Nová LADA NIVA

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jiri.k
Příspěvky: 228
Registrován: sob črc 25, 2009 19:27
Bydliště: hradec kralove

Re: nova lada niva

Příspěvek od jiri.k »

Maňo píše:Zdar chlapi!
Znova uvazujem nad kupou Nivy, ale po tychto skusenostiach s dilerom ma uplne presla chut na novu. Preto mam otazku: je velky problem prehodit spatne zrkadla z M-kovej na nejaku starsiu, povedzme 2008-ku? Lebo tie zrkadla mi pripadaju ako najvyraznejsie zlepsenie :lol:
Zrcátko- to je jen kosmetika. Je to o zvyku, mala zrcatka mi nevadila, velká nejdou zevnitř pořádně nastavit. Ale to ostatní co zlepšuje Nivu není vidět. Dvouřadé ložisko v přídavné, guera s dvojím břitem ( oboje jsem neověřoval, ale není důvod věřit prodejcovi), jiné blinkry vepředu- s utěsněním, ventilátory co se postupně zapínají, ABS, jiný výfuk a katalyzátor, jinak upevněné tlumiče- auto lépe sedí, připadám si jako když sedím v Casrevně Volze, auto se ladně houpe a neskáče. Je to za cenu menšího křížení, ale to mi nevadí, stejnak jezdím jen pole a les.. k tomu lepší cyklovač, palubní teploměr a voltmetr... to už jsou banality.
Uživatelský avatar
Maňo
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 29, 2009 21:19
Bydliště: Slovensko

Re: nova lada niva

Příspěvek od Maňo »

Aha. A od akeho datumu vyroby sa robili tie M-kove? Doposial som to rozlisoval len podla tvaru spatnych zrkadiel a ked to ma take vylepsenia tak to by som uz hladal tu M-kovu.
Suzuki Ignis 2WD -> SX4 -> Ignis 4WD
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: nova lada niva

Příspěvek od Raduz »

®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7223
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: nova lada niva

Příspěvek od valda1971 »

Kluci - majitelé nových NIVek - mohu se jako "Priorista" zeptat, jak to máte s klíčema od auta ? U Prior je jeden klíč kódovací bez Dálkového ovládání + jen jeden "pracovní" klíč s dálkovým - tedy komplet obsluha auta. Když už to píšu, tak plnohodnotný rezervní "pracovní" klíč jsem si doobjednal za 1.730,-Kč
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Nomad8
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 26, 2013 16:30

Re: nova lada niva

Příspěvek od Nomad8 »

Ahoj!
K lade nive (bez centralu) som mal dve sady klucov, dva cierne imobilizery a jeden cerveny (na kodovanie). Hadam ale, ze ty si sa pytal na central...
jiri.k
Příspěvky: 228
Registrován: sob črc 25, 2009 19:27
Bydliště: hradec kralove

Re: nova lada niva

Příspěvek od jiri.k »

Jo, je to tak. Prodal jsem ročník 2009 a ten to ještě neměl...teď mám XII/2012 a je to tam...

a centrál k Nivce? Stejně jako radio. Když budu brodit, utopím. :P
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: nova lada niva

Příspěvek od Raduz »

valda1971 píše:Kluci - majitelé nových NIVek - mohu se jako "Priorista" zeptat, jak to máte s klíčema od auta ? U Prior je jeden klíč kódovací bez Dálkového ovládání + jen jeden "pracovní" klíč s dálkovým - tedy komplet obsluha auta. Když už to píšu, tak plnohodnotný rezervní "pracovní" klíč jsem si doobjednal za 1.730,-Kč
Přečti si test, tam je to popsaný, řidič Nivy je něco jako kastelán :mrgreen: , já jsem se dokázal zbavit klíče od nádrže, díky výměně hrdla nádrže za starší typ a zakoupení víčka na číselný kód Obrázek
®; Člen LKCS
jiri.k
Příspěvky: 228
Registrován: sob črc 25, 2009 19:27
Bydliště: hradec kralove

Re: nova lada niva

Příspěvek od jiri.k »

Ja tam mam od vyroby vicko bez klicku, jen s řehtačkou... jinak to sestavení : klíček+ imobilizer černý+ červený vychází z ruské logiky- ne každý servis ruska a rozvojovych zemi je vybaveny tak, aby se dal programovat čip v klíčku. Tak si řekli, že zoubky dovede vypilovat každý šikovnější zámečník a dokud se neztratí červený přívěsek, jdou černé čipy přidávat do aleluja..
nivapraktik
Příspěvky: 35
Registrován: ned srp 28, 2011 19:46

Re: nova lada niva

Příspěvek od nivapraktik »

no Rusi, ale hokej vedia :D
Nomad8
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 26, 2013 16:30

Re: nova lada niva

Příspěvek od Nomad8 »

Inak, napriek vsetkym tym pataliam s novou nivou- plyn uz funguje, uz je aj zapisany... Musim uznat, ze motor ide ako vino- nevymenil by som ju za ziadne ine nove auto... Nech sa schovaju vsetky dustery a quasquaje... Niva je proste ziva legenda a v pomere cena/vykon v svojej kategorii neni lepsieho auta! :D
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7223
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: nova lada niva

Příspěvek od valda1971 »

Nomad8 píše:Inak, napriek vsetkym tym pataliam s novou nivou- plyn uz funguje, uz je aj zapisany... Musim uznat, ze motor ide ako vino- nevymenil by som ju za ziadne ine nove auto... Nech sa schovaju vsetky dustery a quasquaje... Niva je proste ziva legenda a v pomere cena/vykon v svojej kategorii neni lepsieho auta! :D
:D :bounce:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
veliz
Příspěvky: 505
Registrován: čtv led 28, 2010 21:19
Bydliště: Praha-západ

Re: nova lada niva

Příspěvek od veliz »

Jak jsem se dočetl na oficiálních stránkách, AVTOVAZ v rámci zvyšování kvality zavedl některá vylepšení legendárního "vnědarožniku" Lada 4x4. Niva dostala atermická skla, lepší řízení a trysky ostřikovačů, tradiční kardanové hřídele nahradily homokinetické klouby. Dále byla zlepšena antikorozní ochrana přechodem na polyesterový základní nátěr.
Lada Niva 1,7MPi+LPG r.v. 2009 (01/2010 - 3/2014);
Lada 2105 r.v. 1985 (06/1994 - 11/1996);
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: nova lada niva

Příspěvek od Raduz »

Jestli tam byl nějaký obrázek dej sem odkaz.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
veliz
Příspěvky: 505
Registrován: čtv led 28, 2010 21:19
Bydliště: Praha-západ

Re: nova lada niva

Příspěvek od veliz »

Zpráva je pouze textová. Ještě jsem vyčetl, že zavádí denní svícení a kataforézu místo anaforézy, zkrátka lepší antikorozní ochrana. Zakoupili kvůli tomu novou technologii v Turecku.
Lada Niva 1,7MPi+LPG r.v. 2009 (01/2010 - 3/2014);
Lada 2105 r.v. 1985 (06/1994 - 11/1996);
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: nova lada niva

Příspěvek od Raduz »

O tom denním svícením jsem slyšel, zajímalo by mě zda přidají LED nebo jen udělají samostatné zapojení hlavních reflektorů...
®; Člen LKCS
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“