KOUPĚ NIVY -- dotazy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
sajprs
Příspěvky: 9
Registrován: ned úno 15, 2015 17:27

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od sajprs »

Jj,myslel sem ty dvě kapse,to je nástřik?to sem nevěděl,sem myslel,že už je to koroze..
Nevím moc mě ojetina neláká,teda pokud bych nenašel nějakou krásku:-)..
Je rozdíl i v tom od koho se Niva kupuje-nová?
Mě docela ty plastové podběhy odrazují bo pod tím musí ta voda zůstávat ne?
Znám jednoho mechanika,pán v důchodu..říkal mě,viděl si někdy olejničku rezavou???
Co to tak vyčárat olejem celé,toby nepomohlo?
U nás v práci makal chlápek a říkal,že měl škodárnu a každý rok jak měnil olej,tak spodek natřel olejem a jel se projet po poln'ačce a že když šroubovákem odloupl kousek toho nánosu,tak prej krásný lak pod tím..
Co si o tom myslíte?
sajprs
Příspěvky: 9
Registrován: ned úno 15, 2015 17:27

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od sajprs »

Mám hodně lehkou nohu,kolik si tak může vzít na 100km?
Mám v plánu ji mít i jako auto na běžné ježdění...
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Raduz »

Pokud das plastove podbehy tak voda vyschne smrtici je voda s blatem to je zivna puda pro korozi. A to blato se ti nahaze do rohu a pekne si to tam hnije ja to zachranil v hodine dvanacte, i po vymyti jsem vystoural z rohu hromadu blata natrel nasadil plastaky.

Co se tyce toho voleje tak bych rekl ze je to prekonane dneska je to spise takove voskove.

Ja jezdim do 9l. Dalnici nejezdim jen okresky a mesto.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Mysok
Příspěvky: 104
Registrován: ned říj 23, 2011 07:04
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Mysok »

Jezdím v repasované, poté udržované r.v. 1996, koupil jsem ji ve šrot stavu, a znovu vskřísil. Jde to, ale stojí to zbytečně moc peněz. Nová je fakt nová. Základní věcí na Nivě je údržba, údržba a údržba. Pak to jede. Dokonce bych řekl, že ji denní provoz (můj případ) svědčí více nežli stání a občasné vyblbnutí v terénu. Podběhy v plastu nemám, jen důkladně vystříkané dutiny a podběhy. Myslím že to stačí, pokud ji budeš udržovat v čistotě. Jak říká Raduz, bahno, co zůstane v záhybech blatníků ji jinak sežere. Moje současná Niva u mě svou úlohu vyplnila, teď bude sloužit kamarádovi - nimrodovi. Takže závěr : pokud na to máš, jednoznačně novou od autorizovaného dealera (třeba Sadská) nebo některou ze speciálních variací madeinrussia.cz z Radíkovic. A pro denní používání mimo dálnice bez problémů, jen nečekej spotřebu felicie.
Naposledy upravil(a) Mysok dne sob bře 28, 2015 18:59, celkem upraveno 2 x.
Лада Нива + прицеп Скиф = полный комплект
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2183
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od FOMA »

S těma plastovýma podběhama buď naprosto v klidu. Měl jsem je už na 21061 a když jsem je po 4-5ti letech sundal, že to pod něma znovu nastříkám, tak jsem jen zíral - nástřik pod něma byl jak nový. Ostaně pozitivní zkušenosti s plast. podběhama tady má snad každý - to je prostě nezbytná nutnost každé Lady. Na běžný ježdění jako ano, kratší trasy - meziměsto, ale na dálnici určitě ne, nepočítám nějaký ten"mimořádný" přejezd (dovolená apd.). S tím olejem ano to je již přežitek, dnes jsou nástřiky voskový.
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
Mysok
Příspěvky: 104
Registrován: ned říj 23, 2011 07:04
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Mysok »

Jasně, já od plastových podběhů neodrazuju, určitě mají smysl. A navíc, údajně že nové, od 2014 jsou na tom přece jen lépe co se týče antikorozní ochrany (kataforéza). Ale to zatím potvrdit nelze, jestli to je fakt takový rozdíl. A taky ty homokinetické klouby u kardanů na nových. Ale to jde dát i místo původních, jen je to drahé.
Naposledy upravil(a) Mysok dne sob bře 28, 2015 19:22, celkem upraveno 3 x.
Лада Нива + прицеп Скиф = полный комплект
sajprs
Příspěvky: 9
Registrován: ned úno 15, 2015 17:27

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od sajprs »

Dívám se po nivách už nějaký ten pátek a i když bych dal víc,tak už je třeba načatá, sem docela puntičkář,takže se mě do toho prachy cpát nechce a hlavně nemám rád zbytečné nervy,jestli auto pojede bo nezůstanu někde vyset..
Proto sem se přikláněl spíš k nové,tam si to ošetřím po svém,už to vidím,poteče to všude:-)..ke všemu by neměla být hned nějaká závadová,taky vím,že se to stát může:-)..
V práci mě radili i Dustra,jenže já nepotřebuju žádnou klimu,pohodlí,vím jak je hlučná i jak se v ní jezdí ve městě..
Já nemám rád moc moderní věci,čím víc elektroniky,tím víc závad..se spokojím s tím,že je to rusák,mě bude jen stačit,aby jela a nekazila se,taky moc nehnila,ostatní mě moc nevadí i tu hlučnost přežiju:-)..
Jiné auta sou dražší na díly a taky nepotřebuju aby mě auto pořád svítilo jako vánoční stromeček jak je to u jiných aut..
V jednoduchosti je krása a mě Nivka dostala:-)..
Mám felcku 95r.v. neměnil bych kdybych neměl včelky,to auto nic nechce,jen benál a tak to má být:-)...
Uživatelský avatar
Mysok
Příspěvky: 104
Registrován: ned říj 23, 2011 07:04
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Mysok »

No, felcky jsem měl tři a opravdu byly nenáročné. S jednou jsem byl i na Krymu :). Niva chce přece jen trochu více péče.Tím tě určitě neodrazuju, naopak, . Jen upozorňuji, aby jsi nebyl rozčarovaný. Prostě furt je to žigul, navíc "obohacený" o povinnou "современную" elektroniku ( ABS, Euro 5)...
Лада Нива + прицеп Скиф = полный комплект
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Majo »

ja som jednym z tych u ktorych dostavaju auta zabrat aj v terene a je to napriek tomu v pohode. ALe po kupi som hned robil nastrek podvozku a dutin. A tie dutiny som mal spravit poctivejsie, stvu ma najma predne nosniky. Vystriekat sa daju jedine po sundani predneho naraznika a na to som nemal chut. Po 9r je to vidiet. Ovsem u mna sa pocita,ze vydrzi ovela viac nez 15r...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
sajprs
Příspěvky: 9
Registrován: ned úno 15, 2015 17:27

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od sajprs »

Té elektroniky se právě bojím,sem totál proti tomu i když vím,že to má své výhody..
Čím tak stříkat dutiny a podvozek,je určo hodně přípravků,ale který je nejlepší:-)?
Tak byl bych moc rád když by vydržela i víc jak 15 r.:-)..
Ale když vidím některé co jsou 5 let staré,tak si říkám,nevím,nevím:-)..
Někde sem četl,že nové nemají moc kvalitní lak,že se rád loupe?...
Zrovna se dívám na https://www.youtube.com/watch?v=pTkDQYAcWsg
Nivka je prostě úžasná a hlavně krásná:-)...
Uživatelský avatar
Mysok
Příspěvky: 104
Registrován: ned říj 23, 2011 07:04
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Mysok »

Elektroniku neřeš, stejně tomu neutečeš. I moje z roku 96 má mono vstřik Spi a řídící jednotku.
Лада Нива + прицеп Скиф = полный комплект
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Raduz »

Skoda ze nemas vyplneny bydliste treba by si se snekym mohl potkat a pokecat s nazornou ukazkou.....

Ja ji kupoval v Sadasky jako jetou cely pribeh byl takovy ze jsem tam jezdil ze svou 2111 a kdyz mi jednou p. Nedbal rekl at to vymenim za novejsi stroj tak jsem mu odvetil ze sem dycinky touzil po Nive ale ze by musela byt super protoze to bude zase rodine auto, on si to zapamatoval a za nejaky cas mi volal mel tam peknou luxusni chrom.kola chrom.predni ram ale byla draha no uplynulo nekolik mesicu a vola znovu zadnej chrom proste normal ale s posilovacem (vlastnila ji nejaka pani co si ji u nej koupila) dnes je posilovac standart, klidny chod, ticha v terenu nehuntovana tak sem ji vzal - ponauceni s toho plyne ze kdyby ses dohod z Nedbalem tak bys mohl mit i jetou dobrou on hodne tech co proda tak i servisuje takze je zna vlastne od miminka :-D
®; Člen LKCS
sajprs
Příspěvky: 9
Registrován: ned úno 15, 2015 17:27

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od sajprs »

Jsem to asi přehlédl, jsem z Uherského Hradiště, tak kdyby někdo náhodou..
Jinak moc díky za typ, hned v pondělí mu brnknu a zjistím co a jak,to by nemuselo být špatné:-)..
Každopádně já s ní budu opatrně,mám tam sice terének,ale žádná divočina a to co vídám na videách se ani nedivím,že Nivky vypadají tak jak vypadají:-)..
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2183
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od FOMA »

Co se týká přípravku na stříkání dutin, tak osobně se mně asi nejvíc osvědčilo používání klasického Ressistinu ML + vyjetý motorový olej (ředěno 2/3 ML a 1/3 olej). Olej vyvzlíná a vosk(ML) zůstává a zůstává díky oleji déle vláčný. Jinak se mi taky líbil přípravek na dutiny od Colorlaku, ale nevím jak se jmenoval, ten vypadal, že je dost dlouho voskový a jen tak nevyschne.
Resume: Ano pokud se Nivě budeš věnovat (zejména nástřik spodku a dutin), budeš se k ní chovat alespoň trochu slušně, pak je tu dost velká pravděpodobnost, že se ti odvděčí tím, že bude nízkonákladová, spolehlivá a stejně jako felicie. Pokroku však neunikneš a že to má vstřikování či ABS, tak toho se asi bát nijak nemusíš...a nové je nové 8)
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
Příspěvky: 895
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Jarda_NIVA1.7 »

vyjetý motorový olej není dobrý, protože podporuje korozi, já dávám převodový s rezistinem ML
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“