KOUPĚ NIVY -- dotazy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Paťo Zvolen
Příspěvky: 190
Registrován: úte bře 07, 2006 12:48
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Paťo Zvolen »

misickas píše:A ktoré auto je také ( nové ) že "sadneš a ideš", poruchy možeš mať na akej koľvek funglovke či je to merdesc alebo škodovka
Na to je jednoduchá odpoveď : žeby ktorákoľvek novšia 4x4 Toyota napr.? Jasné , že aj taký povoz sa môže domrviť ale ja som taký (a nebolo ich na OFF expedíciach málo) nezažil
Lada Niva 1.6 LPG - teraz pevne verím, že sa o ňu vzorne stará už nový majiteľ
Dacia Duster 4x4 vo výhľade
Marcel 1
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 12, 2013 22:02

Spoľahlivosť NIVY bez úprav.

Příspěvek od Marcel 1 »

Ahoj chalani. Som tu uplne novy clen a neviem ,ci mi po takej dlhej dobe vobec niekto odpovie.Takze k otazke.Uz dlhsiu dobu zvazujem kupu auta s pohonom na vsetky styri.Momentalne jazdim so zadokolkou ale mam zahradu ktora je dost vysoko polozena(ozaj velmi prudky kopec) a nechce sa mi tam chodit stale peso :-).Dalsia vec,mam ja psa(velky atlet),ktory je od malicka zviknuty behat popri aute. Takze by sa mi hodilo nieco aj na polne a lesne cesty.Auto by som chcel vyuzivat hlavne v zime.V lete len vynimocne.Mojim favoritom je LADA NIVA s LPG.A tu ja prave ten problem.Docital som s na viacerych forach,ze toto auto je dost poruchove,ked su na nom robene rozne upravy.Zmeni sa na tom nieco ak by som auto pouzival len v zime,jazdil by som len cesty a niake lesne a polne cesticky a nic by som na nom neupravoval.Kedysi so vlastnil dve lady (1200 a 2107).Je ta poruchovost NIVY vyssia ako u tychto aut??? Dalsim adeptom je Suzuky Samuraj ale viac sa mi paci NIVA.Tak teraz neviem ktore auto je lacnejsie na udrzbu.Este raz zopakujem ze nechcem robit na aute ziadne uravy a nejazdit divoko.Na auto by som chcel pouzit sumu okolo 2500 mozno 3000eur.Velmi pekne vam dakujem za vase nazory.
Uživatelský avatar
Greenhorn
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 22, 2013 22:51
Bydliště: Sosnová okr. Opava

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Greenhorn »

Zdravím, co si zkušení offroadi myslí o tomhle, teda kdyby to bylo za 1000eur :)? http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s ... ref=search
Potřebuji nějaký stroj v ceně okolo 40000kc s redukční převodovkou, s nízkými provozními náklady a opravami v garáži. Najedu s ním tak 2000km za rok po asfaltu, polích a lesích (přesuny včelstev a taky natahání nějakého toho dřeva z lesa na topení). Jo a používat ho budu pravděpodobné pouze od května do října. Žádné blbnutí pouze práce. Jsem typ řidiče co jezdí s 1,4mpi fábií pod 6 litrů/100km, takže hodně opatrnej na korunu:-)).
Lada Niva 1,7i, r.v. 2009
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Marťas »

Myslím, že ohnilá niva se dá koupit i u nás. Ale jinak tvoje požadavky bude splňovat bravurně ;)
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Raduz »

®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Greenhorn
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 22, 2013 22:51
Bydliště: Sosnová okr. Opava

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Greenhorn »

děkuji za reakce. K tomu že ohnilou Nivu lze koupit i tady - mam takovy pocit, že to co se prodava tady je tak o 25% dražší než ten dovoz, když to porovnavam tak za stejne penize jde v tom rrajchu koupit i o deset let mladší auto a na ten vvěk já dám, ale treba to je jen muj pocit.
Lada Niva 1,7i, r.v. 2009
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Tommel »

Tak zrovna Niva je auto kde se věk neřeši, naopak většinou je lepši koupit starši spolehlivou jak novou ktera se bude jen a jen rozpadat :)
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Greenhorn
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 22, 2013 22:51
Bydliště: Sosnová okr. Opava

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Greenhorn »

to už jsem tady četl. Abych objasnil systém svého myšlení - dle mého mladší ročník = méně koroze (ale beru, že auto který bude třeba o pět let starší ale garážované a od majitele jako já, který když jsou čerstvě posolené ccesty tak pokud nemusí tak cestu raději odloží, pravidelně stříká dutiny a spodek, může být méně zrezlé). Mechanické závady si dokážu odstranit sám, horší je pro mne koroze, poněvadž nevlastním COčko.
Lada Niva 1,7i, r.v. 2009
Uživatelský avatar
Greenhorn
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 22, 2013 22:51
Bydliště: Sosnová okr. Opava

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Greenhorn »

Ta prodloužená nevypadá špatně za ty peníze.
Lada Niva 1,7i, r.v. 2009
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Raduz »

hm chce to spojku ...
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Greenhorn
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 22, 2013 22:51
Bydliště: Sosnová okr. Opava

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Greenhorn »

Tak jsem volal na tu dlouhou a už je dávno pryč.
Lada Niva 1,7i, r.v. 2009
Uživatelský avatar
Greenhorn
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 22, 2013 22:51
Bydliště: Sosnová okr. Opava

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Greenhorn »

Co soudíte o tomhle? http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s ... ref=search Je to sice dost daleko, ale pokud by prodávající šel dejme tomu na 1 500eur tak by se to snad vyplatilo ne? Je tam údajně nějak hlučná převodovka, která nicméně funguje.
Lada Niva 1,7i, r.v. 2009
Uživatelský avatar
Greenhorn
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 22, 2013 22:51
Bydliště: Sosnová okr. Opava

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Greenhorn »

Ještě k té hlučné převodovce - nachystal jsem si pár dotazů na majitele:
víte co přesně hluk způsobuje? - v případě odpovědi ne jdu dále :-))
o jaký druh hluku jde? (cvakání, pískání,hučení)?
hluk se projevuje pouze za jízdy nebo i při stojícím vozidle a zařazeném neutrálu přídavné převodovky?
hluk se projevuje jen při některém zařazeném převodovém stupni nebo při všech?
hluk se projevuje pouze při zařazení zajíce nebo želvy nebo při obou?

Dokáže mi někdo porradit ještě nějaké dotazy pomocí kterých by se dal blíže identifikovat problém a tím i nákladnost případné opravy?
Díky předem
Lada Niva 1,7i, r.v. 2009
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od hush »

Spíš než o převodovku bych se staral o korozi na vozidle.
Lada Niva 1.7 SPI LPG 1998 Praktik
Lada 4x4 1.7 MPI 2017 Clasicc
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Marťas »

Přesně tak, nechci se tě nijak dotknout, ale ty tu u Nivy při koupi řešíš pouze rok výroby, dovoz a teď i převodovku. Koroze vypadá, že tě moc nezajímá, přitom za funkční převodovku dáš 3 000 Kč a za vyvaření celý kastle nechtěj vědět kolik. Osobně kdybych kupoval Nivu, tak bych volil kompromis mezi dobrým stavem a co nejstarším rokem výroby (z hlediska kvality výroby).
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“