WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

2DIN autorádio od výrobce, MMS s Windows CE, alternativní MMS s Androidem

Moderátor: Moderátoři

Re: Navigácia Lada vesta

Příspěvekod Cory » pon črc 16, 2018 16:32

Podla mna bude ten spinac na principe gulicky a vybratia v presuvacej tycke vidlicky.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Navigácia Lada vesta

Příspěvekod Jajo » ned črc 22, 2018 11:29

Čaute chalani. Od Libi71 som sa dozvedel, že táto naša navigácia používa openstreetmap mapové podklady... Čiže kto chce a má chuť, môže sa na tomto odkaze zaregistrovať a upravovať a dopĺňať mapy a tým pomôcť iným v navigácii. Ja som sa tam zaregistroval a niečo v mojom okolí som podopĺňal a hlavne som doplnil aj na prejazdové trasy cez Žilinu povolené rýchlosti... Je tam toho strašne veľa na zmeny a dopĺňanie.... No, a keď všetci ktorí používajú tieto mapy do svojich navigácii, si stiahnu tieto nové mapy, tak tam budú už zahrnuté aj vaše zmeny. To kedy si budete môcť stiahnuť takto upravené mapy napr. do svojej Vesty záleží od toho kedy tieto zmeny zahrnie do máp samotná openstreetmap, potom od toho kedy si stiahne tieto mapy spoločnosť ktorá poskytuje aktualizácie do vašich navigácii a v poslednom rade kedy si ich vy stiahnete a nainštalujete... Ale väčšina spoločnosti vydáva aktualizácie v priemere každé 3 mesiace. Dúfam, že vás táto možnosť zaujala a skúsite to rovnako ako aj ja a tým zlepšíme navigovanie po Slovensku všetkým čo používajú openstreetmapy....
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia Lada vesta

Příspěvekod mino414 » ned srp 19, 2018 16:17

Zdravím,

Jajo, ďakujem za ten skvelý tip (ohľadne navigácie) na wince_uploader_vesta.zip :) poriešilo to môj problém s plánovaním trasy do Buchlovic (ČR), kde mi to z nejakého dôvodu dávalo 203km trasu a nie cca 80km v jak optimal tak v shortnes :D (vždy si totiž najprv pozrem trasy na google/maps až potom idem ,,plánovať,, do auta) . Inak dá sa niekde pozrieť aktuálnosť máp cez tento uploader ?
Uživatelský avatar
mino414
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte kvě 01, 2018 15:34
Bydliště: Cerová

Re: Navigácia Lada vesta

Příspěvekod Duko » pon srp 20, 2018 06:38

Odkedy mám v telefóne waze, som nikdy s navigaciou problémy nemal :)
Lada Vesta cross ICE 2018 čierna metalíza, Opel corsa 2005, Ford fusion 2010, Bronto 2019 maskáč.
Uživatelský avatar
Duko
 
Příspěvky: 539
Registrován: úte bře 27, 2018 19:39
Bydliště: Bratislava

Re: Navigácia Lada vesta

Příspěvekod Jajo » pon srp 20, 2018 17:11

mino414, Keď si pozrieš v tých stiahnutých súboroch dátum, tak ti to tam ukazuje vždy aktuálny dátum kedy si si ich sťahoval. Lenže podľa mňa to nie je pravda, že ak dnes stiahneš tak je to dnes aktuálne. Ja typujem, že to aktualizujú štvrťročne resp. polročne, ak nie ročne, tak ako väčšina navigácii. Ja som to odskúšal zatiaľ tak, že začiatkom júla som spravil páru zmien na openstreetmap a včera som si cez tento uploader stiahol iba Slovensko a dal som to aktualizovať do MMC, a nič s tých mojich zmien tam nebolo. Tak som im včera napísal, že ako často dávajú aktualizácie, alebo či robím niečo ja zle... A zatiaľ mi ešte neodpovedali, tak keď príde odpoveď, hneď dám vedieť čo a ako... Ale veľmi pochybujem či majú častejšie aktualizácie ako raz za štvrťroka. Ale ináč na tejto stránke že vraj sa dajú stiahnuť mapy pre našu navigáciu a tie by mali byť aktualizované cca v týždňových intervaloch. Len neviem či by to šlo, síce koncovku majú rovnakú akú podporuje naša navigácia, ale keď si stiahnem Slovensko cez uploader, tak mi stiahne jeden súbor prehľad Slovenska a druhý súbor podrobné Slovensko. A cez uvedenú stránku sa dá stiahnuť prehľad a západ, stred, východ Slovenska. Uvidím, či a čo mi odpíšu, a prípadne keď budem mať čas skúsim cez uploader stiahnuť okolité štáty a k tomu pridať Slovensko z tej stránky a hodiť to do MMC a uvidím....
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia Lada vesta

Příspěvekod Jajo » pon zář 03, 2018 17:59

Ahojte, takže konečne mi odpísali ohľadne tých aktualizácii aspoň niečo. Čiže odpísali presne toto: "Mapové aktualizácie sa vydávajú po obdržaní aktualizovaných údajov mapy od dodávateľa. Mapy sa v priemere aktualizujú niekoľkokrát za rok." A okrem toho nič iné. Takže to vyzerá, že ak ideme niekde na dlhšiu cestu, tak si stiahneme aktualizáciu máp pomocou toho sťahovacieho nástroja, no a uvidíme, či je aktuálna alebo sme robili všetku prácu, tzv. zbytočne. Ale ako som už písal, určite to aktualizujú aspoň 2-4 krát za rok. Ak má niekto čas a chuť, môže skúsiť aj to čo som písal v predchádzajúcom príspevku, čiže cez ten nástroj stiahnuť hocijaký malinky štát v Európe, len až to stiahne aktualizačné súbory a potom v zložke máp ten štát vymazať(ak ho nepotrebujete) a naťahať si do toho adresára všetky mapy ktoré chcete z tejto stránky a potom v MMC vymazať všetky mapy(ktoré sú v nej uložené) a potom dať aktualizovať mapy a skúsiť či to funguje a hlavne či sú tie mapy fakt aktuálne, tak ako to píšu na tej stránke...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia Lada vesta

Příspěvekod Jajo » ned led 13, 2019 09:18

Libi71 ako ti to dopadlo s tými zaseknutými spiatočkami? Robila to navigácia(od preinštalovania na 212 ti to už nespravilo?), alebo to robil snímač spiatočky?
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia Lada vesta

Příspěvekod Georgius » ned led 13, 2019 09:55

Tak vzhledem k tomu, že mu vyměnili spínač zpátečky a to imho byla jediná možná příčina problémů (protože MMS nemá moc jak rozsvítit couvačku ;-) ) tak si myslím, že to s aktualizací nesouviselo.

P.S. a Cory to říkal :mrgreen:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Jajo » ned led 13, 2019 10:27

Georgius, ja som túto otázku práve tu položil hlavne na to, že som o tom čítal na tom tvojom odkaze. No a chcel som až sa Libi71 vyjadrí k tomu tu v tomto vlákne ako mu to dopadlo... Lebo toto vlákno vystrašilo viacerých majiteľov Vesty Lux(trochu aj mňa,lebo mám tiež verziu 238), že verzia 238 kazí MMC.... No a na koľko toto vlákno skončilo s tým, že preinštalovanie na 212 pomohlo a porucha sa už nevyskytla, tak niekto v budúcnosti by si mohol myslieť, že vážne verzia 238 spôsobuje takéto problémy... Takže nechajme ešte až sa vyjadrí Libi71, ale podľa toho tvojho odkazu je to ZLÝ SNÍMAČ SPIATOČKY, takže nikto sa nemusí báť verzie 238!
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Georgius » ned led 13, 2019 10:38

Přesně tak jsem to myslel a proto jsem to sem i psal - vím, že my dva (a Cory) víme téměř s jistotou, že to byla "poplašná zpráva", která se (naštěstí) nepotvrdila. Nicméně v odkazovaném vláknu Libi lakonicky konstatuje "byl jsem v servise na výměnu spínače" a jako hlavní věc řeší převodovku, zatímco vadný spínač je zásadní informací pro tohle vlákno.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Libi71 » ned led 13, 2019 11:22

Tak pekne po rade. :D
Od tej spätnej aktualizácie na 212 išlo všetko ako hodinky, až do osudného rána.
Ráno pri odchode do práce MMC fungovalo pri cúvaní bez problémov (posledný krát). Následne pri parkovaní pri práci už nefungovali cúvacie svetlá, senzory ani kamera.
Skúšal som sa pohrať znovu s aktualizáciami, skontroloval poistky, žiarovky, ale nič. Tak som ráno po robote skočil cestou do Lady nech mi na to pozrú.
Bol som v dielni pri demontáži, tak som dospel k tomu že mám prevodovku Renault, nakoľko má úplne inak umiestnený snímač spiatočky, aj to že je mechanický).
Opravili to ešte ten deň (objednali, namontovali), a ešte mi aj požičali auto aby som tam nemusel čakať celú dobu.

Ale čo je najlepšie, pri prebratí auto som niekoľko krát skúšal zaradiť spiatočku a snímač reagoval bezchybne, cestou domov cca 35km som sa zastavil v obchode a pri cúvaní snímač niekoľko krát po sebe nezareagoval a neprepol MMC do režimu kamery! Dal som tomu ešte šancu (s prstom na telefóne :D) a odvtedy už 4 dni reaguje na prvý pokus.
V čase odchodu do servisu a aj teraz mám v MMC verziu 225.

Preto moja úvaha viedla k sčasti aj k softwarovej chybe keďže som len preinštaloval verziu na staršiu a zničeho-nic to fungovalo 6 mesiacov bez problémov.
Lada Vesta LUX sedan (červená), moja od 12/2017 (vyr. 9/2017 (mod. 2018)), prevodovka Renault JH3
LADA Bohorodička - Nebeská matka Väčšiny Svetlých Bohov Veľkej Rasy, Ochrankyňa národov Veľkej Rassénie, Bohyňa Krásy a Ľúbosti
VESTA - Nebeská Bohyňa Ochrankyňa Prastarej Múdrosti Vyšších Bohov, Bohyňa Jari a Ľúbosti, Ochrankyňa Obnovujúceho sa Sveta
Uživatelský avatar
Libi71
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned pro 10, 2017 12:01
Bydliště: Modra

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Dusan » pát bře 22, 2019 12:55

Ako uz si presiel na 238 alebo aky je stav? Oplati sa presjt s 225 na 238 alebo staci len na 225 update maps?

Aby to hovorili po slovensky asi nehrozi ci?
Ono cele. Mms je v anglictine
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Libi71 » ned bře 24, 2019 08:21

Hej, už som prešiel na 238. Všetko beží bez problémov.
Podľa servera Probki je na 238 zrýchlená práca s mapami a zlepšené trasovanie cesty.
Keďže od začiatku mám v MMS len mapy SVK tak som nikdy nespozoroval nejaké problémy s navigáciou. Najväčší problém je že veľa obcí na mape nemá nastavené orientačné čísla objektov.
Ale to je už len na nás (majiteľoch LUX s MMS), či si budeme zlepšovať zdrojovú Openstreet mapu.

Slovenčina asi nebude hroziť. :D
MMS ti môže hovoriť po rusky alebo anglicky.
Lada Vesta LUX sedan (červená), moja od 12/2017 (vyr. 9/2017 (mod. 2018)), prevodovka Renault JH3
LADA Bohorodička - Nebeská matka Väčšiny Svetlých Bohov Veľkej Rasy, Ochrankyňa národov Veľkej Rassénie, Bohyňa Krásy a Ľúbosti
VESTA - Nebeská Bohyňa Ochrankyňa Prastarej Múdrosti Vyšších Bohov, Bohyňa Jari a Ľúbosti, Ochrankyňa Obnovujúceho sa Sveta
Uživatelský avatar
Libi71
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned pro 10, 2017 12:01
Bydliště: Modra

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Jajo » ned bře 24, 2019 13:07

S tou slovenčinou je to zložité. Rusi ju asi ani vôbec nevydajú a iným sa s tým nechce babrať pre pár kusov... Ale ja to beriem už tak, že na občasné výlety(resp. keď sa niekde stratíš :lol: ) stačí aj tá angličtina/ruština aj tie openstreetmaps. A keď chce niekto využívať navigáciu denne, tak si buď na toto zvykne, alebo si kúpi MMC s androidom, resp. si kúpi externú vymakanú navigáciu. Mňa dosť na tejto navigácii štve okrem tých popisových čísel ako hlási výjazdy z kruháčov, to si musíš radšej pred kruháčom kuknuť na displej čo kreslí, či to aj sedí s tým čo hovorí. A s povolenými rýchlostiami je to tiež divoké, niekde neukazuje nič, niekde hlási úplnú blbosť a tam kde som už pomenil rýchlosti na správne, tak tam mi vždy kecá, že som ju prekročil :mrgreen: , asi to upozorňovanie vypnem :lol: . Ináč, kto pôjdete po hlavných ťahoch cez Žilinu a tiež aj na niektorých hlavných cestách v okolí pomocou tejto našej navigácie aktualizovanej najskôr v 01/2019, tak tam by ste mali mať už všetky rýchlosti aktuálne, lebo som ich tam pracne poupravoval a doplnil. :mrgreen: :lol: Prajem veľa kilometrov cez Žilinu bez pokuty vďaka mne. :yawinkle: :angel10:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Dusan » ned bře 24, 2019 15:04

Stele mi efunguje prepinanie podsvietenia. Day night, proste si viem len zapnut denny rrzim alebo nocny v navigacii. Rezim auto tam nieje...
To ako mam stale rucne prepinat?

A regulacia podsvietenia asi nejde v ziadnom rezime mp3 ani radia furt svieti tak ako som to prepol v menu......
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

PředchozíDalší

Zpět na Magnitola (rádio/MMS)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků