Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od Teepee »

Není náhodou jaro, přicházejí dny plné slunce, optimismu a také úklidu, kdy to staré auto by už vážně zasloužilo vyměnit za nové?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od Luky »

Blíží se pro někoho více pro někoho méně prodloužený víkend, tak věnujme těch pár minut napsání mailu těm, které jsme volili.
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3536
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od Crocodile »

Jo, něco o těch starých vozech, že jsou kulturní dědictví, jsem už četl. A opravdu při prodeji do zahraničí je potřeba nějaké povolení...Ale na druhou stranu, málokdo to řeší když s něčím starším jede do zahraničí jen na pár dnů :D Jo, nejstarší mám kolo Ukrajina z roku 71, tak za pár let kdybych na něm chtěl náhodou jet do zahraničí, tak si nejdřív musím zajet do Prahy do muzea, to orezlý kolo co jsme měli doma na půdě, ukázat? :D To, co má motor, tam to chápu, ikdyž představa žádat u Pionýra o cestu ven je taky zvláštní.

A ty změny v odstavci 3: ježdění s historickými vozidly půjde vždy dokuď bude ve výrobě benzín :D jen někdy to bude víc nebo míň dobrodružný... Podle mě zákaz jen tak přijít nemůže, s veterány je v některých zemích EU dnes docela byznys a jen tak to zakázat není jednoduchý....takže zatím bych se všech těch popsaných věcí neobával, jen je pravda že se chystá STK i pro auta na veteránských. Zatím snad každé dva roky....ale unie tlačí dlouhodobě na provádění STK u běžných aut každý rok, takže s tím by se potom svezly i veterány...Ale ten limit 40 let pro udělení veteránských značek, ten mě docela sere. Je dost možný že do budoucna to budu řešit a jestli bude dané auto/auta ze 70. nebo 80. let zatím netuším...vím ale že na V značky budou muset...no v nejhorším na převozky...ale to by se mě nechtělo

Na druhou stranu chápu případnou snahu o stanovení hranice roku výroby pro veterána, přecijen za pár let by šly i první Fabie dát na veterány a to už fakt ne :D ....Proto by nebylo až takovou tragédií stanovit tak rok 1995 jako strop a novější auta by neměla na dalších pár desítek let nárok....
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od Laďuša »

Mam mnoho myšlenek po přečtení tutoho tématu, ale kašlu na to. Jenom proč první Fábie fakt ne? 40 let mně příde jako docela rozumná hranice pro uznání veteránama, nebo vam snad nulapětka z roku 1989 příde jako veterán? Mně moc teda ne. Ale Fábie je auto, stejně jako Felicie, Žigulík nebo Studebaker. Tady to jde docela těžko shrnout osobníma sympatiema. Pamatujete na tuto Ladafórum před 10 lety? Byl tady třídní boj proti Škodovkam, opovrhovalo se jima. A dneska? Skoro by je i někdo zval na náš sraz. Mně se dřív naše Ladafandovství líbilo víc.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od Vašátor »

Tady se asi sprostě nemluví, že ....
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od mušketýr »

Laďušo-pohled na to zda něco je nebo není veteran je a bude vždy subjektivní.Každý to má jinak.největší vliv, dle mého má věk.a to nikoli veterána, nýbrž člověka co soud vynáší.Mnoho lidí z veteránské obce, zvláště ti starší, tvrdí že veteráni jsou jen předválka.Proč cituješ 05 z roku 89?Mělo by se vycházet z datumu začátku výroby-a to u 05 tvým navrhovaným 40ti letum moc nechybí.Pokud by jsi vycházel z jiného datumu, tak by třeba brouk ještě nebyl veterán.Jo a 05 je fakt pro dost lidí veteran.Já se snažím hranici posouvat.Stovka či 105ka před pár lety nebyla pro nikoho vetran a dnes je.M.:S
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Uživatelský avatar
MacGyver
Příspěvky: 1541
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily
Kontaktovat uživatele:

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od MacGyver »

Jestli se o tom začne jednat, udělal bych příští sraz před Strakovo akademií. Třeba i s těma škodovkářema.
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od Luky »

MacGyver píše:Jestli se o tom začne jednat, udělal bych příští sraz před Strakovo akademií. Třeba i s těma škodovkářema.
To se mi líbí! A já si beru na starost občerstvení, neb jsem nedávno pil s řidičem pivní pohotovosti :idea:
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
martas
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od martas »

Tady nejde o žádnou ekologii, ta je až na posledním místě... Tady jde o to vytřískat prachy stůj co stůj!!!
Ať je z čeho odklánět a rozkrádat...

"Už jsi zaplatil daně Uhlíři!!!
https://m.youtube.com/watch?v=txwQrY_urwY

Kde jsou ty doby, když jsme se v hodině dějepisu smáli tomu, že ve středověku se platili daně z oken, komínů...
Aha doba je tady :Hangman:

Pro dnešní dobu bude nejlepší být opalený, snědý, černý a šátek na hlavě jako bonus...
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2315
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od Liftback »

Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7223
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od valda1971 »

Ach jo, kam ten motorismus a svět celkově spěje..... :evil:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
uha2324
Příspěvky: 1081
Registrován: čtv led 05, 2012 12:41
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od uha2324 »

jenze kdyby politici nedonutili oem k downsizing motoru, opf vubec nemuselo byt. a to jeste politici nezjistili ze male preplnovane motory maji NOx skoro jako naftove motory, to az zjisti tak zakazi i benzin :-)
a jak pise vys martas, my ty politicke vseznalky musime platit. kdyz si predstavim ze takhle nekompetente rozhoduji o vsem, zacinam se divit ze spolecnost vubec nejak funguje. korupce a politicke experimenty jsou primo umerne vysi dani - mnozstvi penez ktere nam stat ukradne.
nekdo tu psal o emisich lodi v pristavech. nekde jsem cetl ze staty emise lodi i kontroluji, jenze jakmile lod vjede do mezinarodnich vod (15km od pobrezi?), vsechny emise okamzite vyvali ven.
souhlasim ze je dobre pro ekologii neco delat, ale musi to byt dlouhodoby seriozni plan a ne tyto populisticke vystrely.
opf mne az tak nevadi, ale nucena likvidace starych aut a dieselu a nuceny downsizing mne prijdou trochu unahlene a ne zcela promyslene rozhodnuti.
co se tyce elektromobilu, jsem optimista, bude pak prebytek ropy a cena pohonnych hmot pujde dolu. jenze to jiste vykompenzuje stat vyssi dani :-)
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
Uživatelský avatar
Míra151
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od Míra151 »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od radek mb »

Takže za tím vším stojí lobby Svazu dovozců automobilů.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Stát chce zdanit stará auta: nemáš na nové, tak zaplať!

Příspěvek od JmJ »

Zatim vsim stoji hajzl a svina nejhorsiho razeni, ktera zaslouzi jednou jedinou vec a to zmlatit a zprerazet vsechny hnaty. Jakozto chlap bez zavazku, mam silne nutkani zacit tyhle zmrdy fakt resit odstrelem. Celemu narodu by se neskutecne ulevilo. Posledni doubou se jich roji nejak pres prilis.

V tomhle se proste prestava dat zit. Totalita na vzestupu!
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“