Mix otázek a odpovědí III

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od dvk »

Určitě to bude z jiného ruského auta. Onehdá jsem meditoval nad měrkou UAZu a říkal jsem si, že vypadá jak ze žigula a že by šla použít. Tipuju že třeba Moskvič může mít taky podobnou.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Luděk Musil »

Nevím, ale v žigulu jsou minimálně 2 typy měrek, pro 1,2 - 1,6 (kratší) a 1,7 (o cca 7-8 cm) delší :idea: .
Doma se můžu podívat - mám doma motory 21011, 2103 a 21073 :D . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Laďuša »

Alberte, schvalně, co se tě nezdá na tej druhej? Odpovídá (zhruba, podle srovnání s Jardovou) Marťasovo i Lukyho měrce a dokonce podle ní byl dělanej technickej výkres s kótama. Primárně to bylo určený pro Maja, ale dával jsem to i na fórum, jenže už to nemůžu najít.

Edit:
Našel jsem to, nicméně obrázek už tam neni, pokusim se ho dohledat v kompu, ale mam tuchu, že bude zahrabanej kdo ví kde v zálohach a možná (dost možná) ho nebudu mít v Plzni.
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?f=59&t=14144
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4300
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Teepee »

Laďuša píše:Alberte, schvalně, co se tě nezdá na tej druhej? Odpovídá (zhruba, podle srovnání s Jardovou) Marťasovo i Lukyho měrce a dokonce podle ní byl dělanej technickej výkres s kótama. Primárně to bylo určený pro Maja, ale dával jsem to i na fórum, jenže už to nemůžu najít.
Mě se zdá nějaká dlouhá pod ryskama, sice to nemění výsledek měření, ale divný to je. :wink:
Co jsem kdy tahal měrky ze Žigulevských nmotorů, přišly mi všechny stejné. (1300, 1500, 1600). Není jiná v Nivě?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Hurikán »

Nezdá se mě přesně to, co napsal Teepee. O možnosti jiné měrky v Nivách jsem psal výš. A extralong měrku, o jaké se zmiňuje :king: samozřejmě znám, ale jelikož ta se vyskytuje převážně jen na stříkačkách (u karbeců málokdy), tak jsem ji pominul.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Laďuša »

Tak na to se nejede, chtělo by to proměřit polohy minu a maxu. Každopádně ta Jardovo je nízko podle porovnávání se třema jinýma. O Majovi jsem taky neslyšel, že by měl s měrkou udělanou podle mých kót problémy. Hernajs, jak rád bych teď našel ten výkres :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Hurikán »

Samozřejmě, že célková délka není úplně důležitá, ale jsou podstatné ty značky. Však vydrž. Odpoledne to změřím a poreferuju. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Laďuša »

Nemožné se stalo skutečností a někde v koutku mých složek o Žigulíkach jsem to vyštrachal:
Obrázek
Takže to bych vyhlásil jako prvotní etalon a postupně dělal několikero srovnávacích měření, přičemž by se mohly určit správný rozměry.

Tak, a teď jdu na oběd! :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Hurikán »

Právě jsem se vrátil z hradu, teda ehm garáže. :)

Pečlivě jsem změřil měrky v nulapětce i v Jahodě. Výsledek měření jsem červeně zanesl do Laďušova obrázku. Nejpodstatnější je, že vzdálenost rysky MIN i MAX od dosedací plochy ucpávky jsou v obou případech téměř shodné s Laďovou hodnotou. Diference je pouhé 2mm. Vzájemná vzdálenost rysek MIN i MAX je 16mm, tedy souhlasí. Největší rozdíl je v celkové délce měrky, ale ta není pro přesné měření podstatná. Obě hodnoty jsou taktéž v obrázku. Delší měrka je z Jahody, kratší z nulapětky. Tady je již evidentní snaha o úsporu materiálu. :mrgreen: Časem ještě pro zajímavost změřím měrky na mých dalších 3 motorech.
Přílohy
Merka_oleje_2103.bmp.jpg
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4300
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Teepee »

No to je pěkný, MAX hladina oleje má tedy toleranci 2mm. Délku měrky vem čert.
Kdybychom udělali ještě několik měření, získáme průměrnou hodnotu vzdálenosti rysek. Ale pozor, při kontrolním měření nezapomeňte na výšku "špuntu", abychom měli jistotu, že jde o vzdálenost rysek od dosedací plochy měrky. Protože jestli je ještě několik délek špuntů :roll:
A nikdy jsem do toho nešťoural, jak vlastně drží špunt na měrce?

A jenom vás pobavím, v Sieřře byla měrka, která vypadala jako bowden a na konci měla plátek s ryskami. Pochopitelně s variantami motorů bylo více druhů měrek. No ale aby toho nebylo málo, na sierraforu se kdysi dávno rozjela hypotéza, že se měrky časem vytahují - bowdeny se vlastní vahou a vibracemi prodlužují, tudíž je s tím problém. No ale jak to vlastně dopadlo nevím, mám pocit, že jsem jí asi poměřil s tchánovo Sierrou, zjistil, že je oba máme stejně dlouhé a víc to neřešil, teda, kromě toho, že jsem pro sichr držel olej od poloviny po max.
Na Peugeotu je to dlouhý kroucený plátek, madlo má buď červené, nebo žluté, snad se liší podle přítomnosti klimatizace na motoru.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Hurikán »

Délku ucpávky od dosedací plochy jsem samozřejmě kontroloval jako první a na obou měrkách to přesně souhlasilo. A hodnota 109mm byla přesně stejná taky na obou mých měrkách. ;) Třeba někdo ve fabrice tušil, že auta skončí u člověka co motory rád vytáčí a proto mám verzi s vyšší hladinou oleje. :mrgreen:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Cory
Příspěvky: 11599
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Cory »

Na linke bola aj sudička, ktora určila autu osud :mrgreen:
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
MacGyver
Příspěvky: 1541
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od MacGyver »

No nevím, zkoušel jsem se špuntem hejbat zpátky, jestli na měrce třeba nepopojel a vůbec s ním pohnout nešlo. Měrka jinak vypadá úplně stejně, jako na ostatních žigulech. Zbytek měrky pod ryskou min jsem našel ve vaně, když jsem měnil olejové čerpadlo. Je pravda, že pěkný tlak to drželo vždycky když jsem trochu přelil rysku max, teď už vím proč. Jestli je z nějakého jiného ruského auta nevím.
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Křečík Barbuška »

:rolleyes:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1818
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Marek89 »

Vie niekto aká je náhrada oleja PP90 ? Nieco novsie.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“