2103 chromové lišty dveří - demontáž a montáž

Moderátor: Moderátoři

2103 chromové lišty dveří - demontáž a montáž

Příspěvekod premek.fadrny » pát úno 01, 2019 15:11

Ahoj Ladisti
Jelikož mě tohle téma výhledově čeká a občas někdo zmíní, že to řeší taky, ale že shání informace, tak že prosím zkušenější členy kmene o radu: jak je to s demontáží a následnou montáží chromových lišt dveří na 2103 ?
Rady jsou různé, někdo páčí špachtlema, někdo špalíčkama, no představit si to nedokážu a natož zpětnou montáž, bez toho aby se lišty zničily...
Další část je okapnička, na sraze v Jedovnici jsme to probírali, dokonce jsem měl v ruce i "udělátko" to si představit umím, ale přemýšlí, jak vyrobit to udělátko....
No pište, jaké máte zkušenosti, co vás napadá :)
Uživatelský avatar
premek.fadrny
 
Příspěvky: 389
Registrován: stř zář 16, 2015 13:15
Bydliště: Dlouhoňovice - Žamberk

Re: 2103 chromové lišty dveří - demontáž a montáž

Příspěvekod Laďuša » pát úno 01, 2019 17:14

Lišty něčim odpáčíš - špachtlí, šroubovákem, prostě tak něčim. Čudlíky beztak bejvají zkřehlý a hodně se jich poláme, buďto ta část v blatníku/dveřích/čele a zůstanou na liště a nebo ta část v liště a zůstanou v blatníku. Zničený a podezřelý kusy vyhoď.
Nový čudlíky před montáží nacvakej do dírek v karosérii, lištu na ně přilož a středně silným úderem ruky naraž.
O lištu se nebuj, ta to přežíje v pohodě.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: 2103 chromové lišty dveří - demontáž a montáž

Příspěvekod Jimmi » pát úno 01, 2019 19:50

Taky to můžeš loupat zevnitř, ale musíš sundat polstry.
A já je mám přišroubovaný, což má své výhody 8)
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: 2103 chromové lišty dveří - demontáž a montáž

Příspěvekod mušketýr » pát úno 01, 2019 20:41

Sem to tu už řešil.Nějakej dobrák mi očesal 03 a některý lišty nutně potřeboval...Kdyby nechal za stěračem lístek "koupím lišty-nemáte?"tak OK mám jich dost a za pakatel bych mu je střelil.takhle mi přidělal strašnou pakárnu a chytit ho tak ho snad zabiju.Vše se jevilo jako OK-mám dost lišt, dost příchytek tak kde může bejt problém?Může.A dost velkej.Mám příchytky origo i neorigo a lišty mám různého stáří ale všechny origo.Nevím proč ale lišty mi nejdou nasadit.Vodorovné jsem tak nějak napáchal, ale ty na lemech blatíků-peklo.Prostě je začneš nacvakávat z jedný strany a než dojedeš na konec tak začátek vyskočí.OK tak začnu uprostřed a pojedu ke koncům.Jenže vono odskočí uprostřed!Pár lidí mi tu radilo jak je nasadit a všechno marný.Auto je v depu a tak s ním nejezdím a tak čeká až na to bude čas a nálada.Pokud je tam nacvakáš bez problémů tak mluv o štěstí.M.:S
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Uživatelský avatar
mušketýr
 
Příspěvky: 1247
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic

Re: 2103 chromové lišty dveří - demontáž a montáž

Příspěvekod premek.fadrny » sob úno 02, 2019 19:50

Kluci díky za sdílení zkušeností.
Tak to máme zmapovanou prácičku s "lištičkama". No a teda chápu, proč mi na předku chyběly lišty kolem lemů :) Ve dveřích jsem šel cestou oddělání polstrů a příchytku, po příchytce opatrně zmáčknul a vycvaknul ven, kousek, po kousku, aby se mi lišty neprohnuly.
Tak a teď co mi poradíte ohledně lišt rámujících okna?
A pak střešní okapničky? Jdou vůbec oddělat a přidělat bez spec nářadí?
Uživatelský avatar
premek.fadrny
 
Příspěvky: 389
Registrován: stř zář 16, 2015 13:15
Bydliště: Dlouhoňovice - Žamberk

Re: 2103 chromové lišty dveří - demontáž a montáž

Příspěvekod Vašátor » sob úno 02, 2019 21:54

Už jsem to tu někde psal. Střešní okapničky se sundají jednodušše, když víš jak na to. Když nevíš, stočíš je do vrtule a následně vyhodíš. Důležité je to dělat ve dvou. Následně chytneš špalíček z tvrdého dřeva, či plochý tlustý šroubovák a od kraje, z vnitřní strany, lištu postupně srazíš až do prvního rohu. Tam přestaneš! Druhý člověk ti lištu drží rovně a u karoserie, aby se nekroutila a nepáčí za ni! a nepomáhá sundávání! Následně začneš z druhé strany stejným postupem až do rohu. Jakmile to budeš mít do rohů z obou stran oddělané, postupuješ dál. Jeden člověk drží lištu rovně a co nejvíce u karoserie, druhý oklepává z vnitřní strany. Stejně se to dělá i u ozdobných rámů oken dveří.

Pokud ti pomocník bude chtít pomoci moc a místo držení se bude snažit lištu sundávat taky, rovnou mu uraž pazoury. Lišta se pokroutí a bude hotovo.

Co se týče lišt vodorovných a lemových, jak psal Laďuša, prvně čudlíky do plechu a následně lištu do čudlíku. Když lišta vyskakuje, je prostě pokroucená. Zkusit srovnat, aby správně přiléhala. A pokud to má být 100% práce, všechny špunty na "medvědí hovno" a zevnitř ještě omáznout. Tak jak to bylo ve fabrice.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: 2103 chromové lišty dveří - demontáž a montáž

Příspěvekod premek.fadrny » ned úno 03, 2019 10:47

Vašku, tak to je pecka, dobrý postřehy. Jinak to víš, to se může psát pořád dokola, opakování matka moudrosti. Až to budu dělat, zkusím třeba někoho ještě pověřit focením a udělat takovej foto manuálek, mohlo by to pomoc dalším začátečníkům.
Takže díky za pomoc :)
Uživatelský avatar
premek.fadrny
 
Příspěvky: 389
Registrován: stř zář 16, 2015 13:15
Bydliště: Dlouhoňovice - Žamberk


Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 0 návštevníků