Cyklisté

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Kolik toho najezdíte na kole?

Nic
23
35%
Do 100km ročně
15
23%
Do 500km ročně
11
17%
Do 2000km ročně
15
23%
Do 5000km ročně
1
2%
Víc jak 5000km
1
2%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6564
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Cyklisté

Příspěvek od JmJ »

Umet jet na kole mimo jine zahrnuje umeni udrzet balanc. Nekteri lide to zvladnou jen na kole,se sirokymi pneu a na dobrem povrch. Jakmile je povrch spatny, pak balanc neudrzi. Takovy cyklista temer jezdit neumi a nema na kole co delat.

Nevim, co v tom hledas za slozita moudra a hluboke myslenky. Proste kdyz chces jezdit na kole, mel bys umet udrzet balanc i na pologaluskach na sotoline. Znam takove, co to nemi a na kole jezdi. Podle toho to vypada.

btw na pologaluskach sjedes ledacos, jen to nedas tak rychle, jak na horaku. ale kdyz neudrzis balanc... ;-)
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od Teepee »

JmJ píše:Umet jet na kole mimo jine zahrnuje umeni udrzet balanc. Nekteri lide to zvladnou jen na kole,se sirokymi pneu a na dobrem povrch. Jakmile je povrch spatny, pak balanc neudrzi. Takovy cyklista temer jezdit neumi a nema na kole co delat.

Nevim, co v tom hledas za slozita moudra a hluboke myslenky. Proste kdyz chces jezdit na kole, mel bys umet udrzet balanc i na pologaluskach na sotoline. Znam takove, co to nemi a na kole jezdi. Podle toho to vypada.

btw na pologaluskach sjedes ledacos, jen to nedas tak rychle, jak na horaku. ale kdyz neudrzis balanc... ;-)
Tak jestli takové cyklisty znáš, tak asi jo, já je neznám. :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6564
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Cyklisté

Příspěvek od JmJ »

Ja jich znam hned nekolik. a pri tom normalne jezdi na kole treba 10 km do prace. neni to ze by se na tom trepali, ale proste jakmile je neco prekvapi, tak to kolo moc neovladaji.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2075
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od mceza »

JmJ píše:...Proste kdyz chces jezdit na kole, mel bys umet udrzet balanc i na pologaluskach na sotoline. Znam takove, co to nemi a na kole jezdi. Podle toho to vypada.
Přiznám se, že jsem na pologaluskách na šotolině nikdy nejel. Takže podle tebe nemám jezdit radši na kole, jo? To je jako říct, že kdo nikdy nejel s Moskvičem na poli, neměl by jezdit s autem...

A že nejvíc lidí jezdí na horských kolech? Protože dnes nemá kromě ryze silničních kol cenu kupovat nic jiného. Treková a crossová kola jsou mnohem dražší a ještě hůře vybavená, jak běžná horská kola. Táta se mi taky dlouho bránil (z Favorita přešel na Trekové kolo s úzkými gumami), ale teď si bude kupovat kolo horské, protože cena x výbava x kvalita je někde jinde.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Cyklisté

Příspěvek od Raduz »

Dnes po příjezdu ze srazu jsem se proti své vůli stal cyklistou neb manželka zavelela, teď mne bolí prdka jediný co bylo fajné smažák v hospodě.

Nevím co na horských kolech vidíte je to jen módní záležitost jsou to takový krávy velký,
mi máme Favorita a klukovi jsem zrepás Esku na polabské cyklostezky suprový stroje, jediná úprava je že máme pláště trochu širší než byly standardní občas jedem i po nějaké té lesňačce.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
Příspěvky: 1393
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od Panthymaeus (Honza) »

Já poslední dobou jezdím na polo-galuskovém Favoritu a nemůžu si vynachválit. Cestičky v Divoké Šárce s kořeny, Pražská dlažba s víc jak centimetrovými mezerami a samozřejmě prahy (ty jsou celkem zábavné, ale bojím se na nich o kolo :D ) Sám sebe považuji za čitelného a zatím mě jediné nebezpečí hrozilo od cyklisty, co si přede mnou začal jezdit ze strany na stranu a k tomu brzdit.

Jen mimochodem, když je tu téma s cyklo, jak moc ničí polo-galusky cesta plná kořenů, pokud jsou kola správně nafouklá?
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6564
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Cyklisté

Příspěvek od JmJ »

panthymaeus píše: Jen mimochodem, když je tu téma s cyklo, jak moc ničí polo-galusky cesta plná kořenů, pokud jsou kola správně nafouklá?
Na to mam jedine takovouto odpoved: zadni plast mi odejde prodrenim a predni starim. Kdyz plast neproseknes, tak asi neni duvod to resit. Spis mam posledni doubou strach, ze znicim rafek :-)
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9384
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od Vašátor »

Na pologaluskách jsem odjezdil děsný terény a bez jediného problému. Je to přesně jak píše JmJ, zadní guma se ojede, přední steří ...

... a pokud někdo neudrží balanc, nemá na kole co dělat. Podobných lidí na silnicích potkávám hodně a vždy mám z nich takový pocit, že mi padnou pod kolo. Podobně jsme málem na motorce přejeli jednu starší paní. Přímo za nepřehlednou zatáčkou se něčeho lekla, pácla sebou z kola do silnice a rozplácla se přes celý pruh. První jel na motorce kámoš a měl co dělat ... druhý už se paní vyhnul hezky, nicméně ho zase vystrašil brzdící první kámoš, který na to opravdu musel hamstnout .... já jel třetí a řeknu vám, že kdyby v protisměru jelo auto, je tam minimálně jedna mrtvola... Nejvíc mě ale naštval dědek, co jel s ní ... místo toho aby ji pomohl, tak jí začal nadávat co tam dělá...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2075
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od mceza »

Říkejte si co chcete, ale tryskové kolo to nezvládne https://www.youtube.com/watch?v=bKHz7wOjb9w
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Cyklisté

Příspěvek od Marťas »

Raduz píše:Nevím co na horských kolech vidíte je to jen módní záležitost jsou to takový krávy velký
Co vidím na horském kole? Hlavně to, že po takovýhle cestách by se mi na galusce, nebo trekovym krámu jelo dost blbě. (Asfalt nemám rád)

Obrázek
Naposledy upravil(a) Marťas dne stř kvě 28, 2014 19:29, celkem upraveno 1 x.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2075
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od mceza »

Krávy velký to možná jsou, ale díky hmotnosti a výbavě se na nich jezdí výborně. Jsou pohodlnější a do středního terénu vhodnější než galuskáče. Ty jsou naopak vhodnější na silnici. Jasně, stejně tak, jako s horákem jde jezdit po silnici, tak s galuskáčem jde jet do terénu. Ale na silnici se s horákem nadrře člověk méně než chlapík s galuskama v terénu...

Můj styl jízdy a váha vyžaduje horské kolo. Kdybych měl mít silničku, tak mě vyjde tak na 50 tisíc, aby vydržela moji váhu a způsob jízdy. Stejnou práci ale odvede horák za třetinovou cenu...
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Cyklisté

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Se desim toho, ze bych nekdy jel kolem Honzy na kole a nahodou zaklickoval :-) .

Co se tyce vyberu zda silnicka, trek ci horske tak pro vyzrane (ty co nejsou lini se nazrat) tak jedine horske. Jezdival jsem kdysi na 3/4 Favoritu ci Esce? Strasne trpela zada a vubec nechapu jak jsem na tom mohl jezdit ... asi odolnost mladi :-) . Kolo s berany nebrat.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9384
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od Vašátor »

Koko Loko píše:Co se tyce vyberu zda silnicka, trek ci horske tak pro vyzrane (ty co nejsou lini se nazrat) tak jedine horske.
mceza píše:Můj styl jízdy a váha vyžaduje horské kolo.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Cyklisté

Příspěvek od Raduz »

Marťas píše:
Raduz píše:Nevím co na horských kolech vidíte je to jen módní záležitost jsou to takový krávy velký
Co vidím na horském kole? Hlavně to, že po takovýhle cestách by se mi na galusce, nebo trekovym krámu jelo dost blbě. (Asfalt nemám rád)

Obrázek
Do takového terénu chodím pěšky :!: :P
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od Laďuša »

Ale nesmysl, můžeš jezdit na čom chceš, ale nesmíš s tim na asfalt, aby náhodou JmJ neprohlásil, že neumíš držet balanc!
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“