Mix otázek a odpovědí III

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Míra151
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Míra151 »

to je život ve městě zrodu našich vozidel, nefotil jsem to já, jen jsem to tak našel http://lumaq.rajce.idnes.cz/2013_03_31_ ... volny_den/#
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Raduz »

Čokoládička mňam :)
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od MartasBrno »

valda1971 píše:Vypusť to rovnou, máš ho i z motoru většinu stečený do vany. Jen bude "hustější", než když se vypouští z ohřátého motoru.
Já ti nevím, jestli není lepší to fakt udělat po jízdě pěkně řídký - a to rozvíření je dobře, vypláchne se to všechno a vyteče s olejem. Takhle to nejtužší zůstane na dně vany ležet a poteče to jako sopel...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Stanley__001x
Příspěvky: 370
Registrován: čtv pro 21, 2006 20:26
Bydliště: Cheb

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Stanley__001x »

Tak jsem ho teda kuchnul a řeknu vám už bych to nikdy nedělal. Montérky jsem měl černý od oleje až ke kolenům, boty nebudu muset mazat krémem asi půl roku a flexa by chtěla celá vykoupat v ředidle :mrgreen: .
Byla tam černá olejo vazelínová hmota a bylo jí dost...
Jsou tam čtyři fotky, další už nebudou protože jsem torzo hned dal "vypálit" do kamen. :P

http://stanley001x.rajce.idnes.cz/filtr_pitva#
1 x 2104 rv 86
1x 2107 rv 90
4x trabi ( 2x s tp)
1x DKW Sonderklasse 1001
1x Tatra 57 sport
1x Zetor 50 Super
a 4x různé moto
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Laďuša »

No a co komár - ten ulít? :P Staňóó, nepřijedeš někdy do Plzně? :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od MartasBrno »

Seš dobrej že ses obětoval :-)
Přišel jsi teda na něco zajímavého? Na fotkách filtr vypadá tak nějak přirozeně...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Luky »

Měl bych dotaz ohledně pojištění. Tak tedy, zaměstnavatel trvá na tom, abych si zařídil "pojistku na blbost". Taktně mi naznačil, že by bylo dobré abych si ji udělal u český a ne u ČPP. S českou to řeší jeho člověk na firmě a já jen podám hlášení, popis atd. Argumentuje mimo jiné tím, že ve chvíli kdy třeba urazim zrcátko tak to na firmě nafotí, hned opraví/vymění a pojišťovně to stačí a proplácí, ale ve chvíli, kdy bych pojistku měl u ČPP, tak ten posudkovej šášula má deset dnů na to, se dostavit a daný problém nafotit...což není možné, protože auto nemůže deset dnů stát. Pak by se postupovalo tedy tak, že bych celou záležitost s pojišťovnou řešil já sám a měl bych od zaměstnavatele měsíc na to, abych to vyřešil a srovnal, jinak mi škodu (v případě zrcátka cca 3 000 Kč) strhne ze mzdy a já ať si s tím pak dělám co chci. Máte s touto problematikou někdo zkušenosti? Tedy jak rychle fungují posudky, jestli majitel má právo škodu na autě opravit, než se dostaví člověk z pojišťovny a událost nafotí a jak velké jsou rozdíly mezi jednotlivými pojišťovnami v ochotě proplácení :?:
Díky za rady :wink:

EDIT: Zapomněl jsem dodat, že u ČPP bych měl o něco výhodnější podmínky.
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od JmJ »

Docela by me zajimalo, co by zamestnavatel rekl na to, kdybys po nem chtel, aby se tedy pisemne zavazal k tomu, ze vyrizeni pojistne udalosti na sebe bere on a ze jediny pripad, kdy po tobe bude chtit skodu uhradit bude ten, kdy statni organy rozhodnou o tom, ze skodu jsi zpusobil ty svou nezodpovednosti (neco v tom duchu).

Tedy jde mi o to, aby se ti nestalo, ze ti reknou "hele, on ten nas franta, co to s tou pojistovnou zarizuje, je nejakej linej, tak si to s nim sam vyrid. jestli to do mesice neporesite, tak ti to strhnem z vyplaty a s frantou se pak dohodni jak chces."

Pokud se te tedy snazi uvrtat do nejake pojistovny s tim, ze z toho plynou pro podnik nejake vyhody, tak at se to sepise. Mluvit muzou o cem chteji, jednat pak mohou uplne jinak.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Luděk Musil »

JmJ uhodil hlavičku na hřebíček.
V každém jednotlivém případě jde o viníka.
V námi zmiňovaném případě uraženého zrcátka půjde o to, jestli Ti jej "vzal" protijedoucí kamion a ty máš jeho číslo (RZ) = jde to z povinnýho ručení nebo pojištění firmy.
Když budeš couvat do parkovacího boxu a "vezmeš" zrcátko o sloup = Tvoje chyba a v tom případě je velmi vhodné pojištění na blbost.
Samozřejmě (obzvláště ve druhém případě) jde o vzájemný vztah firma x zaměstnanec. Když bude šéf debil a každej (i nezaviněnej) šrám Ti bude předepisovat k úhradě ... :idea: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od JmJ »

Ja jsem mozna uhodil, ale blbe. Je to pojistka "na blbost", takze samozrejme by mela kryt i to, co zpusobis svou nezodpovednosti. Jenze to kryti je do urcite miry a pojistovna jiste rada najde duvod, proc to nezaplatit. Napsal jsem to dost blbe, ale myslel jsem situaci, kdy rozhodnuti pojistovny nebude finalni, ale zamestnavatel se rozhodne, ze to stejne zaplatis a s pojistovnou si pak res co chces. To se muze klidne stat i v pripade, kdyz se pristoupi na pojistovnu doporucenou zamestnavatelem. Sice slibuje, ze k tomu nedojde, ale lecos se muze zmenit a muze k tomu dojit. Proto by bylo fajn vyjit zamestnavateli vstric a udelat si pojisteni u jeho pojistovny, coz mu ulehci reseni pojistnych udalosti, ale za tento ustupek zamestnavateli bych chtel mit dodadek k pracovni smlouve, ze jedina moznost, kdy ty budes hradit skodu bude, kdyz v danem pripade padne finalni neodvolatelne rozhodnuti (pojistovny, soudu a cert vi koho). Proste neco za neco :-)
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Raduz »

Velmi zajímavá stránka v případě havárky, může se hodit. Prověřit si je možno jakoukoliv SPZ.
Potřebuješ zjistit, u které pojišťovny má dané auto zákonnou pojistku a zda- li je platná? Stačí
zadat SPZ a hned máš jasno. Klikni na odkaz a zadej SPZ třeba nejdříve svého
auta a datum, které tě zajímá (třeba dnešní nebo datum dopravní nehody) a
hned se dozvíš, zda a kde je auto pojištěno.

https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1818
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Marek89 »

Otazka prevážne pre Brňákov. Sú ešte vojáci aj delo v betonárke ktorá je v Slavkove pri Brne ? Včera som to akosi nevidel.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od MartasBrno »

Jo, je to tam furt :-) Teda aspoň v pátek to tam bylo :-)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Luděk Musil »

A je to spíše při nájezdu na dálnici v Holubicích cca 210. km. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1818
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Marek89 »

jaaj, aha.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“