Repase diferenciálu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Borin
Příspěvky: 37
Registrován: úte led 10, 2012 21:54

Repase diferenciálu

Příspěvek od Borin »

Nevíte někdo, kde ve Východních Čechách je někdo schopný dát do kupy hučící diff Fiat 125 ? Podle několika členů by měl být záměnný s laďáckým, jsem mi o ložiska, zubové vůle atp, ložicka bych si kdyžtak dodal SKF, pokud v diffu nejsou nějaké speciální. Díky
Marek
Příspěvky: 5358
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Marek »

Upřímně - má to smysl? Laďáckých difů se všude válí za korunu pytel. Navíc moje zkušenosti jsou takové, že firmy, které to v republice opravdu umějí, bys spočítal na prstech jedné ruky. A bude to drahé, hodně drahé.

Já, když jsem likvidoval zásoby dílů po Ladě, jsem převodovky dával zadarmo a diferáky po dvou až třech stovkách. Nakonec ani ty převodovky nikdo nechtěl a čtyři mi tam zůstaly - táta je rozebral a odvezl do šmelcu - dostal za ně skoro sedm set korun.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Kadjar *04/2019 - 1,33TCe 117kW automat (11/2025-)
Borin
Příspěvky: 37
Registrován: úte led 10, 2012 21:54

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Borin »

Já nemám náladu na to přehazovat nějaký zajíce v pytli, abych zjistil, že bude zase hučet jak prase...mám to auto pro radost a investuju do něj nemalé peníze... koukal jsem někde na netu že novej diferák na ladu stojí cca 6500Kč, a nevím, jestli se kvalitou vyrovná původním, aby to nebylo jako většina nových dílů, že po 5000Km to zase začne hučet...

Našel jsem ten link : http://www.lada-dily.cz/produkty/detail ... 22126.html
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1864
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Yellow01 »

To už se vyplatí samosvor, kterej je jen o trochu dražší. K tomu vyměnit ložiska a nechat to u někoho seřídit. Zkusil bych se zeptat někoho známějšího, kdo závodí s Ladou, u koho nechává seřizovat diferák. Teď ještě otázka, jestli ty diferáky jsou opravdu stejný. Podle mě jdou poloosy zasunout do obou diferáků, rozdíl je jen v délce (asi 1,5 cm rozdíl), takže zuby na kolech budou stejný. Zbývá zjistit, jestli hruška bude sedět do mostovky. Nemáš tam v okolí nikoho, kdo by ti půjčil diferák na zkoušku?

Ohledně toho seřízení kus kontaktovat třeba p. Vančíka, letos začal závodit s novou VFTS, třeba ti poradí nebo to možná umí i on sám.
http://www.bizbiz.cz/v2/firmy/36214/van ... port-s-r-o
Borin
Příspěvky: 37
Registrován: úte led 10, 2012 21:54

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Borin »

Otázka, jestli samosvor je vhodný do provozu, nemám to na závody... a většinou co jsem viděl, tak aby auto nejelo rovně, tak se to muselo do zatáčky utrhnout a zatáčka pod plynem. nikoho s ladou po ruse nemám, aby se to vyzkoušelo :(
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1864
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Yellow01 »

To byl určitě zavařenej diferák, ten nedokáže zatáčet a musí se jezdit zatáčky bokem. Ale samosvor se chová jako normální diferák, jen má vyšší svornost, tudíž nedovolí, aby se jedno kolo protáčelo a druhý stálo. Vždyť výkonný auta mají samosvory už v základu.
Odkud jsi?
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od mušketýr »

Do poláka nejde dif z Lady.M.S:
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Borin
Příspěvky: 37
Registrován: úte led 10, 2012 21:54

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Borin »

Yellow : Kousek od Hradce Králové


Musketyr : Bylo mi tu řečeno, že ano... http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... od#p347608
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Majo »

cely dif nepasuje, pasuju len vnutornosti
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Wolf »

Borin píše:Já nemám náladu na to přehazovat nějaký zajíce v pytli, abych zjistil, že bude zase hučet jak prase...mám to auto pro radost a investuju do něj nemalé peníze... koukal jsem někde na netu že novej diferák na ladu stojí cca 6500Kč, a nevím, jestli se kvalitou vyrovná původním, aby to nebylo jako většina nových dílů, že po 5000Km to zase začne hučet...
Bohužel kvalita dílů, resp. i seřízení je již úplně někde jinde, než byla. Nový nezačne hučet po 5000Km, hučí hned. Mám s tím osobní zkušenost. Ve své době mi 3x měnili diferák v autorizovaném servisu a nakonec tam vrátili ten původní, nejméně hlučný.
Borin
Příspěvky: 37
Registrován: úte led 10, 2012 21:54

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Borin »

Majo píše:cely dif nepasuje, pasuju len vnutornosti
Co přesně myslíš vnitřnostma ?
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Majo »

ja s tym osobnu skusenost nemam, viem len ze sa to tu veeeelmi davno riesilo a ze celok neprehodis. Ale ci pasuje cele vnutro, teda kos so satelitmi alebo len staly prevod, to uz bohuzial neviem...
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“