Hovadiny IX
Moderátor: Moderátoři
- Luděk Musil
- Příspěvky: 10669
- Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
- Bydliště: Vyškov/Rašov
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hovadiny IX
Já nepsal, že toto se děje konkrétně ve Škodovce ... chraň Bůh ... šířit poplašné zprávy
.
Toto je obecný mechanismus v tržním hospodářství, minimálně u koncernu VW to mají takto nastaveno.
Není to tak dávno, co nemohli kompletovat Golfy (nebo Passaty
) skrze nedodávku (stávku) subdodavatele přes látky na sedačky. A pokud si vzpomínám, došlo to až k zastavení linky. L.
Toto je obecný mechanismus v tržním hospodářství, minimálně u koncernu VW to mají takto nastaveno.
Není to tak dávno, co nemohli kompletovat Golfy (nebo Passaty
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
- Teepee
- Příspěvky: 4376
- Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
- Bydliště: Praha západ
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hovadiny IX
To byla otázka spíš na Honzu Vaníčka.
Vím, byl jsem jak ve Škodovce, tak v TCPA, kde koncept JustInTime používají. Hezká myšlenka, která je limitována infrastrukturou a nebo vlivy, které Luďo popisuješ.
A tak mě to zarazilo, že bych našetřil na Škodovku ( což by mě taky překvapilo
), pak si ji vítězoslavně koupil a ona byla dosešroubovaná někde na dvoře jak za krále klacka... 
Vím, byl jsem jak ve Škodovce, tak v TCPA, kde koncept JustInTime používají. Hezká myšlenka, která je limitována infrastrukturou a nebo vlivy, které Luďo popisuješ.
A tak mě to zarazilo, že bych našetřil na Škodovku ( což by mě taky překvapilo
Bílý LADA a okřídlená spol.
Re: Hovadiny IX
tohle je uplne bezna praxe vsech Evropskych a Americkych automobilek, urcite nebudou zastavovat vyrobu kvuli jednomu dilu. minuta zastaveni linky stoji treba pul milionu korun (zalezi jaky vuz se tam vyrabi a jaky je tact time - vetsinou 55 sekund), takze je urcite vyhodnejsi nechat linku bezet a vystupni kontrola (kvalita, meli by to byt dobre zaskoleni lidi, coz o delnicich na lince se mnohokrat ani rict neda) se zpetne postara o domontovani kriticke soucastky. a i takhle je to porad mnohem vyhodnejsi nez mit na kazdou soucastku mezisklady.
co ja si pamatuji tak Passaty v Emdenu treba dva tydny vyrabeli bez nejakeho deklu v pristrojovce protoze dodavatelska firma v CR vyhorela, to je pak prusvih. a ve Wolfsburgu nevyrabeli Golfy a Tiguany kvuli stavce dodavatelu kteri uz nebyli schopni ani ochotni vyrabet za ceny pozadovane Volkswagenem. zde doslo k zamernemu zastaveni vyroby - neslo o systemovou chybu.
jenze problem nejsou jen vypadky vyroby u dodavatelu, ale treba ikdyz se najednou rozhodne nejaka vlada ze diesel je necisty, zakaze dieselum vjezd do mest a to vse hned ted kdyz si to vymysli. kapacity se planuji pet let predem (specialne u motoru), no a co ma OEM delat kdyz maji linky na vyrobu naftovych mmotoru a najednou je nikdo nechce. a kapacity na vyrobu benzinovych motoru nedostacuji.
Korejci nedavno vymysleli jeste lepsi logisticky system, ti uz ani nejedou JIT, ale Just In Sequence - dobry narez. jen japonci se drzi Kanban-u, coz je zase asi drazsi.
nemyslim si ale ze je to az tak krtiticke, jen pri nabehu vyroby noveho vozu a pri nejake zcela necekane udalosti k problemum dochazi. nic neni dokonale.
co ja si pamatuji tak Passaty v Emdenu treba dva tydny vyrabeli bez nejakeho deklu v pristrojovce protoze dodavatelska firma v CR vyhorela, to je pak prusvih. a ve Wolfsburgu nevyrabeli Golfy a Tiguany kvuli stavce dodavatelu kteri uz nebyli schopni ani ochotni vyrabet za ceny pozadovane Volkswagenem. zde doslo k zamernemu zastaveni vyroby - neslo o systemovou chybu.
jenze problem nejsou jen vypadky vyroby u dodavatelu, ale treba ikdyz se najednou rozhodne nejaka vlada ze diesel je necisty, zakaze dieselum vjezd do mest a to vse hned ted kdyz si to vymysli. kapacity se planuji pet let predem (specialne u motoru), no a co ma OEM delat kdyz maji linky na vyrobu naftovych mmotoru a najednou je nikdo nechce. a kapacity na vyrobu benzinovych motoru nedostacuji.
Korejci nedavno vymysleli jeste lepsi logisticky system, ti uz ani nejedou JIT, ale Just In Sequence - dobry narez. jen japonci se drzi Kanban-u, coz je zase asi drazsi.
nemyslim si ale ze je to az tak krtiticke, jen pri nabehu vyroby noveho vozu a pri nejake zcela necekane udalosti k problemum dochazi. nic neni dokonale.
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
s Ladou na vecne casy!
- Crocodile
- Příspěvky: 3541
- Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
- Bydliště: Choceň
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hovadiny IX
2101 (1976)
21044 (1999)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986, 2002, 2007)
2103 (1977)
Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093, 2101, 21044
Historie: Retro-auto.cz
Prodej Lada
21044 (1999)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986, 2002, 2007)
2103 (1977)
Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093, 2101, 21044
Historie: Retro-auto.cz
Prodej Lada
Re: Hovadiny IX
Tak to je zase ale od výrobce ohleduplné, že čeká na dodání dílu a zákazníkovi předá vůz až po kompletaci. Např. u jednoho nejmenovanýho domácího výrobce autobusů to chodí tak, že to přivezou stejně a doufají že si toho zákazník nevšimne, tu jednou chybělo třeba kus obložení stropu, nebo tak.
21113 >>> 21113 >>> 21113
Komu není rady, tomu není pomoci.
Komu není rady, tomu není pomoci.
-
Jan Vaníček
- Příspěvky: 1162
- Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
- Bydliště: Krkonoše
Re: Hovadiny IX
Ad1. Nemyslím si, že je to poplašná zpráva, tak to prostě je, je to informace složená z řady střípků, tedy informací zaměstnanců, dodavatelů komponent, dodavatelů služeb, informací z tisku. Jestli mi někde do auta domontují plastový sloupek, nebo nárazník, je mi celkem jedno.
Ad2. Ano, dokonce posílali i do zahraničí mechaniky, aby autobusy na místě dodělali. I to vím
.
Honza
Ad2. Ano, dokonce posílali i do zahraničí mechaniky, aby autobusy na místě dodělali. I to vím
Honza
Re: Hovadiny IX
21113 >>> 21113 >>> 21113
Komu není rady, tomu není pomoci.
Komu není rady, tomu není pomoci.
Re: Hovadiny IX
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)
Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)
Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Re: Hovadiny IX
Zajímalo by mě, jak se projevuje závada, kde jediné možnosti jsou náprava, nebo rozvod? 
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir/2106, r.v.1978 - Nikolaj/21061, r.v.1986 - Sergej/21044, r.v. 1999
/21044, r.v. 1997 Ivan/1119, r.v. 2009 Kalina/Jawa 20, rv. 1969/Š1203 rv. 1975 - Blaženka/Jawa 250/353 rv. 1957/Avia A21 Furgon/Zetor 25A/Trabant S601 Combi/ GAZ M24, r.v.1974 - Naděžda/2192, r.v. 2016 Kalina 2/Ostrowek K162
- Luděk Musil
- Příspěvky: 10669
- Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
- Bydliště: Vyškov/Rašov
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hovadiny IX
manželství
. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Re: Hovadiny IX
A v aute by to mohol byt zdroj nejakeho klepania 
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Re: Hovadiny IX
V manželství takyMajo píše:A v aute by to mohol byt zdroj nejakeho klepania
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Re: Hovadiny IX
Rozvody jsou největším zabijákem manželství. To se ví 
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red