Autonehoda - sankce

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Hošek Zminný
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 15, 2006 17:34

Autonehoda - sankce

Příspěvek od Hošek Zminný »

Zdravím, nedávno jsem se tu ptal na výměnu náplně chladící soustavy, těsně předtím než jsem naboural mého nového žigula.
Velice to zjednoduším.
Způsobil jsem dopravní nehodu, když jsem vyjížděl z vedlejší ulice na hlavní. Stručně řečeno, nehodu jsem zavinil tak, že jsem neviděl auto, které jelo v zákrytu jiného auta. Nehodu jsem řádně nahlásil, sepsal s policií protokol a vše nahlásil pojišťovně. Na mém autě škoda cca 5000, na tom druhém poškozeném cca 30 tis. Žádní zranění, žádný alkohol, vinu jsem uznal.
Můžete mi, prosím sdělit, jak vysoká pokuta mě může čekat ve správním řízení a mám-li se u takhle proběhnuté nehody obávat ztráty řidičského průkazu??? Vím, že horní hranice ve správním řízení je 7 tis. Kč, nicméně jde mi především o to, aby mi nesebrali řidičák. Prosím, máte-li zkušenost anebo o tomto něco víte, prosím o odpověď.
Dodávám, že je to moje první nehoda, kterou jsem zavinil, během sedmi let od doby co jezdím. Pokuty platím, nemám žádné nevyřízené pokuty.
Díky.
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Pokutu si netroufam odhadnout, ale na sebrani ridicaku to urcite neni.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
LukasJachim
Příspěvky: 21
Registrován: stř čer 01, 2005 12:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukasJachim »

Jestli tam nebyl alkohol nebo mrtvola, tak ti papiry neseberou. Cekal bych osobne pokutu v radu tisicikorun...
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

To hodně záleží na okolnostech nehody, přihlédne se ke všemu. Píšeš o správním řízení, čili z toho jsem pochopil, že nehoda nebyla uzavřena policií na místě a pokutu jsi ještě neplatil. Pokud je to tak, je to podstatně méně výhodné, než pokutu zaplatit na místě, protože k následné pokutě se přidá ještě částka za náklady na správní řízení. Pokud to byla na 100% Tvoje vina, bez zranění, alkoholu, nesvícení za sníž. vidit. blinkrů apod. tak si myslím, že do 2 tis. by to mělo být vyřešené. Řidičák Ti nechají, ale zcela určitě bude nehoda zaznamenána do Tvé karty řidiče, pokud půjde částka nad 1 tisíc což si myslím, že ve správním řízení půjde. Pokud by se šetření uzavřelo s policií na místě a pokuta by byla do 1000,- zápis by se provádět nemusel.
Pokud máš pochybnosti o okolnostech nehody, přehraj si v paměti, jestli druhý řidič svítil jak měl, jel tak rychle, jak měl a jízdní pruh nezměnil náhle v momentě, kdy už jsi byl "najetý", popř. nezrychlil náhle jízdu, nebo se nesnažil zabránit nehodě (brzdit, vyhnout). To by se v spr. řízení dalo dořešit... Častokrát se na tohle dojíždí, člověk je po nehodě otřesený ještě nějaký čas a na všechno kývne i když ne vždy je to jeho pochybení.
Honza
Osa Praha - Brno
Hošek Zminný
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 15, 2006 17:34

Dík za odpovědi

Příspěvek od Hošek Zminný »

O pokutě na místě - no, sám jsem se trochu divil, že jsem žádnou nedostal, jenže tomu zas tak moc nerozumím a tak jsem předpokládal, že to dneska řeší právě magistrát a policie už ne.
Myslím, že zaprotokolováno bylo asi vše, tak jak se to stalo, sice se osobně cítím nepatrně nevinný (ale to bych to tu musel rozepisovat), no prostě už do toho šťourat nebudu. Snad bude pokuta mírná. S tím zápisem do karty řidiče mě to štve, ale s tím už nic nenadělám.
Byla to taková smůlovatá nehoda (naboural jsem auto, co jelo asi 200 m v zákrytu za černým kombíkem s tónovanými skly - prostě jsem ho přes něj neviděl, i kdybych stokrát chtěl; křižovatku přitom dobře znám a konečně troufám si tvrdit, že jsem hodně dobrej řidič, pokud jde o pravidla). Holt příště se budu rozhlížet na každou stranu nejmíň třikrát.
Díky za odpovědi.
Zatím zdar
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

To je právě nebezpečí tónovaných skel, ale zase si člověk musí uvědomit, že přes náklaďák, dodávku, nebo pick- up taky vidět není... Pokud se cítíš trochu nevinný, tak bych do toho klidně šťoural když už to došlo do toho řízení. Takhle jsem "zavinil" nehodu já, bylo mi 18, venku mínus 5, půlnoc, tak jsem nic neřešil ale s postupující praxí jsem zjišťoval, že jsem to řešit měl.
Taky mi přijde divné, že to neuzavřeli na místě, třeba šlo jen o nedorozumění. ...? Podle mého byla nehoda zcela jasná, ale pokud byla právě pro nějakou nejasnot postoupena na správní, měla by o tom být v protokolu zmínka. Jinak na tom zákrytu se mi něco nezdá, ale to už asi bude na soukromou zprávu, pokud máš zájem.
Honza
Osa Praha - Brno
Hošek Zminný
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 15, 2006 17:34

Příspěvek od Hošek Zminný »

Honza 21061 píše:To je právě nebezpečí tónovaných skel, ale zase si člověk musí uvědomit, že přes náklaďák, dodávku, nebo pick- up taky vidět není... Pokud se cítíš trochu nevinný, tak bych do toho klidně šťoural když už to došlo do toho řízení. Takhle jsem "zavinil" nehodu já, bylo mi 18, venku mínus 5, půlnoc, tak jsem nic neřešil ale s postupující praxí jsem zjišťoval, že jsem to řešit měl.
Taky mi přijde divné, že to neuzavřeli na místě, třeba šlo jen o nedorozumění. ...? Podle mého byla nehoda zcela jasná, ale pokud byla právě pro nějakou nejasnot postoupena na správní, měla by o tom být v protokolu zmínka. Jinak na tom zákrytu se mi něco nezdá, ale to už asi bude na soukromou zprávu, pokud máš zájem.
No, měl bych zájem :-)
daniel.hosek@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“