Kulové čepy FENOX

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
zigulman
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2005 09:03
Bydliště: Prerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zigulman »

Jj tak cepy uz mam vymenene.Doted nevim ktere jsou ktere,ale ted uz je to jedno.Vypadaji stejne tak je uz predelavat nebudu.Rozdil tam je celkem znatelny,uz mi nekrupe ve volantu a zda se mi ze to na silnici sedi zase o neco lip :-)
Stare cepy mam odfocene a muzu vam rict,ze ty horni byly uplne suche.
Docela by me zajimalo jak se to da namazat.Nikde na nich neni otvor nebo maznice.Nebo je to delane tak ze se maji kazde dva roky menit :-(
Vrtat se mi do nich nechce,nevim jak jsou konstrukcne vyresene at na nich neudelam vic skody jak uzitku :-/
No nic,praci cest a kulaky uz nechci v zivote videt :evil:
Lada neni jen auto,je to zivotni styl.
2103 model 77 Bila pani :-)
2105 model 83 Milašek
2105 model 85 otrok
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

zigulman píše:Jj tak cepy uz mam vymenene.Doted nevim ktere jsou ktere,ale ted uz je to jedno.Vypadaji stejne tak je uz predelavat nebudu.Rozdil tam je celkem znatelny,uz mi nekrupe ve volantu a zda se mi ze to na silnici sedi zase o neco lip :-)
Stare cepy mam odfocene a muzu vam rict,ze ty horni byly uplne suche.
Docela by me zajimalo jak se to da namazat.Nikde na nich neni otvor nebo maznice.Nebo je to delane tak ze se maji kazde dva roky menit :-(
Vrtat se mi do nich nechce,nevim jak jsou konstrukcne vyresene at na nich neudelam vic skody jak uzitku :-/
No nic,praci cest a kulaky uz nechci v zivote videt :evil:
S jedním výrobkem zn. FENOX jsem měl obzvláště "dobré" zkušenosti - a to se zadním brzdovým válečkem. Tedy ještě v 03.
Koupil jsem, protože původní propouštěl. Preventivně jsem koupil i trubku (co kdyby?) Samozřejmě při výměně jsem původní trubku ukroutil, ale to nic. Instaloval jsem nový brzdový váleček, složil kolo a řekl si: paráda, pohoda, džez. Za dva dny se mi rozsvítila brzdová kontrolka. Ten váleček FENOX (začal jsem mu říkat FENA) propouštěl ještě víc než ten původní. Vyměnil jsem v něm gumky - bylo to stejný. Tak šel do kopřiv a koupil jsem nějakou jinou značku a pak to bylo bez problémů. L.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

:shock: , jeden váleček značky FENOX jsem právě implantoval při mé šílené opravě brzd!
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Koko Loko píše::shock: , jeden váleček značky FENOX jsem právě implantoval při mé šílené opravě brzd!
:lol: :lol: ja rikal ze Te omluvime v hospe :wink:
Sorac ale kdyz si Te predstavim podle toho jak popisujes ty prihody a jak narazis do vietnamce, vynalezas lak pro slepe a pak zas ze si nejsi jistej jestli ten valecek netece...Vzdycky dostanu zachvat smichu...
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Drobku, to není normální, ty jsi na mě úplně vysazenej! A nauč se číst mezi řádky, já jsem nepsal o své nejistotě jestli FENOX teče či ne, jen jsem reagoval na prohlášení o jeho nespolehlivosti, mmj Fenoxácký prasce mám i ve předu a tam je také vše o.k., vím o vodní pumpě téže značky co už rok slouží v těch nejvyšších zatíženích a taky v pohodě.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Už jsou nějaké zkušenosti s čepy FENOX?U nás je mají po 180Kč za kus a opravdu na první pohled jsou stejné,liší se jen v typovém čísle.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
zigulman
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2005 09:03
Bydliště: Prerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zigulman »

No ma zkusenost je za temer trictvrte roku co je mam na aute asi takova.
Nikde nic neklepe,chova se to celkem klidne a hlavne kolo mi zatim neupadlo :-) Ale nevim jestli jsem jako vzorek testu vhodny bo za tu dobu jsem najel asi jen 1400Km a vetsinou muj milacek jen stoji v garazi v plnem lesku a jezdim s necim jinym.Ale snad budou OK.Mivam pri nakupech docela dost stesti na dobre kusy :oops:
Lada neni jen auto,je to zivotni styl.
2103 model 77 Bila pani :-)
2105 model 83 Milašek
2105 model 85 otrok
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

1400 km to zatim neni moc. No ale aspon nejaka zkusenost. Je to asi dva nebo tri tydny zpatky co jsem taky namontoval Fenox (jen pro upresneni, je to beloruska znacka, nikoli ruska), tak jsem zvedavej, jak dlouho vydrzi. Jinak horni se pozna tak, ze je na nem vyrazeno pismeno B, na spodnim je pismeno H. Navic to bylo napsany na krabickach, ve kterych jsem je koupil. Azbukou - ochotny prodavac prelozil pote, co jsem se po zjisteni, ze vypadaji stejne, vratil do kramu pro vysvetleni. Ptal jsem se taky na to mazani. Prej neni treba. Proste se tyhle cepy nemazou. Nekdo tady psal, ze pouziva horni cepy i dole. K cemu je to dobry?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Děkuji za odpovědi.Od FENOXU mám v říjnu namontované zadní válečky a hlavní spojkový válec.Zatím všechno drží,najeto 8000km.Na netu jsem zjistil,že je to fabrika v Minsku,patří němcům a na krabičkách se vychloubají certifikáty ISO 9001,QS 9000,VDA 6.1.Ať už budu věřit ,že si němci ohlídají kvalitu nebo ne,stejně mi asi nezbyde nic jiného, než do nich jít.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Peka

Příspěvek od Peka »

Ahojte!
Hello! Én magyar vagyok,szoktam nézegetni az oldalt de nem sok mindent értek.Nem tud valaki véletlenül magyarul?
:hello2:
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Brandy píše: Ptal jsem se taky na to mazani. Prej neni treba. Proste se tyhle cepy nemazou.
:lol: To ti teda poradil někdo "chytrej".Někdy si to zkus promazat abys viděl co vazelíny tam musíš nahustit než to začne lízt z toho čepu druhou stranou ven,no.A u horních,protože nemají mazničky,je velmi vhodné napatlat vazelínu pod prachovku a horem aspoň trochu do toho kuláku.Nesmí sa to ale přehnat aby ten přebytek vazelíny pak svým tlakem prachovku po nasazení neroztrhnul...Nicméně napříště jsem se už rozhodl navrtat maznice i do těch horních čepů,protože tam z výroby není snad ani špetka mazacího tuku. :evil:
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

No a mate nekdo zkusenost s tema cepama na Nivu?Je to k necemu?Budu ted menit cepy a jeste poradne nevim co teda nakonec nakoupit... :roll:
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Nulašestka píše:
Brandy píše: Ptal jsem se taky na to mazani. Prej neni treba. Proste se tyhle cepy nemazou.
:lol: To ti teda poradil někdo "chytrej".Někdy si to zkus promazat abys viděl co vazelíny tam musíš nahustit než to začne lízt z toho čepu druhou stranou ven,no.A u horních,protože nemají mazničky,je velmi vhodné napatlat vazelínu pod prachovku a horem aspoň trochu do toho kuláku.Nesmí sa to ale přehnat aby ten přebytek vazelíny pak svým tlakem prachovku po nasazení neroztrhnul...Nicméně napříště jsem se už rozhodl navrtat maznice i do těch horních čepů,protože tam z výroby není snad ani špetka mazacího tuku. :evil:
No uvidime, co to udela casem. Cepy, ktery jsem pouzival doted, jsem vzdycky mazal. Tady u tech nejsou maznice, navic prachovka je docela fest pridelana. Ne ze by nesla sundat, ale je to vsechno v jednom kuse. Na rozdil od klasiky. Tak jsem se na to schvalne zeptal. No a odpoved uz znas. Tomuhle chlapkovi docela verim (narozdil od prodavacu v Krci), zatim mi vzdycky poradil dobre.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Brandy píše:1400 km to zatim neni moc. No ale aspon nejaka zkusenost. Je to asi dva nebo tri tydny zpatky co jsem taky namontoval Fenox (jen pro upresneni, je to beloruska znacka, nikoli ruska), tak jsem zvedavej, jak dlouho vydrzi. Jinak horni se pozna tak, ze je na nem vyrazeno pismeno B, na spodnim je pismeno H. Navic to bylo napsany na krabickach, ve kterych jsem je koupil. Azbukou - ochotny prodavac prelozil pote, co jsem se po zjisteni, ze vypadaji stejne, vratil do kramu pro vysvetleni. Ptal jsem se taky na to mazani. Prej neni treba. Proste se tyhle cepy nemazou. Nekdo tady psal, ze pouziva horni cepy i dole. K cemu je to dobry?
B jako Věrchnyj
H jako Nižnyj

Má to i logiku ;-)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Ondra 07 píše:No a mate nekdo zkusenost s tema cepama na Nivu?Je to k necemu?Budu ted menit cepy a jeste poradne nevim co teda nakonec nakoupit... :roll:
Měl jsem nivkovej horní na 2101 jako spodní a byl po roce OK, prošel i technickou. Ale bacha, nemusíme mluvit o stejným výrobci - je jich hafo!!!
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“