Mix otázek a odpovědí III

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od ger007 »

ja napriklad sem tam raz za dva roku nalejem do oleja liter benzinu nastartujem povrci a po chvili ihned vypustam a nehavam dlhsiu dobu otvorene
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Majo »

ja by som povedal, ze pokial dodrziavate vymenny interval, tak netreba ziadne somariny riesit. A ked kupite auto s viditelne zanedbanymi vymenami, tak ked uz bez toho cistenia nemozete zit, tak aspon dalsi olej vymente skorej. Aj ked ja by som uprednostnil len tu rychlejsiu vymenu oleja. Kludne hned ako bude cierny(aj ked na dizlovom tipe bol cierny novy hned po naliati - bez nastartovania) :-D
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od ger007 »

castejsia vymena tiez prospieva ale taka benzinova kura to je labuuužo :_D
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Pro gufera určitě :-) . Odolná by měla být (přirozený prostup paliva do oleje kolem kroužků), ale proč jim to zbytečně ztěžovat?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od ger007 »

nech si zvykaju na tvrdy rezim :-D
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Cory
Příspěvky: 11599
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Cory »

Až ztvrdnu :mrgreen:
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Teepee »

Když už se nakouslo vyplachování motoru. Má při zprovozňování dlouhodobě odstaveného auta (několik let) smysl, před nalitím nového oleje sundat vanu a skouknout, co je v ní vysedimentované za šlemy a hleny olejove? A případně vyčistit?
Skončilo zkouškový, tak snad budu pokračovat s eMBéčkem. Na vypuštěcí zátce bylo něco jako vazelína, ale zase nechci tratit čas zbytečnostma.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Jelen »

Má to cenu, ale obávám se, že u tebe už asi takovou ne, protože motor běžel už docela dlouho. I když stejně bych se tam podival, ale jestli jsi už vyměnil olej...
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Teepee »

Jelen píše:Má to cenu, ale obávám se, že u tebe už asi takovou ne, protože motor běžel už docela dlouho. I když stejně bych se tam podival, ale jestli jsi už vyměnil olej...
Nevyměnil, někdy v dubnu jsem ho vypustil a od tý doby jsem se už vezl ve zkouškách, školních výletech, povodních... Asi začnu v garáži pracovat po nocích, takhle to nikam nevede.
Teď musím udělat rozhodnutí a nasadit novou náplň. :rolleyes:
Motor sice něco běžel, ale když jsem viděl ten hutnej matroš na zátce, tak je to jasný, dám si to.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Vašátor »

Dle mého názoru nemá žádný smysl vanu sundávat a to z jednoho prostého hlediska: i když bude ve vaně nějaký sajrajt ze zanedbané výměny oleje, bude tento sajrajt v celém motoru a to víc než ve vaně. Prosté vyčištění vany tedy nijak extra nepomůže.

Co se týká lití benzínu do oleje, já bych toto nedoporučoval. Trpí jak již zmíněná gufera, tak samotné zplynování benzínu může udělat paseku, navíc určitá malá část tam zůstane a degraduje tak rychleji nový olej - při "pomalém" postupu, jak popisoval Ger, se to dá ale skousnout. Raději bych však použil naftu.

Na přípravky určené k propláchnutí motoru (naleje se do starého oleje, motor se nechá 20min. běžet na volnoběh a následně se vše vypustí) jsem se prvně díval skepticky. Pak jsem to ale vyzkoušel a musím uznat, že efekt to má dosti velký. Každopádně zkrácený interval výměny oleje jak psal Majo a hlavně použití kvalitního oleje, motor také časem hezky vyčistí.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Pokud tam nic nezavazi (akce mik mik) tak bych tam mrkl jiz jen ze zvedavosti. Jak to vypada pod hornim vikem?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Teepee »

Koko Loko píše:Pokud tam nic nezavazi (akce mik mik) tak bych tam mrkl jiz jen ze zvedavosti. Jak to vypada pod hornim vikem?
Právě že nezavází, jen pro lepší přístup a pocit sundám plechy okolo motoru, které stejně půjdou ven abych je vyčistil, těsnění pod vanu jsem už opatřil, je to asi 20-25 šroubů.
Vašku, právě že když jsem k autu přišel poprvé, stálo asi 6 let, olej mi přišel ještě nazlátlý. Po pár vrčení motoru už byl černej jak bota a završilo se to hutným šlemem na zátce, domnívám se proto, že je to ve vaně usazený dlouhodobým odstavením.
Prostor vahadel jsem viděl jen nalévacím hrdlem, a vzhledem k tomu, že by motor měl mít jen pár tisíc po GO, tak je to krásně čistý.
O to víc mi to nesedí ke šlemu na zátce a když si přičtu, že děda si pořád stěžoval jak mu v motoru rotuje nějakej bordel, kterýho se nezbavil ani opakovanou generálkou (aspoň si myslím,že ten motor dělal několikrát), tak se do vany raději pořádně podívám.

Jen nevím kdy, teď zase řeším bicygle, máme dva stejné a zhruba stejně jeté, po 1500km je řetěz v kopru - vytahanej, zlatý časy Favoritů, kdy byl řetěz na 15 000km a ten se zlatými články ještě na víc. Běžná životnost řetězu je dneska prej 500-1000km :shock: :shock: :shock: , to jsem to zanedbal. :lol: :rolleyes:
Pak následuje pravidelná letní péče o Peugeota, opět v předdovolenkové horečce shledávám, že letos už opravdu koupím ten pylový filtr, pak v dubnu tam byl dva roky olej, ten ale možná nechám až po dovolený, po těch 7-8 tisíc km co má ujeto ještě chvíli vydrží.
A do toho v hlavě vyrábím ty pojezdy, nějak se nemůžu dostat do železářství pro matroš, do konce srpna musí bejt Bílej v garáži, neb končím pronájem místa, kde byl doteď.
A k tomu bych měl přes prázdniny sfouknout bakalářku.
Jinak včera v mezičase při "zimním" čištění kola od loňského bláta, jsme se synem byli zalítnout tohle éro
Koupili jsme to v sobotu v OCšestka, kde jsme byli okoukout stroje nalétávající na dráhu 30, když je 06/24 zavřená a vyzkoušet si simulátor.
Docela adrenalinová věcička, pole cca 200x250 metrů je tomu malý, napíšu na to raději telefonní číslo, až to skončí u někoho v zahradě :lol:
Zkrátka NUDA je mi pojem dlouhodobě neznámý. :wink: :rolleyes:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Veverka

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Veverka »

Posledních 5let to měním poctivě po roce,takže vyplachovat nic nebudu( většinou M7ADS).

Ještě drobnost-byl mě vydán filtr favo-felda,je to stejné?
Veverka

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Veverka »

Pánové prosím,jak s tím fitrem
?
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Jo, je to dobře, ten filtr je stejný i se stodvácou. Jako kritérium dobrého výběru ber za jak dlouho zhasne kontrolka mazání po startu "odstátého" motoru. Více jak 5 vteřin bych si dovolil označit za průser :-) . Tak dvě vteřiny by bylo fajn.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“