Kulové čepy FENOX

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

dmatej píše:
B jako Věrchnyj
H jako Nižnyj

Má to i logiku ;-)
Jj, presne tak mi to rikal i ten prodavac.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Jeden Fenox jsem měnil v Bechyni (horní). Zatím je bez problémů, najeto asi 3500 km - sluníčko, sníh, mlha, hromy, blesky.....bláto, sůl, čvachtanice.
Vrtat do nich je zbytečná práce, pod prachovku je dobrý trošku vazelíny nacpat, aby to odpuzovalo vodu a zadrželo bordel a nedostal se dolů.

Další čepy budu dělat, až bude teplo a čas, mám je koupený ;-)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

Peka píše:Ahojte!
Hello! Én magyar vagyok,szoktam nézegetni az oldalt de nem sok mindent értek.Nem tud valaki véletlenül magyarul?
:hello2:
Igen tudok. Stevo(Pityu) tud magyarul. Ra nyugottan fordulhats, ha valamit nemirtenel. It a email cime - stevo.belak@post.sk


sorry chalani, ze tu narusujem temu, ale snazim sa pomoct niekomu kto nasu rec neovlada a potrebuje pomoc...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

A da se rict ze ta niva cepy vydrzi vic nez klasicky?Pac na nase cesty cim bitelnejsi tim lepsi ze... Tak jak rekni Myso, nebo kdo je mate.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

A taky, prosim, nekdo prozradte, k cemu je dobry davat horni cepy i dolu.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Brandy píše:A taky, prosim, nekdo prozradte, k cemu je dobry davat horni cepy i dolu.
Ty nivácký, co jsem měl já, byly univerzální - "paljec šarovoj univerzalnyj". Měly tvar horního čepu, proto jsem to napsal takhle, sorry za zmatení ;-) ...

Ondra: to takhle jednoduše nejde říct, čepy nevyrábí Lada, ale min. 10 různejch výrobců - některý jsou výborný, některý nahovno. Ty moje nivácký byly takovej typickej ruskej výrobek - vypadaly jako aušus, ale nebyl s nima jedinej problém. Matně si vybavuju modrou krabičku, výrobce na tom snad ani nebyl vytištěnej, ale mám ten pocit, že byly přímo ruský.

Každopádně dneska bych bral Fenox bez diskuzí. Hlavně nebrat italský, to byla zhouba - kvůli jednomu takovýmu jsem se svezl odtahovkou :evil:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

dmatej píše:Hlavně nebrat italský, to byla zhouba - kvůli jednomu takovýmu jsem se svezl odtahovkou :evil:
no a právě toho se děsně děsim!!! :? :? :?
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Ondra 07 píše:A da se rict ze ta niva cepy vydrzi vic nez klasicky?Pac na nase cesty cim bitelnejsi tim lepsi ze... Tak jak rekni Myso, nebo kdo je mate.
no mam ich a uz viac ako 10tkm...zatial fpoho, akurat prave koleso zacalo strasne mlatit, ale bojim sa ze to nebude cap...uz som to pozeral a hovno som vypozeral...a je to cim dalej tym horsie...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Myso píše:akurat prave koleso zacalo strasne mlatit, ale bojim sa ze to nebude cap...uz som to pozeral a hovno som vypozeral...
Me klepe leve jako prase uz (i na rovnym asfaltu).Ale podle kousek to bude cep... Tam toho muze klepat dost,pocinaje uchycenim ramen,tlumicu,atd... Treba u 2104 mi klepal prave utrzeny spodni uchyt tlumice... Rikas 10 000 a v pohode,ale i normalni cepy vydrzi vic jak 10 000 (aspon kvalitni).
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Ondra 07 píše:Rikas 10 000 a v pohode,ale i normalni cepy vydrzi vic jak 10 000 (aspon kvalitni).
no prave o tom to je, ze je tazke narazit na kvalitny cap, ktory by po 10tis nezacal klepat...na tieto co mam som dostal odporucania, vraj vydrzia 80tis km, ale zatial to nemam otestovane :mrgreen:
na tej mojej naprave to mrdne vzdy ked koleso padne do jamy, ak je nejaka nerovnost ze sa stlaci tak vtedy nie...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Myso píše:...je tazke narazit na kvalitny cap, ktory by po 10tis nezacal klepat...na tieto co mam som dostal odporucania, vraj vydrzia 80tis km...
Dřív to vydrželo i 100 000km...kolikrát mám chuť se na to vyprdnout,protože právě ta houževnatost kterou ty Žiguliky dřív vynikaly nad ostatní auta je tatam a stojí to za ..... .Když už jsme u té nápravy a řízení-"klobouky" v pomocné páce řízení vydrží chvilku a zase pravé kolo vlivem té vůle zatáčí pozdějc a vůli v převodce řízení musím vymezovat každých cca 500 km,protože jezdím víceméně po dálnici a udržet to v přímém směru je práce.Jo a to jsem tu převodku řízení měnil za fungl novou(cca 3000Kč) někde před 20 000km.Už mě ten šlendrián pěkně sere :!: :evil:
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

no ja mam v 06ke momentalne capy uz 50tkm a zatial som nadmieru spokojny. Ale to su capy co som vymontoval zo starej 03jky a vyzerali este dost dobre, akurat som im dal nove prachovky a vazelinu. Znacku netusim.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Telefonoval jsem dneska do autodílů ohledně čepů.Mají v modrobílé krabičce a je na ní napsáno "ROSSIJA AVTOZAVOD ......."Víc prodavač nebyl schopen přečíst nebo dohledat.Stojí 168Kč.Znáte to někdo?
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Těžko říct co to je zač,no zrovna dneska jsem se ptal tady v krámě-má tam nějaké v takových bílých krabičkách se spoustou písma,nepodařilo se nám odhalit značku,nicméně vypadaly nádherně,ale bude to pěknej aušus,protože prachovky měkké,celkově to na mě působilo velmi fórově.No ale ty horní asi vezmu,protože mají mazničky a to je dobře. :wink: Cena 190 Kč,ale tady je to předražené... :roll:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Jak tu tak pročítám vše co se týká svisláků tak jsem zjistil, že se značkou mi nikdo neporadí, na někoho při vyslovení slova FENOX jdou mrákoty, někdo je spokojený.
Včera jsem totiž zjistil, že pokud nechci někde skončit s vylomeným kolem tak mě obávaná výměna svisláků nemine (minimálně na levé straně).
A když jsem se na ně u nás ptal, tak mi řekl, že má troje : Fenoxy, nějaké italské a nějaké bulharské. Tak nevím asi vezmu ty Fenoxy a uvidím co to udělá. Pořádně je promažu a dám je tam. Snad to po pár tisících kilometrech nedopadne stejně jako kdybych tam nechal ty staré :roll:
Nebo má někdo nějaké čerstvé poznatky?
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“