Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
Moderátor: Moderátoři
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
Trosku zvlastne uvazovanie, ale nikdy som sa na to tak nepozeral 
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
jestli je to jen vnitrni strana, myslim ze je opravdu spatne nastavena geometrie. nemusi to byt uplne mimo, ale pokud je nastavena nejak limitne a k tomu jsou jeste nejake cepy uz volnejsi, klidne tato situace muze nastat.
jeste otazka, a je to sjete pravidelne nebo jsou tam jen sjete plosky? jen jestli jsou tlumice OK nebo KO.
jeste otazka, a je to sjete pravidelne nebo jsou tam jen sjete plosky? jen jestli jsou tlumice OK nebo KO.
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
s Ladou na vecne casy!
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
Tak čepy by snad 20 tisíc měly vydržet, ne ? Geometrii N. vyhodnotil jako OK ... tak nevím.uha2324 píše:pokud je nastavena nejak limitne a k tomu jsou jeste nejake cepy uz volnejsi
Sjeté je to celkem pravidelně po celém obvodu. Bohužel jsem gumy před zazimováním nevyfotil a teď už se k nim nedostanuuha2324 píše:je to sjete pravidelne nebo jsou tam jen sjete plosky? jen jestli jsou tlumice OK nebo KO.
Mmch, nápravu vymysleli vlastní, nebo vzali něco z rendlíku ? Že bych to zkusil z druhé strany ...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze
)
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
Uvědomil jsem si, že jak jsem byl v Sadské kontrolovat geometrii, tak jsem zapomněl puštěnou kameru. Takže po nájezdu ukazovaly přístroje toto:
a po N. vycouvání tohle:
Já z toho chytrej nejsem, vy jo ?
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze
)
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
Je tam rozdíl 140 jednotek, ale jinak tomu také nerozumím
Ale předpokládám, že obě strany by měly mít stejnou hodnotu 
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
stejnú hodnotu nenastavíš, je to plus minus autobus...
Ak si mal pri vjazde 0 0 tak za jazdy išli kolesá trošku od seba, a tým pádom derie kolesá z vnútornej strany. Zdá sa že to nastavili trošku tak, ako sú paličky na obrázku. Ak to prehnali bude ti drať gumy z vonka. No celý ten prístroj sa mi zdá nejaký... divný. Ale pomlčím keďže na Trabante sa nastavovala geometria aj podľa dosky
Ak si mal pri vjazde 0 0 tak za jazdy išli kolesá trošku od seba, a tým pádom derie kolesá z vnútornej strany. Zdá sa že to nastavili trošku tak, ako sú paličky na obrázku. Ak to prehnali bude ti drať gumy z vonka. No celý ten prístroj sa mi zdá nejaký... divný. Ale pomlčím keďže na Trabante sa nastavovala geometria aj podľa dosky
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
Nie je mozne aby si mal 0000, takze to bola len zakladna hodnota po zapnuti pristroja. Podla mna mas 2° zbiehavost(0.95stupna vlavo a 0.81 stupna vpravo). Ale tiez z toho velmi mudry nie som
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
To co píše Majo mi asi dává smysl nejvíc, teď jenom najít v mé drahé ruské knize jak to má být správně. No jo, Lada 
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze
)
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
Niekde som čítal, že prehustené gumy sa derú v strede a podhustené na okrajoch. TMPS sú myslím nastavené na 1,9 podľa príručky by mali mať tlak 2,2. Ale myslím, že 2,5 by im nemalo vadiť hlavne v predu. Akurát trošku začne auto búchať na jamách.....
Lada Vesta cross ICE 2018 čierna metalíza, Opel corsa 2005, Ford fusion 2010, Bronto 2019 maskáč.
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
No, zimáky jsem zatím stáhnul na 2,2 tak uvidíme. Zase se mi občas rosvěcí TPMS, jako trubka měřím kola a tlaky jsou OK. Kalibrovka za jízdy i při stojícím vozidle ...asi si budu muset zase po čase přečíst návod.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze
)
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
A mariáš tie tlaky jedným meradlom, alebo si to aj porovnávaš na viacerých?
Lada Vesta cross ICE 2018 čierna metalíza, Opel corsa 2005, Ford fusion 2010, Bronto 2019 maskáč.
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
Zatím u dvou pump Benzina, jedna v Praze a druhá v Tišnově
. Kde budu měřit do třetice ještě nevím a taky to vezmu starým BA3 měřákem, co jsem si nechal ze sedmičky 
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze
)
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
Zaujimave hodnoty ma renault:
Můj Megane je z výroby na příplatkových 17" kolech (205/50/17") a na štítku na dveřích jsou tyto údaje:
pro rychlost < 160 km/h přední 2.3 bar, zadní 2.1 bar
pro rychlost > 160 km/h přední 2.4 bar, zadní 2.2 bar
pro ECO provoz přední 2.6 bar, zadní 2.3 bar
rezervní pneu v rozměru 195/65/15" a 205/55/16" 2.5 bar a pro T145/70/17" 4.2 bar
Hlavne ma zaujalo ECO rezim.
Můj Megane je z výroby na příplatkových 17" kolech (205/50/17") a na štítku na dveřích jsou tyto údaje:
pro rychlost < 160 km/h přední 2.3 bar, zadní 2.1 bar
pro rychlost > 160 km/h přední 2.4 bar, zadní 2.2 bar
pro ECO provoz přední 2.6 bar, zadní 2.3 bar
rezervní pneu v rozměru 195/65/15" a 205/55/16" 2.5 bar a pro T145/70/17" 4.2 bar
Hlavne ma zaujalo ECO rezim.
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
Eco režim som mal už aj na Trabante keď som bombil gumy na 2,5.
Bolo to eco na spotrebu, a ľahšie sa krútilo volantom- menej som sa narobil, menej som musel jesť.
Akurát ak bolo treba brzdiť na mokru tak pánboh pomáhaj... a okrem toho skôr odchádzali čapy, takže som podporil EKOnomiku
ps Vesta má tiež tabuľku ako fúkať gumy...
Bolo to eco na spotrebu, a ľahšie sa krútilo volantom- menej som sa narobil, menej som musel jesť.
Akurát ak bolo treba brzdiť na mokru tak pánboh pomáhaj... a okrem toho skôr odchádzali čapy, takže som podporil EKOnomiku
ps Vesta má tiež tabuľku ako fúkať gumy...
Re: Sjeté letňáky z vnitřní strany (na Vestě)
Mňa by tiež zaujímalo ako mám správne nafúkať gumy. Lebo výrobca by mal napísať presný tlak potrebný na konkrétne auto na základe nejakých skúšok, prepočtov,... Lenže v pneuservise mi hovoria vždy, že treba od výrobcu fúkať cca o 0,2-0,3 viac, no a to isté tvrdia aj odborníci na dopravu..., lebo, že jedna vec je, že výrobca udáva nejaký divný údaj a druhá vec je, že dlhšie nebudete kontrolovať tlak a tým budete časom jazdiť pod výrobcov tlak... No a ja čo som odsledoval na autách je, že keď som dlhodobo udržiaval tlak na výrobcom stanovenej hranici(max. mi to kleslo o 0,1-0,2), tak časom som mal zodraté boky pneumatík a stred bol relatívne dobrý. No a toto svedčí o tom, že ten tlak od výrobcu je nízky a preto guma sedí na bokoch a tie derie. Alebo jazdím rýchlo do zákrut.
Čiže aj na Veste, keď som mal 2,1(ako písal výrobca), tak to tiež dralo boky. A teraz som prifúkol na 2,2(ako píšu po novom) a aj jazda sa zlepšila aj ich to už toľko nederie na bokoch... Takže musím ešte skúsiť ísť aspoň o 0,1-0,2 vyššie a uvidím. Takže podľa odporúčaní odborníkov by sa mala Vesta podľa nového fúkať na 2,4-2,5. Aj keď sa dosť obávam ísť s tlakom vyššie, lebo keby sa niečo stalo a poisťovňa zistí, že nebol dodržaný tlak..., tak bude prúser. 
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko
(04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská
(06_2019 - )
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská