Odesílání mailů

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Odesílání mailů

Příspěvek od mušketýr »

Potřebuji odeslat mail na cca.5-15tis. adres.Máte na to nějakou fintu.Myslím tím nějaký program.
Pokud by jsi chtěl někdo přivydělat a odeslat to, nechť se mi ozve nejlépe do SZ.Potřebuji to ale rychle.
Mušketýr
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6562
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od JmJ »

Ja teda zas nechci delat zlo, ale tohle bych rekl ze je nabadani k trestne cinnosti. Co s tim?
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od Teepee »

Fintou je jen příprava seznamu adres, aby byly oddělené správným oddělovačem (čárka, středník atp.), který požaduje e-mailový klient (to vidíš, když odesíláš na více než jednu adresu), a jejich překopírování do adresního okýnka. Případně je vhodné využít - kopírování přes TXT - poznámkový blok, aby se odstranily jakékoli nežádoucí řetězce a nastavení textu atp.
Bude nutné to rozdělit tak na pět nebo lépe ještě více balíků, do každého z nich vždy zabuduj svojí zkušební adresu, kde ověříš, že jsi to jako jeden z příjemců obdržel. Adresa může být shodná s odesílací, lepší je ale nějaká jiná.
A připrav se, tak 10% mailů se ti vrátí jako chybových, nedoručitelných, nebo že mají plnou schránku atp. Budeš zkrátka mazat došlou poštu.

Profesionální firmy, které se zaobírají directmarketingem, pak následně vrácené adresy mažou z databází, aby se po každém mailingu nemuseli zabývat záplavou vrácené pošty.

Apropo, kde jsi sehnal takový balík adres?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
Příspěvky: 1391
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od Panthymaeus (Honza) »

trestná činnost by to byla až tehdy, pokud bys to zopakoval podruhé. V zákonech je, že můžeš poslat jeden e-mail s nabídkou, ale další už jen, když to příjemce nějak povolí.

Například tím, že nenapíše e-mail, že nechce další dopisy.
--------------
Ale krk za to nedám...
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6562
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od JmJ »

panthymaeus píše:trestná činnost by to byla až tehdy, pokud bys to zopakoval podruhé. V zákonech je, že můžeš poslat jeden e-mail s nabídkou, ale další už jen, když to příjemce nějak povolí.

Například tím, že nenapíše e-mail, že nechce další dopisy.
--------------
Ale krk za to nedám...
ja jsem zakon pochopil tak, ze trestny je i ten prvni email. proste nesmis dostat zadny email, ktery propaguje nejake zbozi nebo sluzby a cert vi co jeste, pokud sis o takovy email predem nerekl. takze tak. nejake picoviny o tom, ze se jako prece muzes nekde odhlasit, na to se nehraje. ja bych se odhlasoval asi 3x denne, coz opravdu nemam v umyslu. navic timto odhlasenim casto jen potvrdite to, ze vase adresa je funkcni a je ziva. takze nekklikam na nic a hlasim emaily na spamovych centerech, pripadne mam takovy hezky pravnicky text, ktery poslu v odpoved.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6562
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od JmJ »

Teepee píše:Fintou je jen příprava seznamu adres, aby byly oddělené správným oddělovačem (čárka, středník atp.), který požaduje e-mailový klient (to vidíš, když odesíláš na více než jednu adresu), a jejich překopírování do adresního okýnka. Případně je vhodné využít - kopírování přes TXT - poznámkový blok, aby se odstranily jakékoli nežádoucí řetězce a nastavení textu atp.
Bude nutné to rozdělit tak na pět nebo lépe ještě více balíků, do každého z nich vždy zabuduj svojí zkušební adresu, kde ověříš, že jsi to jako jeden z příjemců obdržel. Adresa může být shodná s odesílací, lepší je ale nějaká jiná.
A připrav se, tak 10% mailů se ti vrátí jako chybových, nedoručitelných, nebo že mají plnou schránku atp. Budeš zkrátka mazat došlou poštu.

Profesionální firmy, které se zaobírají directmarketingem, pak následně vrácené adresy mažou z databází, aby se po každém mailingu nemuseli zabývat záplavou vrácené pošty.

Apropo, kde jsi sehnal takový balík adres?
ano, to je postup, za ktery ti kazdy rozumny spravce smtp serveru nakope prdel :lol:
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od Acibuk »

My na to máme napsaného inteligentního klienta - stačí mu dát csv se seznamem adres a on to pak v určitých dávkách posílá tak, že se s námi serveráři ještě baví:)

Ale je to firemní zlato, poskytnout to nemůžu.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od MartasBrno »

Panejo, lidi, co to děláte za pochybné činnosti a ještě se tím živíte? Každej tejden se mně něco nebo někdo podbízí s něčím co nechci, otřes.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od mušketýr »

Tak pánové, nejsem nějakej vykuk co nabízí výhru a ani nic neprodávám a ani nezprostředkovávám.Prosttě mám nějaký počet mailových adres a většina z nich jsou mí zákazníci a potřebuju jim něco sdělit.Samozřejmě jsou mezi nimi i vyjjímky a ty na požádání mažu.Pokud mě někdo o to nepožádá a nastaví si ve schránce filtr je to jeho věc, ale časem se může s stát že opět zprávu dostane, protože bude odeslána odjinud.Nejjistější je napsat:Neposílat.A já vymažu navždy.
Jinak můj správce s odesláním nemá problém a cca.6-10x za rok jsem odesílal cca.5-15.000mailů a nenastal nikdy problém.Není to asi ještě množství které by mo stálo za námahu.Prostě mám hodně přátel.Nebo nepřátel?
Bůh suď.
M.S:
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od Drobek81 »

jen napad - co takhle napsat kazdemu zvlast? Proste kazdemu osobity e-mail 8-)
nebo protridit pratele?
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od plavec »

Drobek81 píše:jen napad - co takhle napsat kazdemu zvlast? Proste kazdemu osobity e-mail 8-)
nebo protridit pratele?
Každému zvlášť a za rok se nám ozve, kolik adres už obeslal a kolik toho přišlo zpátky ............. :P :lol:
Nevím, zašel bych s tím na poštu, při tomhle množství Ti daj i množstevní slevu a budou rádi, jakej jsi jim udělal obrat :D Možná poštmistrová přiobjedná i specialní poštovní vagon.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od mušketýr »

Děkuji všem co se mi snažily pomoci a obvzvláště Drobkovi a Plavcovi.Maily jsou odeslány díky nejmenovanému členu fóra.Tak admini mažte.
M.S:
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6562
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od JmJ »

musketyr píše:Tak pánové, nejsem nějakej vykuk co nabízí výhru a ani nic neprodávám a ani nezprostředkovávám.Prosttě mám nějaký počet mailových adres a většina z nich jsou mí zákazníci a potřebuju jim něco sdělit.Samozřejmě jsou mezi nimi i vyjjímky a ty na požádání mažu.Pokud mě někdo o to nepožádá a nastaví si ve schránce filtr je to jeho věc, ale časem se může s stát že opět zprávu dostane, protože bude odeslána odjinud.Nejjistější je napsat:Neposílat.A já vymažu navždy.
Jinak můj správce s odesláním nemá problém a cca.6-10x za rok jsem odesílal cca.5-15.000mailů a nenastal nikdy problém.Není to asi ještě množství které by mo stálo za námahu.Prostě mám hodně přátel.Nebo nepřátel?
Bůh suď.
M.S:
temi vyjimkami porusujes zakon. kdybychom meli hrat na to, ze kazdemu blbovi, ktery mi posle spam, mam napsat "neposilat", tak to delam opravdu 3x denne, nekdy 10x denne. A kazdy den se to opakuje. Ja tyhle emaily davam do databaze, ze ktere se nasledne vytvari cerne listiny, na zaklade kterych spousta emalovych serveru provadi filtrovani spamu. Podotykam, ze me jedno nahlaseni nezmuze celkem nic, ale take podotykam, ze nasranych lidi, kteri hlasi spam, pribyva...
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od mušketýr »

Pokud mě z tohoto množství napíšou tři lidé že o zasílání nemají zájem, tak mě to utvrzuje v tom že drtivá většina adresátů o danou informaci má zájem.Zda jde o činnost za hranicí zákona toť otázka.Nicméně momentálně spolupracuji s člověkem který tomu zdá se dostatečně rozumí a pracujeme na zdokonalení aby moje činnost byla právně nenapadnutelná.Pokud si myslíš (JMJ) že mě od této činnosti odradíš tak jsi na omylu.Považovat za spam něco co drtivá většina adresátů chce, a dost adresátů mě přímo požádalo o zasílání, je blbost.Ani nevíš co rozesílám a ani komu a hned víš že je to spam.Máš jedinou informaci a to je počet adresátů a to přece neni definice spamu!
M.S:
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6562
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Odesílání mailů

Příspěvek od JmJ »

musketyr píše:Pokud mě z tohoto množství napíšou tři lidé že o zasílání nemají zájem, tak mě to utvrzuje v tom že drtivá většina adresátů o danou informaci má zájem.Zda jde o činnost za hranicí zákona toť otázka.Nicméně momentálně spolupracuji s člověkem který tomu zdá se dostatečně rozumí a pracujeme na zdokonalení aby moje činnost byla právně nenapadnutelná.Pokud si myslíš (JMJ) že mě od této činnosti odradíš tak jsi na omylu.Považovat za spam něco co drtivá většina adresátů chce, a dost adresátů mě přímo požádalo o zasílání, je blbost.Ani nevíš co rozesílám a ani komu a hned víš že je to spam.Máš jedinou informaci a to je počet adresátů a to přece neni definice spamu!
M.S:
drtiva vesina adresatu ten mail smaze nebo ho ignoruje. tak reaguje vetsina lidi, kterym chodi takovy ruzny bordel. odepisovat nema cenu, rychlejsi je na to kaslat. toz tak.

ja od zacatku netvrdim, ze rozesilas spam, kazdopadne pokud propagujes jakoukoliv akci, zbozi nebo sluzbu, tak to spam je. pokud pises, ze si pooral zahradku, tak to spam nebude, i kdyz pokud tim otravujes 1500 lidi, kteri vyslovene nerekli, ze to chteji slyset, tak je to moralne na povazenu ;-).

a pokud ti spammer tvrdi, ze to udela tak, ze to bude pravne nenapadnutelne, pak si o tomto rceni troufnu smele pochybovat. jde o to, ze se tim spis nikdo nezaobira, protoze je rychlejsi si nastavit spamovy filtr. ale pravni problemy za spamovani se jiz v okoli objevily.

ja z tebe nehodlam delam kriminalnika, ja jen informuju o tom, jak se veci maji.
VAZ 2104 1.3 1989
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“