Dilema 2103 bo 2101??

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Dilema 2103 bo 2101??

Příspěvek od mayo456 »

a tiež už je na webe dosť dlho... prečo asi?
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Dilema 2103 bo 2101??

Příspěvek od Marťas »

Souhlasím s Hurikánem i s Vaškem a doplním, že auto jsem viděl v bazaru na živo. Příšerný stav, nenastartovatelné, loupe se lak, koroze, místo motoru olejová koule. A upozorňuji, že tenhle stav jsem na tom autě shledal v zimě 2009! :mrgreen:
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema 2103 bo 2101??

Příspěvek od Hurikán »

Marťas píše:A upozorňuji, že tenhle stav jsem na tom autě shledal v zimě 2009! :mrgreen:
:shock: :shock: :shock: Joooooo, tak to je kruté! :lol: :lol: :lol:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
salvarez
Příspěvky: 21
Registrován: úte říj 09, 2012 00:32

Re: Dilema 2103 bo 2101??

Příspěvek od salvarez »

jo, neni to origo, myslel sem, ze jo...ale je to jenom prestrikany hehe
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema 2103 bo 2101??

Příspěvek od Vašátor »

Originální vůz VB v relativně dobrém stavu, nepotřebujícím kompletní renovaci, je jako kdyby jsi chtěl najít jehlu v kupě sena ... I ten na komplet renovaci pochybuju, že by se vůbec dal sehnat.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema 2103 bo 2101??

Příspěvek od Hurikán »

Asi tak. Ale ono je to ještě trošku složitější. Je nutné rozlišit auta "barevná" a "civilní". Původní zmalované auto fyzicky žádné neexistuje, neboť to neumožňovaly zvláštní právní předpisy. U "civilů" je to trošku jiné. Těch se po odstranění různých úprav pár zachovalo. Přecházely totiž pod jiné složky MV a následně i státu. Následně se jich pár dostalo do soukromých rukou (většinou pracovníci údržby, garážmistři, atp.) a od nich potom k dalším lidem. V drtivé většině ale těmto autům byly stejně měněny velké TP, takže jejich historie je pro běžného člověka nedohledatelná. Jen opravdovému zlomku aut zůstal původní TP s vyznačením majitele - MV ČSSR. Tož tak. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4300
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema 2103 bo 2101??

Příspěvek od Teepee »

Hurikán píše:Asi tak. Ale ono je to ještě trošku složitější. Je nutné rozlišit auta "barevná" a "civilní". Původní zmalované auto fyzicky žádné neexistuje, neboť to neumožňovaly zvláštní právní předpisy. U "civilů" je to trošku jiné. Těch se po odstranění různých úprav pár zachovalo. Přecházely totiž pod jiné složky MV a následně i státu. Následně se jich pár dostalo do soukromých rukou (většinou pracovníci údržby, garážmistři, atp.) a od nich potom k dalším lidem. V drtivé většině ale těmto autům byly stejně měněny velké TP, takže jejich historie je pro běžného člověka nedohledatelná. Jen opravdovému zlomku aut zůstal původní TP s vyznačením majitele - MV ČSSR. Tož tak. ;)
A vyznačovala se tato státní auta civilního vzhledu něčím výjimečným oproti konfekčnímu civilu?
Tchán měl kdysi 2102jku a její neuvěřitelné výkony spojoval s možností, že pochází "od policajtů".
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema 2103 bo 2101??

Příspěvek od Laďuša »

Civilní auto od policajtů měl muj děda. Byla to 2102, ročník 1984, on jí měl tušim od roku 1991 nebo 2 do roku 2004. Vyprávěl, že když si pro to jel, tak to bylo parkoviště s těma autama, určenýma na prodej. No, parkoviště, prej spíš vrakoviště. Prostě vyřazený služebáky. Chlápek před tim, kterej ho měl dokonce dražší, dostal prej něco, čemu se ani netočila zadní náprava, takže přebírání takovýho auta se jistě neslo v duchu těžkýho adrenalinu a jiných stresů.
Že by byly upravený, to asi ne, možná některý, ale o tom spíš pochybuju. Jo, mívalo to vysílačku, takže se ty auta dají poznat podle toho, že střešní tapecírunk u spolujezdce je rozřízlej.
A do techničáku se schvalně doma kouknu, ale určitě je původní, neb tam je béčkový číslo a eště si vybavuju stanoviště dle služební potřeby. :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4300
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema 2103 bo 2101??

Příspěvek od Teepee »

Aha, no já měl na mysli něco jako, jak je možné, že mu 02jka jezdila jak ďas a vydržela neskutečné věci. Jestli nešlo na vnitro něco jako kvalita 1A+. Kvuli výkonu a spolehlivosti. Ale zdá se že ne.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Dilema 2103 bo 2101??

Příspěvek od mayo456 »

policajné vozy v civilnom prevedení sa nejak vzhľadom neodlišovali od bežných civilných aut. Snáď upravované boli len motory. trebars v KE bola embéčka 100, ktorá mala leštené sacie a výfukove kanáliky, ostrú vačku, maximálna rýchlosť okolo 180 km/h, Lady boli upravované tiež a z novších aut napr. felicie 1.6 mali načipované riadiace jednotky a Aj golfy čo sú teraz su čipované.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Dilema 2103 bo 2101??

Příspěvek od Křečík Barbuška »

mayo456 píše: ... v KE bola embéčka 100, ktorá mala leštené sacie a výfukove kanáliky, ostrú vačku, maximálna rýchlosť okolo 180 km/h ...

To musel být nabušený hundrt, taková tichá voda :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema 2103 bo 2101??

Příspěvek od Laďuša »

Tak jsem si vzpomněl a vyštrachal ty papíry. Děda měl teda auto z opravdovýho zlomku (jestli je to teda pravda :P ), první majitel je Ministerstvo vnitra a životního prostředí ČSR.
Na druhou stranu při bližším ohledání to možná taky nebude původní techničák, neb písmo (rukopis i použitej nástroj) je stejnej při přihlášení i odhlášení auta, espézetka na titulní stránce je oražená razítkama až ta civilní a béčkový číslo tužkou. Ale i tak je historie auta pro běžnýho člověka dohledatelná :-)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Dilema 2103 bo 2101??

Příspěvek od mayo456 »

Koko Loko píše:
mayo456 píše: ... v KE bola embéčka 100, ktorá mala leštené sacie a výfukove kanáliky, ostrú vačku, maximálna rýchlosť okolo 180 km/h ...

To musel být nabušený hundrt, taková tichá voda :-) .
áno bola lebo vraj vyzerala ako každá jedna Škoda 100 na ulici akurát že to lepšie išlo.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“