWiki, tam som to popísal rozsiahlejšie. Tam nájdete aj ako si nahráte nový vzhľad(alternatívny). "Nevýhoda" tejto navigácie je že má len ruský, anglicky a nemecký jazyk. Ale keď si dáte ten nový vzhľad, tak je mapa na celý displej a dá sa kuknuť či to ukazuje to čo si myslím, že to povedalo :mrgreen: Najjednoduchšie je keď si stiahnete ten program na sťahovanie máp a s ním si nasťahujete na SD kartu mapy ktoré potrebujete a potom si kartu vložíte do MMC a zvolíte si najskôr položku "vymazať všetky mapy" a potom (keď to skončí) zvolíte položku "nainštalovať mapy". A máte vybavené. :D A keď sa chcete s tým "pohrať", tak si potom vymažte kartu, stiahnite si a rozbalte na ňu (rovnakým spôsobom ako originál) súbory z tejto stránky a po vložení karty do MMC si zvolíte iba položku "aktualizovať program" a máte najnovší alternatívny program a najnovšie mapy. :lol: Skúste a uvidíte, že to nové prostredie je omnoho lepšie ako to originálne, mapa je na celú obrazovku a aj ovládanie je také príjemnejšie(aj keď niektoré položky sa nastavujú inde/inak ako v originály) Na LadaWiki je aj video ako vyzerá originál, ako sa to inštaluje a ako potom vyzerá alternatívne menu. Kto by nevedel, tak všetko o navigácii je presne tu
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Gaaspi » ned dub 28, 2019 21:39

Ten alternatívny vzhľad potrebujem aj preto že pri originále čo je tam od výroby na niektorých miestach nereaguje na dotyk (pri rohu hlavne) a neviem na tej mape dať aby dalo normálny náhľad ten jazda mód že tak aby vyzeralo že cesta je predomnou (ako v bežnej navigácii). Možno vy ste už zistili ako to prepnúť, možno pomôže aktualizácia, preto chcem tú druhú grafiku skúsiť že možno tam to pôjde. A zdá sa mi že aj ten GPS z ruska je dáky presnejší úplne na meter presne ukazuje ešte aj čísla domov sú tam. Také ako v Lade neni ani firemná ani moja vlastná navigácia.
Tibor - Lada Vesta
Gaaspi
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 19, 2019 22:17
Bydliště: Trstice

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Jajo » pon dub 29, 2019 11:40

Gaaspi, ten alternatívny vizuál určite skús, je omnoho lepší... A čo sa týka toho pohľadu. Ak myslíš až ti to ukazuje kvázi len kúsok cesty pred tebou, tak to sa tam asi ani nedá nastaviť(ja som sa tiež s tým hral, aj v tom novom vizuále). Lebo ono to zobrazuje "normálne" mapu štýlom, že čím rýchlejšie ideš, tak tým máš pohľad na mapu ako keby z väčšej výšky. A ako prichádzaš ku odbočke a spomaľuješ, tak sa ti to približuje viac a viac. Ale mne to aj takto dosť vyhovuje, aspoň pri vyššej rýchlosti vidím čo ma čaká o dosť ďalej a viem sa pripraviť, či sú tam prudké zákruty, alebo prudké odbočenia,.... Ináč, v meste keď ideš pomalšie, tak ti to ukazuje aj 3D budovy okolo...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Dusan » pon dub 29, 2019 12:00

Som to nahodil. Dnes. Len tak zo. Srandy. Konecne to bude ukazovat gps rychlost aspon zistim ako presne ukazune rychlomer res tempomat.
Instalacka je bez map tie som. Si skopiroval, z priecinka co s nedavno postahoval.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Jajo » ned čer 02, 2019 13:50

Gaaspi, dnes som sa bavil s tou navigáciou(alternatívny vzhľad .238) a zistil som ako sa dá zmeniť to čo si chcel ty. Proste v nastaveniach máš položku ktorá je nastavená, že ti má dávať automaticky pohľad 3D na 2D, resp. 2D na 3D. No a keď túto položku zmeníš na "NONE", tak ti to už nebude automaticky dávať ako sa mu zachce. Čiže keď máš túto položku vypnutú a nastavíš si navigáciu, tak si ručne nastav pohľad aký ti vyhovuje(priblíženie a naklopenie) a ten ti už bude držať stále celú cestu. Ak to nebudeš vedieť nájsť tak napíš a napíšem ti presne kde to nájdeš, resp. dám aj foto. :D A ak chceš a obťažuje ťa to, tak sa dá vypnúť aj tie 3D budovy. Proste, keď sa s tým pohráš, tak je tam veľa zaujímavých nastavení...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

PředchozíDalší

Zpět na Magnitola (rádio/MMS)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků