Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Moderátor: Moderátoři

Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvek od Majo »

Koko Loko píše:... System zachytavani jsem realizoval z opodstatnene neduvery k regleru na altiku, ale od te doby co jsem presel na regulacni prvek na podbehu je to jen zbytecna zatez :-) .
tak pod toto sa podpisem 8)
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvek od Petr HC »

smajchl píše:rek bych ze by se mel vyparovat vodik a kyslik, ale jak to bubla tak to ssebou bere i mikrokapicky ty kyseliny a ta pak zpusobuje korozi) a to my nechceme.
Tak pod toto se podepíši zase já. A hadičku mám vyústěnou cca 10 cm pod "šusplech" pod motorem.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
tomass
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvek od tomass »

Petr HC píše:Tak tedy - uchycení aku se mi zdá dobré. spíše bych nevěřil, že úchyty za dno udrží aku při nárazu na svém místě.
Před delší dobou jsem četl o testech aku na náraz v automobilu. Testovalo se uchycení. Bylo to někdy v době, kdy se začaly objevovat akumulátory s rybinou a přestávaly se používat asfaltové. Řekl bych, že akumulátor bude velmi dlouho držet pohromadě a s nárazem mít problém nebude, pokud zůstane nezasažen. Zvlášť v dnešní době, kdy při větším nárazu u mnoha aut motor opustí karoserii a najde se mimo vozidlo. Snad jsem neslyšel o tom, že by motor vylítnul právě z klasický Lady. U akumulátoru to bude zejména otázka síly plechu pod tím aku a celkově na karoserii. Na Felicii a Fiata bych nesázel. Tam kroutím levou rukou poměrně slabou silou leckterým plechem pod kapotou až mám z toho strach. A to není ani jedno z aut shnilý, jen použily slaboučký plechy ve výrobě....
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3255
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvek od Tommel »

tomass píše:Zvlášť v dnešní době, kdy při větším nárazu u mnoha aut motor opustí karoserii a najde se mimo vozidlo. Snad jsem neslyšel o tom, že by motor vylítnul právě z klasický Lady.
Sice už je to ot, ale to jsi asi neviděl žadne video z Ruska :lol:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
tomass
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvek od tomass »

Trubičky od aku, protože je mám z průhledného polyethylenu vidím, že jsou stále suché, nezaznamenal jsem ani orosení. Obalu od Proenzi, nebo podobných nádobek bych nespoléhal. Moc jim nesvědčí sluníčko, olej ani ředidlo, natož kyselina. Je to krajně neodolný plast vhodný tak na ty léky, nebo šroubečky. Pár se mi jich už prakticky rozložilo. Jednu nádobku zničila i vodouředitelná barva těsně nad dnem.

Tommele, motor asi může vylítnout z každýho auta (záleží kdo ho předtím řídí), ale v ČR jsem o tom u Lady neslyšel.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9339
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvek od Vašátor »

U toho vylítnutí motoru z auta velice velice záleží na koncepci automobilu. Pokud je motor vepředu, náhon na předek, tak motor vyletí jako prd (bezpečnost = odlehčení vozidla). Nicméně u vozidla s motorem vepředu, náhonem na prdel ... nedokáži si představit, co by to muselo být za ránu, aby vyletěl motor s převodovkou a ještě to uškublo kardan.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10511
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvek od Luděk Musil »

... no-o ... kardan to ani moc škubat nebude (je na 1000-hranu víceméně volně). Ale také si dost dobře nedokážu představit druh a sílu nárazu, aby výsledkem byl motor z auta ven :idea: . L.
PS: nejsme už trochu mimo původní témy?
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvek od Marťas »

Luděk Musil píše:Ale také si dost dobře nedokážu představit druh a sílu nárazu, aby výsledkem byl motor z auta ven. L.
Viděl bych to spíš na velmi silnou rotaci kolem středu vozidla :idea: :D
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“