Výběr Nivy na zatím malé expedice

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Thorin
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 22, 2016 14:13
Bydliště: Tichonická 1062/22, Praha, 10400
Kontaktovat uživatele:

Výběr Nivy na zatím malé expedice

Příspěvek od Thorin »

Ahoj niváci,

mám na vás prosbu a dotaz.... pravděpodobně jich bude časem víc :-) . Před pár měsícema jsme se s třema kamarádama rozhodli koupit si dvě Nivy, dát si je dohromady a vyrazit si někam vyčistit hlavu a odpočitnout si od našich drahých poloviček. Upozorňuji, že i když jsme fandové, nadšení a odhodlání nám nechybí, tak nejsme odborníci. Resp. jsme autokutilové začátečníci. Já jsem si sice jednou rozebral celý předek Rovera, ale tím končím :-( Plán je následující, koupit dvě Nivy (levné) dát je co nejlépe dohromady v našich možnostech, v průběhu se učit co se o nich dá a pak vyrazit směr Litva, Rumunsko, ... vždy třeba na 14 dní udělat okruh do 5.000km a dom.

Přečetl jsem asi tisíc příspěvků, vše co se dalo najít atd. ale stejně pořád nevím, který motor preferovat. 1,6l nebo 1,7i? Četl jsem tu někde, že u 1,6 se bude pořád srát karbec, což snad není takový problém a u 1,7i bude motor držák, ale zase se bude srát všechno ostatní :-) Pls. co by jste doporučovali vy? Příp. na co si při koupi dát pozor, co si hlídat a tak.

Za všechny reakce předem díky

Pro pobavení www.donekonecnaajestedal.cz
Uživatelský avatar
Michael 4x4
Příspěvky: 676
Registrován: pon říj 31, 2005 16:39
Bydliště: Michalovce / Palín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr Nivy na zatím malé expedice

Příspěvek od Michael 4x4 »

1,6 karbec je obrovský problém zohnať so zdravou kasňou, resp. skoro nemožné.
1,7 Spi nepoznám
1,7 Mpi jazdím ja, ten motor mám od nova, zatiaľ bez väčších problémov.

Pokašľať sa môže vždy práve tá súčiastka, ktorú nebudeš mať v bedni s ND. To je Murphyho zákon schválonosti. A je jedno aký motor budeš mať pod kapotou.
Ešte Ti ostáva varianta kúpiť 1,7i a prehodiť to na karbec.


Inak ideš trochu neskoro, prednedávnom sa tu jedna Niva vhodná na takéto krátke expedície predala.
LADA NIVA 4X4 /4x2 1.7i LPG od 28.08.2008
--------------------------------------------------------------
Obrázek
Uživatelský avatar
martas
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: Výběr Nivy na zatím malé expedice

Příspěvek od martas »

Je jedno co koupíš za motor, pokud je motor v kondici tak bude šlapat do roztrhání... Nevim komu se sere karbec? Pokud do něj poteče palivo tak to bude vrčet...
Jediné na co si dát velkej pozor je koroze, aby auto nebylo shnilé na kaši, další mechanický věci si dokážete opravit dama v garáži a pak na cestě...

Pár výletů :
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?f=26&t=17136
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?f=26&t=19379
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10510
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr Nivy na zatím malé expedice

Příspěvek od Luděk Musil »

Řeknu to asi takto:
Pokud na autě vznikne závada, tak z 99% je to zanedbaná údržba nebo nesprávné užití (chyba řidiče) a teprve zbytek je vada materiálu / kontrukční chyba / nedodržení technologického postupu při výrobě nebo opravě. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Thorin
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 22, 2016 14:13
Bydliště: Tichonická 1062/22, Praha, 10400
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr Nivy na zatím malé expedice

Příspěvek od Thorin »

Super, mockrát díky za reakce a tipy na cesty. Potěšili jste mě s volbou motoru, měl jsem trochu strach, že nás většina bude odrazovat od 1,6. Líbí se nám totiž asi víc, ale je jich znatelně méně a přesně, když už jsou tak krom vyjímek je kastle v hrůza stavu. Ale nechceme to uspěchat a rádi si na dobrou počkáme :-)
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“