Jak spravne zastavit?

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Jak spravne zastavit?

Příspěvek od utia »

Vcera jsem jel autem po silnici, kdyz tu na me mavla hlidka PCR abych zastavil a rukou me smeroval na vyhrazene parkovani autobusu u zastavky. Ja jsem to tedy radeji zastavil az za tim, a policajt za mnou prisel nastvany kam to jedu a nechal si zkontrolovat cely auto az po zarovicky. Zajima me Vas nazor, mam zastavit tam kde mi policajt ukazuje i kdyz je to vlastne dopravni pretupek?(t.j. je to na jeho triko). Mozna to byla i finta aby vybral na pokutach, tezko rict. Co by jste delali Vy? :idea:
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Hurikán »

Tohle je zcela jasné. Řidič MUSÍ dbát příkazů nebo povelů příslušníka. :idea: Nemůže si něco domýšlet. Čili příště zastavit přesně tam, kam je ukázáno. Pokud příslušník vybere pro odstavení nevhodné místo, je to jeho problém a ne problém řidiče. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od utia »

Hurikán píše:Tohle je zcela jasné. Řidič MUSÍ dbát příkazů nebo povelů příslušníka. :idea: Nemůže si něco domýšlet. Čili příště zastavit přesně tam, kam je ukázáno. Pokud příslušník vybere pro odstavení nevhodné místo, je to jeho problém a ne problém řidiče. ;)
No nevim, slysel jsem o pripade z autoskoly kde komisar pri zkousce rekl na zakazu odboceni "tady doleva" a typek hned pote co ho poslechl letel... To by se mohl take vymluvit ne?
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Hurikán »

Navím, ale ten uvedený případ z autoškoly může klidně být i od agentury JPP. Každopádně je jisté, že komisař autoškoly NENÍ policista. Tudíž jeho pokyny nemají žádnou právní váhu. Kdežto pokyny policisty je nutné plně respektovat, neboť pokyny policisty stojí nade vším. Jak nad vodorovnými, tak i svislými značkami, nebo semafory, ... ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Luděk Musil »

utia píše:
Hurikán píše:Tohle je zcela jasné. Řidič MUSÍ dbát příkazů nebo povelů příslušníka. :idea: Nemůže si něco domýšlet. Čili příště zastavit přesně tam, kam je ukázáno. Pokud příslušník vybere pro odstavení nevhodné místo, je to jeho problém a ne problém řidiče. ;)
No nevim, slysel jsem o pripade z autoskoly kde komisar pri zkousce rekl na zakazu odboceni "tady doleva" a typek hned pote co ho poslechl letel... To by se mohl take vymluvit ne?
Komisař v autoškole není policista!
Ovšem v případě prvním (zastavte na zastávce autobusu = vyhrazené stání) bych se teda docela cukal :cry:
Na druhou stranu (asi před 8 lety) mi zvonil telefon, tak jsem zastavil na začátku nebo konci autobusové zastávky a vyřizoval jsem hovor. No a jela kolem hlídka, ani nevystupovali - jen zatroubili a ukazovali cože jako? Já jim ukázal telefon, oni pokývali a odjeli. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Ivo »

Mě kdysi taky stavěli na mostě, tak jsem zastavil. Prostě policajt je nadřízený a měl by vědět, co dělá. Běžně u nás v práci zastavujou auta před vjezdem do závodu a tam se taky nesmí stát. Prostě lepší místo nemají, tak staví, kde se dá. O těch komisařích a chytácích typu, tady zastav, tady odboč atd, jsem taky slyšel, ale tam bych to bral jako zkoušku, jestli řidič dává pozor.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Laďuša »

S tim v autoškole jsem se na vlastní kůži setkal, dělají to záměrně, aby tě vyškolili a dával jsi si na to pozor. Když jsem dělal papíry na stopětadvacítku, tak ve Štěpánovicích je takový místo, kde se dá jakoby otočit, těžko to popsat, je to vlastně krátká souběžná ulička s hlavní silnicí, nicméně vjezd povolenej jenom autobusom. A to bylo oblíbený místo pro ,,tady se otoč", chytnul se tam na to snad každej :lol:
S policií bych to asi neřešil a frknul to hned k němu nebo kam ukazuje, příslušník ostatně má nejvyšší hodnotu ve značkovací hierarchii, je eště nad semaforem a to vodorovný značení je eště 2 úrovně pod nim. Ale mě za celou řidičskou kariéru stavěli jenom 2x a to eště v jeden den :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Niva89
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 19, 2012 20:52

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Niva89 »

Tak jak už tady bylo řečeno zastavit tam kde policista ukazoval. Jinak jak se tady píše o autoškole a komisařích, tak na to jsem se minulý rok ptal instruktora, jelikož jsem dosáhl plnoletosti a ten mi řekl že pokud mi komisař řekne vjeď tady a je tam zákaz vjezdu tak tam mám vjet neboť zná dopravní předpisy a nemá mě navádět špatně. Jinak já osobně jsem se s tím nesetkal mě instruktor říkal na první křižovatce odbočte v pravo... a ne tady odboč :D tak nevím no. Jinak s policajtama nemám zkušenosti zatím mě nezastavili nikdy většinou čučeli na mě jak puci.
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Marek »

Mně se jednou, už je to poměrně řada let, stala zajímavá věc:

Jel jsem v noci domů. Dojel až do města a projížděl městem. Dojížděl jsem ke křižovatce (klasický kříž), na níž jsem chtěl odbočit vlevo. Nicméně za křižovatkou (v přímém směru ode mě) stáli policajti a začali mě stavět. Já, ačkoli jsem měl blinkr vlevo, jsem raději dojel až k nim a zastavil. Nechtěl jsem mít problémy, ač jsem se ničeho nedopustil. Řekl jsem policajtovi, že jsem chtěl odbočit vlevo a zda jsem byl povinen k němu dojet, i když jsem chtěl vlastně jet jiným směrem. Na to mi odpověděl, že jsem povinen k němu dojet a na jeho pokyn zastavit, protože jinak by to bylo neuposlechnutí příkazu orgánu státní moci.

Podle mě kecal. Kdybych před ním odbočil a jel k domu, kam jsem měl namířeno, nemohl by mi nic. Nicméně určitě by se za mnou rozjeli, protože by nabyli podezření, že jsem odbočil schválně, bych se jim vyhnul a že tudíž nemám čisté svědomí.

Co si o tomto myslíte vy?
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Petr HC »

Také přihodím jednu "historickou". Asi 2km před Hořicemi je slepá odbočka do pole (kus staré silnice) .Bylo to už za značně snížené viditelnosti. Zde stála policejní Volha, v ní seděl jeden "příslušník" a druhý mně zastavoval (nesvítícím) terčem. Projel jsem okolo něho nezměněnou rychlostí, odbočil na první odbočce do města a pod svítílnou městského osvětlení zastavil. Příslušníci se přiřítili se sirénou a rozsvíceným majákem, vyzvali k vystoupení z vozu a prý "pane řidiči, proč jste neuposlechl pokynu k zastavení". Odvětil jsem, že se domnívám, že mě nemají co zastavovat někde na neosvětleném místě v poli a navíc jeden příslušník, poněvadž uniformu a starou Volhu si může pořídit kdekdo. Zmohli se pouze na to, že mi dali "fouknout" (tenkrát ještě do balonku s "trubičkou") a nechali odjet.
.... .-- ..--.. = Co Vy na to ?
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od dusin »

Není náhodou pokyn příslušníka dopravní policie nadřazen dopravnímu značení?
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Raduz »

Dyť to tu píše:
Hurikán píše:...., neboť pokyny policisty stojí nade vším. Jak nad vodorovnými, tak i svislými značkami, nebo semafory, ... ;)
®; Člen LKCS
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Marek »

Fajn - ale co ten můj případ?

Policajt mi sice ukazuje, že mám zastavit, ale v jiném směru, než kterým mám v plánu jet. To je totéž, jako kdyby svítila červená na semaforu na jiné silnici, než po které jedu, ne?
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Cory
Příspěvky: 11599
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Cory »

V Tvojom pripade by mal v jednej ruke držať terč a druhou ukazať, že máš isť k nemu.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
cackler
Příspěvky: 312
Registrován: stř čer 11, 2008 10:08
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od cackler »

Ono by se dalo říct, že je jedno kam jsi chtěl jet, když na tebe ukáže, tak musíš zastavit. A to zastavení je vždycky něco co jsi původně v úmyslu neměl, ať už bys jel rovně nebo doleva... jestli víš co myslim.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“