motor při zahřátí netáhne jak má

Moderátor: Moderátoři

vojtakrupka
Příspěvky: 26
Registrován: ned zář 18, 2011 06:28
Bydliště: Kropáčova Vrutice

Re: motor při zahřátí netáhne jak má

Příspěvek od vojtakrupka »

no tak už je všechno ok :wink: dělalo to nšjaký zvuky v motru taky, a tak jsem sundal vetilový výko a ventily byly uplně rozštelo vaný jeden neměl dokonce žádnou vůli ( byl furtotevřenej...) teď to jede jak má a ještě líp jak předtim a taky čerpadlo benzinový bylo špatný
Cory
Příspěvky: 11598
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: motor při zahřátí netáhne jak má

Příspěvek od Cory »

Stavím sa, že už bude podpálený.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: motor při zahřátí netáhne jak má

Příspěvek od Hurikán »

Nejvíc se mně vždycky líbí, jak se nejprve řeší nákup svíček pokud možno co nejzvučnější (nejdražší) značky, příp. různé cívky apod. a teprve potom přijdou na řadu mechanické věci motoru. :roll: Přitom v okamžiku kladení dotazu zde všichni vycházíme z toho, že kontrola základních věcí již proběhla a tyto jsou v pořádku. :?

Každopádně hlavní je, že už to jede. Jo a ten ventil to bude určitě chtít zabrousit, možná rovnou i vyměnit. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: motor při zahřátí netáhne jak má

Příspěvek od MartasBrno »

Panejo, to je dobrej příběh.
Já vám to tu teda zasviním ještě jedním, mým příběhem s motorem jdoucím na tři válce.
Jestli znáte mého žlutého kombíka, tak ten má zánovní svíčky BRISK. Já je miluju! Ale, kombík měl vadu na čtvrtém válci, nepálil. Zkouškou se sundáváním kabelů jsem identifikoval válec, který netáhne. Ale co se nestalo, když jsem sundal kabel ze svíčky! Když byl kabel na svíčce, válec nepálil, když jsem natahoval jiskru z kabelu ke svíčce, válec zabral. Při délce jiskry zhruba 2cm to normálně fungovalo. V práci jsem si změřil elektrickou pevnost svíce na VN testeru izolačního stavu a ona vadná zánovní či téměř nová svíce se chová jako zenerka či spíše diak s prahovým napětím 540 - 550V :-D
Dokonce jsem ji potrápil v ultrazvukové myčce, ta je jako ze škatulky a stále probíjí na kostru :-D
Nejlepší je ten jev, kdy svíce prostě funguje, když jí dám VN na motoru přs tu 2cm dlouhou jiskru :-)
Po náhradě jinou svící je vše v pořádku.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“