Tak jsem si koupil ladu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jan Vaníček
Příspěvky: 1098
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od Jan Vaníček »

Stejné příznaky měla loni švagrova Felicie a bylo to těsněním pod hlavou.
Dřevák
Příspěvky: 160
Registrován: ned říj 21, 2012 16:44

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od Dřevák »

Jan Vaníček píše:Stejné příznaky měla loni švagrova Felicie a bylo to těsněním pod hlavou.
Obávám se, že asi to něco takovýho bude, protože u zelený ta voda takhle nevyvádí. Až sleze sníh, tak jsem chtěl dělat rozvody a rozvoďák, ale asi se budu muset do motoru podívat poněkud více. Krucinál :angryfire: Kdyby to ještě dva měsíce vydrželo bylo by to fajn. Ještě jednou to prolezu a pak smontuju a vyzkouším. Pokud by vodu žral motor, tak by nebylo mokro za motorem, i když tam taky mohla téct voda z roztátého sněhu od násosu do topení. Ale proč to bylo modrý a sladký? Pokud je systém přetlakový, tak se bod varu posouvá nad sto stupňů a když to otevřu tam to může někde při plným ohřátí v motoru zavařit a pak by to vysvětlovalo to stoupání hladiny v expanzce. Nějak mě schází zkušenosti s přetlakovým kapalinovým chlazením. Škodárny neměli přetlak ale přepad a tráboš neměl nic. Tak jsem to zase pokoušel, půl hodiny to klapalo v garáži, zase nic neteče, při zavřený expanzce v ní hladina nevyvádí, mokro pod autem je, ale zřejmně ze včerejška. Pustil jsem větrák aby to vyschlo a zítra to během ohřívání na výměnu oleje zkusím zase.
112zigul
Příspěvky: 197
Registrován: pát zář 16, 2011 04:01

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od 112zigul »

Když odešlo těsnění pod hlavou u fáčka tak pod víčkem na hlavě byla emulze.
Dřevák
Příspěvky: 160
Registrován: ned říj 21, 2012 16:44

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od Dřevák »

Pod víčkem na krytu ventilovýho rozvodu jsem měl emulzi na každý škodofce a těsnění bylo až do šmelcu škodovek OK. (no, jedna měla prasklou hlavu, ale tu nepočítám) Lada nic takovýho nemá.
žež
Příspěvky: 214
Registrován: úte čer 17, 2008 20:39
Bydliště: Křtiny

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od žež »

Neměnil bych olej dokud neodstraníš ten problém s chlazením! To chce natlakovat. Pokud to teklo a né málo tak po natlakování se ta netěsnost musí ukázat. Hoď pod auto karton ať vidíš odkud to asi teče. Pokud jsi to měl za motorem dochcaný od fridexu tak bych na těs. pod hlavou moc nesázel.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od plavec »

Dřevák píše:Tak jsem koukal po starších příspěvcích a radiátor topení není úplně trvanlivá součástka. Komu už tekl? kam to teklo? do auta, nebo v motorovým prostoru jako mě? A taky když to topí, jako že to topí, necejtím žádnej smrad z fridexu.
Tekly mě dva, možná tři radiátory. Průšvih je , že to praskne většinou v tom plastu naboku a ne v trubičce.
Teklo to po hadici k motorovýmu prostoru a pak kapalo dolů akorát na výfuk.
:evil:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Dřevák
Příspěvky: 160
Registrován: ned říj 21, 2012 16:44

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od Dřevák »

Jo kape to na výfuk, nevím odkud
Dřevák
Příspěvky: 160
Registrován: ned říj 21, 2012 16:44

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od Dřevák »

Mám to!!!! je to hadice k LPG. Ležela na horní části plechu nad výfukem a prodřela se. Teklo to po plechu na výfuk tak blbě, že to nebylo vidět. A hadice v bezprostřední blízkosti díry byla suchá.
Naposledy upravil(a) Dřevák dne sob led 26, 2013 16:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od radek mb »

Tak paráda, občas je to hledání, které člověka vytočit do běla.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od JmJ »

Dřevák píše:Mám to!!!! je to hadice k PLG. Ležela na horní části plechu nad výfukem a prodřela se. Teklo to po plechu na výfuk tak blbě, že to nebylo vidět. A hadice v bezprostřední blízkosti díry byla suchá.
Tak super, hadice je banalita :-)
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Dřevák
Příspěvky: 160
Registrován: ned říj 21, 2012 16:44

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od Dřevák »

Hlavně že jsem rozmontoval kde co :-) Aspoň jsem vyfoukal listí z filtru k topení. Ale zase jen díky tomu jsem to našel, důležitý je, že neutrpí pověst lady, ale těch jelit co montovali LPG. Smontuju, vyzkouším a pak i ten olej vyměním :-)
žež
Příspěvky: 214
Registrován: úte čer 17, 2008 20:39
Bydliště: Křtiny

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od žež »

Nezapomeň poděkovat borcům co tam odborně namrcasili LPG. :)
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od zelvotron »

No mě tam taky odešla hadice po LPG, co tam kdysi bejvávalo hned jak sem to koupil. Ale to už je historie.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od tavri »

Tommel píše:Hmm, zapalovací modul co tam byl byl špatný, auto s nim jelo na 3valce, tak jsem dal druhý který fungoval v jinem voze uplně bez problemu, auto jelo v době kdy jsem s nim jezdil normalně, pseudo tuneři se sotva drželi :mrgreen: . Podle mně to bude buď kabelama ( ty jsou původní ), nebo nějakou jinou blbosti, protože fakt se mně zdalo, že to auto jede v pohodě, nebo se mohl přicpat kat, když to auto nejede tak jak by mělo :? . Jak opravíš stěrače, tak určitě napiš kde byla chyba. Protože občas to fungovalo normalně a občas blbě :(
Stěrače jdou tak v 5% případů, prostě jednou dvakrát v měsíci se stane zázrak a jdou jak mají, v 95% jde pouze nejvyšší rychlost. A nemá na to žádný vliv počasí mráz, vlhko...
S tou spotřebou, zkusím proházet kabely nebo termostat jak někdo psal, kouknu na kat, ale to až povolí počasí...
Dodge Avenger 2.0 VVT
Dřevák
Příspěvky: 160
Registrován: ned říj 21, 2012 16:44

Re: Tak jsem si koupil ladu

Příspěvek od Dřevák »

Jen takovej malej dotaz, na co jsou ty hadičky za levým zadním kolem? Že dnes přijela žena z práce se zlatozelenou, nebo stříbrnou či šedou, a nad levým zadním kolem visela hadička a auto jelo.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“