Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jaykee
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Vlaky

Příspěvek od Jaykee »

Náhodou jsem narazil na toto video a 2:10 je zkrátka pohádkový záběr. Nejvíc mě baví pára, která se drží ve vagonkách... :P
https://www.youtube.com/watch?v=Xy3aVfBUgl0
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Vlaky

Příspěvek od Petr HC »

V popisu "Sergeje" jsem nenašel detailní popis vyplachování motoru, které je pro tento motor atypické. Někde jsem to před lety viděl (přepouštění podobně jako u klasického dvoutaktu, ale kanálky okolo celého válce a čistý vzduch , vstřik tryskou a výfuk ventilem v hlavě). Jistě by to "motoráře" zajímalo.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Mičun
Příspěvky: 1297
Registrován: pát črc 15, 2011 11:03
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Vlaky

Příspěvek od Mičun »

Jo jo, tak ten motor funguje... Musí mít stále přetlak v sání, takže je tam rhootsovo dmychadlo, nebo jak se to píše, pro nevýkonové stavy. A dvě klasická turbodmychadla.

Zaregistrovali ste nehodu v Golčově Jeníkově? To je vizitka železničářů. Včera sem 3x za 14-ti hodinovou šichtu foukal. Jednou byla dokonce přepadovka na trati! Jo a před tím sem 10 let nefoukal! Komedie...
ex. Vaz 2108 Lada Samara r.v.92 dovoz SRN
ex. Vaz 2170 Lada Priora r.v.09
ex. Vaz 2107 Lada 1500 r.v. 92 семёрочка
Sehnat zachovalou slečnu je brnkačka, proti sehnání zachovalého Žigulíka... :-) :-) ;-)
Dějiny dělají lidové masy, avšak nedělají je takové, jaké by chtěly...
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vlaky

Příspěvek od plavec »

Mičun píše:Jo jo, tak ten motor funguje... Musí mít stále přetlak v sání, takže je tam rhootsovo dmychadlo, nebo jak se to píše, pro nevýkonové stavy. A dvě klasická turbodmychadla.

Zaregistrovali ste nehodu v Golčově Jeníkově? To je vizitka železničářů. Včera sem 3x za 14-ti hodinovou šichtu foukal. Jednou byla dokonce přepadovka na trati! Jo a před tím sem 10 let nefoukal! Komedie...
Ano zaregistrovali. Ten Golčák je snad prokletej .
Nemůžu si pomoct, ale přijde mě to, že před časem se pořád mluvilo o tom polským kamioňákovi ze Studénky dost se pak mluvilo o bezepčnosti na přejezdech atd., teď se mluví o opilým fírovi z Golč.Jeníkova .... takže teď budou dýchat třeba 3x za směnu, ale co za půl roku ? To zase někoho přestane bavit , tak se dýchat nebude a jede se dál. Není fakt lepší přijmout opatření dlouhodobý,když už, leč ne tak buzerativní ? Třeba náhodně jednou za čas při nástupu na směnu třebas... Popravdě mě dávat dejchnout už potřetí, tak si říkám, co proti mě kdo pořád má a jestli snad vypadám na notorika....?
Mě to připomíná, u nás v práci, kdy borci měli píchnuto, že jsou v práci , kdežto byly nalitý jak hovada místo v práci šli z hospody na ubytovnu a jednoho přitom sestřelil vlak. Po tom incidentu se děly věci. Namontovali se kamery nad píchačky, chodili famfuláci z vedení s notýskem a zapisovali každýho kdo je v práci a kdo ne, vydrželo to nějakou chvíli, pak se na to vykašlali a dneska to má každej na háku a všichni si dělají co chtějí a nevadí to. Vedoucího tam každej pošle do wc a je to jedno, že je k smíchu. Co je na tom zajímavýho, nejsme firma závislá na státním rozpočtu , ale čistě soukromá , takže by to tam mělo fungovat a na sebe si vydělat, realilta je trochu jiná.
Co jsem ale chctěl říct - že mi to připadá, že se dycky přijme nějaký rádoby opatření a po čase už je to zase jinak (lépe řečeno ve starých kolejích) , ať je to kde je to.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Vlaky

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Nejsem svatej, piju s Kalouskem :-) . Ale dle mne je rozdil doplavat do hokny po fetu se zbytkacem pod pul promile a nebo mit dve ziskane tim, ze leju "on-line". Ty dve promile nebyly zbytkac ... . U profese firy by se toto dit nemelo. Dle mne jsou ohodnoceni tak, aby na to liti vydrzeli do doby volna :-P .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Mičun
Příspěvky: 1297
Registrován: pát črc 15, 2011 11:03
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Vlaky

Příspěvek od Mičun »

A takhle pěkně Sergeje modernizují...

https://www.youtube.com/watch?v=bmnNgUNEibI
ex. Vaz 2108 Lada Samara r.v.92 dovoz SRN
ex. Vaz 2170 Lada Priora r.v.09
ex. Vaz 2107 Lada 1500 r.v. 92 семёрочка
Sehnat zachovalou slečnu je brnkačka, proti sehnání zachovalého Žigulíka... :-) :-) ;-)
Dějiny dělají lidové masy, avšak nedělají je takové, jaké by chtěly...
Uživatelský avatar
vodis
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Vlaky

Příspěvek od vodis »

Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od Laďuša »

Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Jimmi
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Vlaky

Příspěvek od Jimmi »

Mičun píše: ...je tam rhootsovo dmychadlo, nebo jak se to píše...
Myslím, že Rootes. Mívali jsme od nich Hillmana 8)
Podrobnější informace o tom motoru by nebyly? Nebo jsem tu málo hledal?
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Mičun
Příspěvky: 1297
Registrován: pát črc 15, 2011 11:03
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Vlaky

Příspěvek od Mičun »

To bych musel vyhrabat nějakou příručku. Ještě si vzpomínám, že tam bylo nějaké kombinované vzduchové-vodní chlazení. Ta děravá vložka se nějako přichlazovala vzduchem. Ve škole sme měli obrázek motoru 14D40 v řezu, ale to sme měli starosti o mladé železničářky, takže si moc nepamatuju... ;)
ex. Vaz 2108 Lada Samara r.v.92 dovoz SRN
ex. Vaz 2170 Lada Priora r.v.09
ex. Vaz 2107 Lada 1500 r.v. 92 семёрочка
Sehnat zachovalou slečnu je brnkačka, proti sehnání zachovalého Žigulíka... :-) :-) ;-)
Dějiny dělají lidové masy, avšak nedělají je takové, jaké by chtěly...
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od Laďuša »

Sergej je děsně profláklá lokomotiva, neřikejte mi, že se nedají sehnat ňáký informace o motoru. Mam doma dost tlustou knížku o těch parádních mašinkach a taky takový tušení, že o pohonnej soustavě tam je toho dost. Když vzpomenu, o víkendu do toho čtení nahlídnu.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od Laďuša »

Hm, takže hošící chtěli točit kosočtvercoviny. http://www.novinky.cz/krimi/399959-chce ... -vlak.html

Ale úsměvná je ilustrační fotografie. Dokumentace je dost, ale proč se snažit o něco lepšího...
http://klatovsky.denik.cz/nehody/galeri ... 60207.html
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Viko
Příspěvky: 1166
Registrován: pon kvě 05, 2014 20:09
Bydliště: Pezinok
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od Viko »

VAZ 21061 - 1986 - 50 shades of orange
VAZ 21011 - 1976 - plyňák
VAZ 2105 - 1983 - expedičný špeciál
VAZ 21061 - 1980 - :hrob: zožrali ju oxidi
VAZ 2101 - 1979 - :hrob: :( zachránil nám životy
VAZ 21011 2x - 1980/1976 - adoptívne deti
Felicia combi 1,3mpi - 2000 - prevoz ND
Repliky koncoviek výfuku
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od Laďuša »

Tak hovadiny se zase na trať kladly od nepaměti, akorát k tomu nebyly ty internety a nic se neřešilo. To nam žádná předchozí ani předpředchozí generace nemůže zazlívat. Jenomže to převážně končilo mincema, plíškama od piva nebo kamínkama či papírovýma vlaštovkama.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vlaky

Příspěvek od plavec »

Zajímavý VHS video- cvičení hořící vlaková souprava. https://www.youtube.com/watch?v=XF38hBQJsrU
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“