autodily KRC

(Kam chodit nakupovat pro naše miláčky)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Honzo, na vymenu kotoucu nepotrebujes nic specialniho. Sam jsem to delal na parkovisti pred barakem. Akorat da trosku premlouvani ty stary kotouce sundat. Bejvaj docela prirezly. Ale s pomoci brzdovy kapaliny a WD se to nakonec podarilo (prej to jde i s colou, ale to jsem nikdy nezkosuel). To je asi jedinej zadrhel, kterej muze nastat. Chce to trpelivost. Jinak vejfuk taky neni problem (taky uz jsem nekolikrat menil na parkovisti :wink: ). Kdyz to nejde od sebe, tak to proste rozriznes pilkou na zelezo. Trochu mivam problemy vyndat svody od motoru. Vytahuju to spodem a je to jak vyndavat jezka z klece. :) Vzdycky si najedu prednima kolama na obrubnik, abych mel dole vic mista a mohl s tim vselijak kroutit. Pak to docela jde. Tak preju hodne stesti!
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Jediný problém: moje lenost! :cry: :D Na autě jsem si vždy dělal sám jen to co je od prahů nahoru a netýká se to přímo rozebírání motoru. Teď se žigulem začínám i na spodku, protože neznám nikoho tak levného, aby se mi tam vyplatilo jezdit s blbostma, takže zkusím společně s bratrancem i ten výfuk, i když zatím jen někde lehce profukuje, takže to zase tolik nehoří, ani teď v zimě není vidět, kde by mohla být nějaká trhlina, tak půjde až nakonec po ostatních výměnách...
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Vejfuk je sranda, když to nešlo mě, půjčil jsem si flexu :twisted:

Sbíhavost je v pohodě, ale odklon je docela pakárna. S tím je nejlepší zajet do servisu - potřebuješ mít rovnou podlahu, jinak se nedoměříš, navíc jsou to hrozně malý čísla.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Zkusím to u bratrance v garáži, tam má rovinu i potřebné nástroje, když to nepůjde, tak servis...
Dneska mi zase začalo neskutečně skřípat něco ve spojce při zapínání. Vystříkal jsem na pracovní válec a táhlo půlku WD-40 a nepomohlo to, možná jsem to stříkal z dálky. :? Už aby bylo jaro a dalo se pod to vlézt. :?
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Honza 21061 píše:Zkusím to u bratrance v garáži, tam má rovinu i potřebné nástroje, když to nepůjde, tak servis...
Dneska mi zase začalo neskutečně skřípat něco ve spojce při zapínání. Vystříkal jsem na pracovní válec a táhlo půlku WD-40 a nepomohlo to, možná jsem to stříkal z dálky. :? Už aby bylo jaro a dalo se pod to vlézt. :?
Kdyz neco skripe, tak to zas prejde ;-) Clovek se nesmi bat kazdeho vrznuti. Ja dosel k zaveru, ze zigul ma nejaky samoopravny kod, neb zvuky co se linuly z me spojky a z meho motoru byly strasne, ale dycky to samo preslo. (ani jinak nemohlo, bo to proste muselo jet :-) ).
VAZ 2104 1.3 1989
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

hej aj mne ked tiekol olej z prevodovky a potom prestal, tiez sa to NEJAK ZATESNILO :mrgreen:
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Honza 21061 píše:Zkusím to u bratrance v garáži, tam má rovinu i potřebné nástroje, když to nepůjde, tak servis...
Dneska mi zase začalo neskutečně skřípat něco ve spojce při zapínání. Vystříkal jsem na pracovní válec a táhlo půlku WD-40 a nepomohlo to, možná jsem to stříkal z dálky. :? Už aby bylo jaro a dalo se pod to vlézt. :?
Zkus striknout olej na tu pruzinu. Nebo jestli to nakonec nedela pedal.

Jinak me se samo od sebe nikdy nic neopravilo. Vsechno jsem musel oddrit sam. :roll:
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

mne vrze pruzina vovnutri kvalitneho noveho hlavneho valca spojky...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

jasne, vidim ze nie som sam, co pouziva samoopravny mod. Teda ked mi tecie diferak, pockam, ked vytecie tak 1,5litra a potom prestane tak to neriesim :twisted: :mrgreen:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Díky všem za podporu! Taky se oháním tím, že se žigul opravuje sám, tak doufám, že i tentokrát to nebude jinak! :wink:
Taky si myslím, že to bude v pružině u pracovního válce (kéž by), asi to chtělo stříkat víc zblízka... Jinak váhal jsem mezi MD sprejem s grafitkou a WD-40, nakonec to vyhrál WD.
Sice nevydrží moc dlouho a MD je podle mě účinnější, ale zase jsem se bál, že kdyby tam bylo něco načatého, třeba ta pružina, tak MDéčko by to mohlo odrovnat úplně- kamarád takhle "rozpustil" zrezlou brzdovou trubku u Trabanta- stříkal to MDéčkem aby šla povolit a druhý den z toho šla kapalina. :?
Tak snad to během zítřka dám nějak dohromady a dá to pokoj. :?: :)
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Jen pro jistotu: kdybyste někdo četli odzadu a nenacházeli fakta, protože jsme tu potom začali řešit výměny apod., doporučuji nejdříve přejít na začátek, přečíst si Myšovu a moji zkušenost a i zkušenosti dalších s Krčí.

Sice vám můžu připadat jako přeháněč, ale nechci, aby ještě někomu těsně před červenou ruply brzdy, nebo 2x do měsíce auto přestalo jet uprostřed plné magistrály. Žárovky z Krče taky budu měnit- i brzdovky zčernaly po půl roce, o obrysovkách nemluvě... :(
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Tak jsem dnes po delší době zabrouzdal na e-shop Autodílů Krč a zdá se mi že se tam na Ladu značně rozšířili sortiment a je tam i více fotek
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4300
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Nulašestka píše:Jinak teď budu dávat vodní pumpu od Fenoxu.Tušim že to je z Běloruska.Schválně jestli poteče hned nebo až po 190 000km jako ta stávající. :wink:
Prosím o info jak to dopadlo, musím jí u Bílého vyměnit a mám jí koupenou. Taky bych mohl počkat a na sraze koupit nějakou echt CCCP, Mušketýr by třeba něco měl.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Teepee já mám vodní pumpu od Fenoxu uz nějakých 20-30 tis. km a zatím, i když klepu, drží.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

u mne pumpu menil jeste puvodni majitel a je to ta, ktera ma plastove kolo (uz ne litina)-predpokladam, ze to bude taky nejakej Fenox a chybi tam cervik pro aretaci a nastaveni vule...nicmene jiz ma za sebou vice jak 100tkm a pri vymene motoru sla na druhej, zdala se byti vice nez v pohode.
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Odpovědět

Zpět na „Firmy a kontakty“