Zajímavé inzeráty na webu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od mayo456 »

čo sa plechariny týky, nová stojí za dve veci.. za aké to sa radšej nevyjadrujem. nedávno som bol vo veľkosklade náhradných dielov predné blatníky na 2101 boli ok, ľavý zadný sa ešte dal a pravý zadný katastrofa. hrana nad dvierkami nádrže taký ten odtrh alebo ako to nazvať bol v podstate rovný ako na blatníkoch 05/07 a to bolo ako na 2101. s dverami by to nesedelo ani náhodou. ani na tých ostatných plechoch nie je žiadna záruka že budú aspoň ako tka pasovať. momentálne mám problém zohnať dobrý pravý zadný blatník na 2101 a to mám doma už dve. ale aj tak tým klampiara naseriem lebo sa s ním bude musieť hrať... niektorí si musia uvedomiť že tie naše Lady majú v priemere 30-40 rokov pričom konsštrukčne je to auto staré skoro 50 rokov!!! tomu zodpovedajú aj ceny niektorých náhradných dielov...
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od Sid »

Zadných blatníkov na 2101 a origo CCCP sa po inzercii vyskytuje strašne moc. Tie sa ešte zháňajú celkom dobre.
Celé je to presne tak, ako napísal Majo. Na to, že je Lada lacné auto, na ktoré sú diely za pár korún a podobné kecy by bolo dobré začať zabúdať. A ako napísal Mayo456, sú to autá, ktoré majú okolo 40 rokov. Preto ich už vídať málokde. Už aj základné nd je problém kúpiť. A keď niekde niečo majú, tak buď veci zo starých zásob, ktoré niesú nekonečné, alebo nové šmejdy, čo nieaký mongol kuje kdesi v šope na kolene.A to je tam škoda dávať. Tieto autá už vidno v bežnej premávke veľmi ojedinele a v blízkej budúcnosti ( povedzme 5-10 rokov) to už bude možnosť vidieť len ako veterány, alebo maximálne hniť niekde vo dvore... Diely na to budú stáť tisíce korún, ak sa vyskytnú a väčšinu bude treba nechať buď renovovať, alebo vyrábať na zákazku.

Ešte tak 5-7 rokov dozadu nebol problém si občas skočiť na vrakovisko a pozháňali sme kopec dielov v skvelom stave ako nárazníky, tapacíry, prístrojovky, sedačky, chrom. zrkadlá.... Dnes už to nehrozí. Dnes som rád, keď niečo splašíme na inzeráte a často musíme precestovať aj 500 km kvôli súčiastke. A ešte je perlička, že istý nemenovaný člen má tú drzosť mi napísať, že ak by sme mali jednu sadu originál blatníkov na 2103 naviac, tak by ich kúpil za rozumnú cenu...
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od Marťas »

Podle mého názoru záleží hlavně na šikovnosti kupujícího, zda se mu díl podaří/nepodaří sehnat a za kolik. Osobně jsem za rozumnej peníz sehnal každý díl, který jsem sháněl a ani jsem neměl potřebu za díly cestovat (vyjma srazů, kam stejně nejezdím kvůli dílům).
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Veverka

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od Veverka »

Od té doby co jsem byl na madarském srazu a k tomu viděl ty dagestánské/azeri/čečen (prostě KAVKAZ) :lol: videa,tak se k autu už nebudu chovat tak moc v rukavičkách.

Podle mýho jeho to jen auto,kvalitní zacházení a nezprasit ano,já říkám dobrý,ale všeho s rezervou.Je to jenom auto,možná to jednou shnije,možná ne.
Budu se vozit dokud se to nerozpadne,pak nějakej jinej model no :mrgreen:
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od Sid »

Áno je to hlavne o šťastí, ale vačšinou sú tie diely ďalej. Ale párkrát sme zohnali cez inzerát pekné veci aj u nás.

Veverka: Pre mňa zas toto neplatí. Niesom nieaké zaostalé prasa. Pre mňa je auto aj otázkou prestíže. A vždy musí ísť na výjazd v reprezentatívnom stave, aby bolo jasné, že som nadšenec a nie zúfalec, ktorý nemá na nič lepšie. Preto jak Lada, tak aj momentálny nový modernejší voz vždy vyrážali a vyrážajú na cesty v takom stave, aby nerobili ostudu, ale dobré meno svojmu pánovi. Však kto videl, vie. A auto je aj skvelým odrazom osobnosti človeka, ktorý ho vlastní a jeho prístupu k majetku a hodnotám. A keď sa človek poriadne nepostará o auto a nedá mu pravidelne, čo potrebuje, tak to auto potom nebude spoľahlivo slúžiť. Jasne, stane sa, že niekedy mám na koberci 3 kamienky, alebo zopár mušiek na kapote, alebo disky mierne zaprášené prachom z bŕzd. obloženia, ale snažím sa to čím skôr dať doporiadku, ale aby som mal vnútri chliev, alebo nebodaj sa mi to malo rozsypať, tak to rozhodne nie.


A prosím nebrať tento článok ako útok na niekoho. Je to len príspevok do debaty.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Jaj, :mrgreen: , :weedman:, ty tři kamínky mne dostaly :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od mayo456 »

ono u nás v KE nie je problém kúpiť kékoľvek motorické diely na auto ale kvalita je niekedy nič moc ale mne zaťiaľ aj nové súčiastky držia. čo s vrakovísk týka na istom vrakovisku mi povedal kedysy sme tu mali aj 50 žigulákov dnes ani jeden...
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od JmJ »

Sid píše: A auto je aj skvelým odrazom osobnosti človeka, ktorý ho vlastní a jeho prístupu k majetku a hodnotám.
Ano, pokud auto lestim vic jak se staram o ostatni svet kolem sebe, tak to taky lecos vypovidat :-)

Inu nic se nema prehanet.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Veverka

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od Veverka »

Prej tedkonc našli v okolí brna pozůstalost po zemřelém důchodci-nablejskanýho moskviče,ale v perfektním stavu,v chodu.
Měl najeto 1500km!!,ten majitel byl asi blázen :mrgreen:

Jinak ale lady svůj dobrý stav perfektně sabotují autonomně.

Ted jsme jeli po BRNĚ taxíkem,Mercedesem E,měl najeto přes 400tisíc a podle šoféra bylo v introši vše původní,a vypadalo to dobře.A to to byl taxál,zhuntovanej z krátkých jízd po centru brna!

Můj novej dostavník nemá najetý ani dvacet tisíc.Majitel byl důchodce automechanik.r.v. 1989,takže ještě "solidní sovětská kvalita"

A resumé?cestou do brna možná upadlo něco z podvozku,nějaká malá blbost kterou jsem nenašel.O chvilu později upadla clona řidiče.Potom v brně vyletěl kryt páky ruční brzdy.Pás u spolujezce nejde odepnout.
Spusta plastů moc dobře nesedí,dost toho už vrže.Motor s celým autem při stání vibruje,jako by to byl nějaký kekel.Naše felda maje víc jak desekrát více najeto a toto nedělá,vlastně v introši aspol. je vše stále v pořádku.
lada je povoz pro fanatiky :lol: ale proč proč proč
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od Vašátor »

Hmmm ... u taxíků je to právě přesně naopak. Taxík má stále teplý motor, stále teplý olej, ideální provozní teplotu. Jízda okolo 50-70km/h je pro motor taky ideální. V tomto provozu vydrží mnohem víc i čepy, nápravy, výfuk. Horší je to se spojkou apod. Proto je běžné, že dobře provozovaný taxík najede k milionu kilometrů jako prd.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Veverka

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od Veverka »

To sice jo,ale často jezdí po kostkách a kolejích,jízda po měste atd.A hlavně ohledně interiéru,furt do toho někdo leze :)
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od Sid »

Veverka: Mercedes je úplne iná kategória. To auto je proste stavané, aby najazdilo kvantá kilometrov. Sám vlastním jeden a to S600 z roku 2003, tak to viem objektívne posúdiť. To auto má 120 tisíc najazdené a vonia novotou. A aj na podvozku nevidno stopu korózie. Batériu to má ešte od fabriky...
V 70 a 80 rokoch nebolo bežné najazdiť na aute strednej triedy toľko kilometrov. A po 30 rokoch sa tam veľa vecí rozpadne už len za to, že materiál stratil svoje pôvodné vlastnosti. Ono proste nemôžete čakať od auta, čo má 30 rokov a minimálne 3 krát prekonalo dobu svojej životnosti, aby fungovalo ako auto, čo má 2-6 rokov.

Jmj: Tak myslím si, že keď to zanesiem občas ( podľa potreby) umyť a povysávať do umyvárky, kde mi aj naleštia pneumatiky, čo je cca 30 minút a keď niečo veziem, tak opatrne nakladám a v prípade potreby to raďšej zabalím, aby sa nepoškodil a neodrel jak kufor, tak náklad, čo je max. na 10 minút... No čo ja viem, mňa to akosi neobmedzuje natoľko, že by som nemal na nič čas....

Mayo 456: Hovoríš o AP Centrase??? Tam som bol v 2008 mom. Mali tam celkom pekné veci. Ale mnoho vecí nieje ani na Ukrajine :( Napríklad telo karburátora Weber je snáď na každom kuse pokrútené. A nové to zohnať zatiaľ neviem. Tam sa musí len renovovať staré.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od Vašátor »

Veverka píše:To sice jo,ale často jezdí po kostkách a kolejích,jízda po měste atd.
Pořád lepší kostky a koleje v rychlosti 50km/h, než naše rozbité silnice v 90km/h či panelová D1 ve 130km/h.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Wenca084
Příspěvky: 330
Registrován: sob zář 22, 2007 17:04
Bydliště: Mělník

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od Wenca084 »

Vašátor píše:
Veverka píše:To sice jo,ale často jezdí po kostkách a kolejích,jízda po měste atd.
Pořád lepší kostky a koleje v rychlosti 50km/h, než naše rozbité silnice v 90km/h či panelová D1 ve 130km/h.
To jsou nejdelší schody světa !! :lol: :lol:
Vaz 21061 r.v. 1986 Lada 1500S , Mechanik Lada 1600 MTX , Simson SR70
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvek od mayo456 »

áno hovoril som o Ap centras. stále majú šecko iba problém je s tou plecharinou. konkrétne pravý zadný blantík nič moc. ale motoricky majú šecko za pár drobných a väčšinou už neodoberajú nekvalitné diely už vychytali ktoré čo jak. jedine palivové hadičky by som od nich nebral tie ruké sotja za dve veci...
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Odpovědět

Zpět na „Prodám“