Brzdové válečky

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Brzdové válečky

Příspěvek od Brandy »

Tak jsem zjistil, ze mi opet tece levej zadni brzdovej valcek. :cry: V CS Lada maji nejaky rusky (ze by original?) za cca 240 Kc, v Krci maji Fenox za 90 Kc. To uz je poradne velkej cenovej rozdil. Zajimalo by me, jestli ty drazsi budou i kvalitnejsi. Co si o tom myslite?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Deli
Příspěvky: 85
Registrován: úte čer 01, 2004 12:37
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové válečky

Příspěvek od Deli »

Brandy píše:Tak jsem zjistil, ze mi opet tece levej zadni brzdovej valcek. :cry: V CS Lada maji nejaky rusky (ze by original?) za cca 240 Kc, v Krci maji Fenox za 90 Kc. To uz je poradne velkej cenovej rozdil. Zajimalo by me, jestli ty drazsi budou i kvalitnejsi. Co si o tom myslite?
Cena ne vzdy urcuje kvalitu :D
Deli
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

ale ja co som mal zatial Fenoxy tak vsetky tak do mesiaca zacali tiect....
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

takže ty rusy by měli být lepší ne??.. provozuje tay na ních někdo??.. no a když váleček po měsíci začne týct, tak by to měla být i reklamovatelná vada snad.. ne??.. :roll:
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9549
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Koupil bych samostavitelný brzdový prasátka...nevím kdo je vyrábí, ale zatím jsem na ně žadný špatnosti neslyšel. Já zrepasoval starý ruský - vyčistil a přegumičkoval, natlačil pod prachovku převodovej olej a fungujou bez problemu již čtvrtým rokem. Hlavně nekupovat polský...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

Little Red Riding Hood píše:takže ty rusy by měli být lepší ne??.. provozuje tay na ních někdo??.. no a když váleček po měsíci začne týct, tak by to měla být i reklamovatelná vada snad.. ne??.. :roll:
no ale ked zacne tiect po mesiaci a ja ho zase vytiahnem z auta tak to uz ta reklamacia nedopadne bez strat na zivotoch
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

čmelák píše:
Little Red Riding Hood píše:takže ty rusy by měli být lepší ne??.. provozuje tay na ních někdo??.. no a když váleček po měsíci začne týct, tak by to měla být i reklamovatelná vada snad.. ne??.. :roll:
no ale ked zacne tiect po mesiaci a ja ho zase vytiahnem z auta tak to uz ta reklamacia nedopadne bez strat na zivotoch
no prohodit někomu váleček hlavou.. :lol: no a aky mě tak napadá že by chtěli potvrzení o odborné montáži co??:. :wink:
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

mohol by chcet aj potvrdenie od matky terezy...
Kamil Teplárek
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil Teplárek »

Já osobně kupuji vše originál,a prozatím jsem nemněl žádné větší problémy.Před dvěma roky jsem koupil samoštelovací prasátka,a jsou suché doteť.Jinak v prodejně ( solidní přístup k zákazníkovi ) mi vyměnili vše s čím jsem nebyl spokojený,i po předchozí montáži.Je to solidní firma,a otom to je.A to si montuju všechno sám,protože servisům nevěřím.
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Taky jsem bral nějaký váleček za 240kč a je bezproblémů. J8 řešil něco jiného-nějaké prase předemnou kouslo závit v na přední trubce-vyřešilo to vyčištění závitu a poooořadné dotažení-od té doby nezdrhla ani kapička. :wink:
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Diky za odpovedi. Porad vaham, ale uz se spis priklanim ke koupi tech za 240 Kc. Potrebuju i hlavni spojkovej valec a taky asi koupim ten drazsi v Konevce nez Fenox.

moje zkusenosti s Fenoxem:
stary auto: hlavni brzdovej valec drzel, hlavni spojkovej valec drzel, pracovni spojkovej valec tekl, prasatka tekly
nynejsi auto: hlavni spojkovej valec tece, prsatka tecou

Otazka je, jestli to u tech drazsich ruskejch vyrobku bude lepsi. :roll: No ale asi je v ramci vyzkumu koupim. Az to otestuju, dam vedet.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Tak za spojkový ruský válec-teda oba-jsem dal za hlavní 490kč v Ostravě a za pracovní něco kolem 200kč v NJ. Oba v poho a netečou. :wink: Opravné gumičky a cipoviny jsou k ničemu, raději za ty prachy nový.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9549
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Popravdě, přegumičkovávat se vyplatí pouze tehdy, když předtím netečou. Já měl 50% brzdovejch prasátek zarezlejch, tak jsem je vyčistil (rovnou všechny), pracovní plochu vyleštil a přegumičkoval. Neteče nic a jsou naprosto v pohodě.
Rovněž jsem přegumičkovával hlavní spojkovej válec, kterej tekl...no, vydrželo to rok.
Takže, co teče, lepší vyměnit :lol:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

hlavne fenoxy co maju vnutro opracovane tak nadherne, ze pri prvom kontakte s brzdovou kvapalinou pekne vypadaju a su ako smirgel. To urcite vsetky gumicky hravo zvladnu :roll:
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Ja snad ty valecky, hned jak je prinesu z kramu, rozeberu a vnitrek nejak upravim. Vasatore, jak jsi to lestil?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“