Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otáčok

Elektrická soustava kromě autorádia/MMS

Moderátor: Moderátoři

Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otáčok

Příspěvekod januell360 » úte kvě 15, 2018 14:50

Jedného dňa naštartujem a z ventilátora kúrenia sa ozýva pravidelný šramot podľa intenzity otáčok. Zistil som, že je to napadané suché lístie v lopatkách ventilátora kúrenia. Treba ho vybrať a vyčistiť. Na Aliexprese sa za 20eur dá kúpiť mriežka, ktorá sa nasadí na nasavaci otvor kúrenia do kabíny , pod plastovým krytom stieračov a bude po probléme. Ešte ju nemám.
januell360
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 15, 2018 11:43

Re: Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otá

Příspěvekod valda1971 » úte kvě 15, 2018 16:25

A Ty tam nemáš filtr ?
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7198
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otá

Příspěvekod januell360 » stř kvě 16, 2018 05:07

Kabinovy filter samozrejme tam je, ale nie som si istý, či náhodou som nezachytil fakt, - že ventilátor je pred filtrom a nie za filtrom, ako je to asi bežné.
januell360
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 15, 2018 11:43

Re: Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otá

Příspěvekod Jajo » stř kvě 16, 2018 17:48

Čo mám ja skúsenosti, tak kabínový filter býva väčšinou až za ventilátorom, čiže väčšinou býva pred ventilátorom len nejaká mriežka, asi proti myšiam :mrgreen: , no a občas sa cez tú mriežku dostane nejaký list... a je problém. Napr. na Octavii 2 sa dá ta mriežka zdemontovať a cez ňu očistiť ten ventilátor. Na Veste som to ešte našťastie neriešil. Napr. na mojej Octavii 1 mám kabinový filter vonku pred ventilátorom, má to aj výhody aj nevýhody. Výhoda je že ventilátor už nasáva len čistý vzduch, no a nevýhoda, že keď sa mi niečo stane s tým plastom pod stieračmi, tak mi ten filter zatečie a je problém, čiže treba vymeniť filter plus nový ten plast a ten je dosť drahý.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otá

Příspěvekod grafi2 » stř kvě 16, 2018 17:51

Vesta má tuším za ventilátorom filter, dokonca mám pocit že niekto sem dával ruské video ako sa montovala tá sieťka... museli dolu stierače, torpédo...
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otá

Příspěvekod sickwokmove » sob čer 09, 2018 06:35

Caute uz aj mne sa asi dostal nejaky ten list za tu mriezku ako to viem opravit? Ci ako amater nemam ziadnu sancu? :-D Mimochodom do buducnosti kade to nasava ten vzduch? dal by som tam daku jemnu sietovinu aby sa tie listky nedostavali az k tomu ventilatoru....?
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otá

Příspěvekod januell360 » úte črc 03, 2018 20:40

Treba odskrutkovať šuplík pred spolujazdcom, vybrať celý von a potom sa dostanete pohodlne k ventilátoru, ktorý pootočenim sa dá vytiahnuť von, len treba pozdvihnúť zaistenie. Už som to robil dvakrát, celé to trvá asi 20 min. A nasávanie je v strede medzi stieračmi. Musíš zhodiť stierače, potom plastový kryt pod čelným sklom a si tam. Ja som si objednal na Aliexprese originál sieťku, ktorá sa tam vsunie. Je to tam už prichystané na uchytenie. Ale vyrobiť sa sieťka dá aj doma. Inak video na montáž je na YouTube.
januell360
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 15, 2018 11:43


Re: Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otá

Příspěvekod Ladoš Vestoš » pát srp 17, 2018 21:01

A nové Vesty už dostávají tu síťku?
Ladoš Vestoš
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob črc 15, 2017 21:23

Re: Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otá

Příspěvekod Vašátor » stř pro 02, 2020 22:33

Při nastavení ventilátoru na vyšší jak třetí rychlost, mi začne vibrovat celá palubka. Na vyšší rychlosti je to cítit i ve volantu. Nemáte někdo načtené, zda se jedná jen o nějaký nalepený prach na vrtulce, nebo bude třeba celý ventilátor vyvážit? Ať vím do čeho jít, než to rozeberu (nerozeberu, není na to čas, leda že by ještě více přituhlo a já při topení musel pouštět ventilátor na víc jak trojku).
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otá

Příspěvekod jozfab » čtv pro 03, 2020 07:56

Presne to iste zacalo robit aj u mna. O par dni idem na tretiu garancku, popytam sa na to.
Lada Vesta sw cross ICE
Uživatelský avatar
jozfab
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv črc 19, 2018 07:11
Bydliště: Presov

Re: Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otá

Příspěvekod Vašátor » čtv pro 03, 2020 12:39

jozfab píše:Presne to iste zacalo robit aj u mna. O par dni idem na tretiu garancku, popytam sa na to.

Pak dej prosím vědět :)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otá

Příspěvekod jozfab » úte pro 15, 2020 13:06

Dnes absolvovana servisna prehliadka a ventilator sa jej zlakol. Cestou tam, a aj pred dverami servisu nezavibroval, takze som nemal ako technikovi ukazat, co to (ne)robi. On spominal bliziacu sa reklamacku ventilatora ineho zakaznika, ale tam ide o nejake piskanie.
Lada Vesta sw cross ICE
Uživatelský avatar
jozfab
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv črc 19, 2018 07:11
Bydliště: Presov

Re: Ventilátor kúrenia, motorček- šramot podľa intenzity otá

Příspěvekod grafi2 » pát pro 18, 2020 21:03

pískanie, vibrácie a iné chuťovky robili smietky v rebrách ventilátora...
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj


Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků