Servisní služba Benziny

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Servisní služba Benziny

Příspěvek od Petr HC »

V hořické Benzině zmizely přenosné tlakové nádobky pro huštění pneu a byl instalován nový systém huštění kombinovaný s vysavačem interiérů vozidel .
Nevím, zda by bylo vhodné pověsit za koule konstruktéry nebo instalatéry těchto "zařízení". Ale nejspíše příslušníky obou profesí.
Proč ... Chcete-li si dohustit pneu, musíte počkat až si ten před Vámi vyčistí interier, což obvykla trvá dlouho. Potom přijedete ke kompresorové stanici předkem, dohustíte přední kola, musíte se otočit a zajet zadkem a hustit zadní kola.Nejenže na jedno najetí je krátká hadice, kterou musíte podtahovat pod vozem a zpět uvolňovat hadici váznoucí tu za výfuk, tu za zástěrky a vepředu za čepy řízení . Chceteli při huštění vidět na tlakoměr musíte se dostat do téměř akrobatické polohy . To, že koncovka hadice Vám nezřídka vypadne z ventilku nebo uchází je už jen drobný detail.
Po dotazu u obsluhy mi bylo sděleno ,že o tom vědí a že si takto stěžuje každý druhý motorista.
Můj dotaz: Je tomu tak ještě jinde než v Hořicích ?
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Cory
Příspěvky: 11572
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Servisní služba Benziny

Příspěvek od Cory »

Mne celkovo pride, ze sa benzinky premenili na kaviarne, domace potreby a potraviny. V nedelu sme potrebovali doliat cca pol litra oleja do citroenu svagrinej. Nemali. Zato grilovacieho uhlia a chlastu na 2 leta... Takze budme vdacny sj za ten biedny vysavaco-kompresor.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10510
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisní služba Benziny

Příspěvek od Luděk Musil »

Vysavač i kompresor mám doma :idea: .
Službu kompresoru jsem využil naposled někdy zjara na dofouknutí vozíku, při té příležitosti mi nějakej spěchálek přejel poklici :cry: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Servisní služba Benziny

Příspěvek od zelvotron »

tak je to služba zadarmo tak je třeba to tak brát

kdysi sem jednou pomáhal jednomu zoufalci co si u globus pumpy takhle vypustil úplně kolo, jeden to prostě musel držet u kola a druhej tlačítko

já na tohle jezdím už jen výhradně k omv tam mám zkušenost, že je hadice v pořádku a dokonce i manometr ukazuje dobře a nemusím chodit žebrat o koncovku k obsluze
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Servisní služba Benziny

Příspěvek od plavec »

Taky jsem si všiml, že kompresory u různejch benzínek jdou do kopru. Na těch menších jsou buď zrušený, nebo chybí budík tlaku, sem tam někdo šlohne koncovku, takže jsem se setkal i z koncem hadice, kde byla jen zdrhovací páska . Co je to platný, že maj hadičku na lanku a ještě je to pod kamerou, stejně ji někdo sebere, pak je asi lepší když ji maj vevnitř a pujčí vám jí obsluha. Tam mi přijde, že se jim tolik neztrácejí.
Ono bejt majitel a lidi aby se mě k tomu chovali tak, aby se co týden musela kupovat koncovka, tak se na to taky vykašlu. Navíc si myslím, že by na tom kopresoru měla občas bejt nějaká revize a to je taky starost navíc, kterou zákazníci ocení tak jak jsem psal výše.
Kompresory u benzínek se snažím využívat často, pokud jsou zrovna funkční. Přijde mi to rychlejší , než rozbalovat v garáži malej kompresorek napájenej ze zapalovače a pak to zas balit.
Foukám převážně na Shellce v Pelhřimově , kde je ten stojan udělanej tak, že se dá foukat ze dvou různých parkovacích míst. Co ale zase někteří nikdy nepochopí, že ty místa by měli brát přednostně jako stání pro zákazníky co si chtěj dofoukat, ne tam zastavit (když je volno vedle) a dopřávat si přestávku na oddech, kávu a cigaretu a blokovat to zbytečně. Horší je to s vozejkem, to člověk musí přijet ve správnej čas , aby se tam jakš takš nacpal a pak ještě otočil.
Vysavače u benzínek nevyužívám, stačí že mi tam vysajou peněženku při placení za benzín :-D
A červená Benzina mi už delší dobu přijde taková divná . Na většině Benzin byla obsluha dycky naštvaná, že tam někdo zase otravuje.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“