CB

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: CB

Příspěvek od plavec »

Tak CB park částečně omlazen. Zvažuji nějakou lepší CB antenu na stabil domů. Co třeba tohle: http://www.vysilacky.com/582-anteny-cb- ... t=3&pgs=15 ? Píší tam, že se to má uzemnit , jak to tedy uzemním ?
Dům máme v podstatě v díře. Terén je značně kopcovitý (vysočina) .
Prozatím mám na zdi amatérsky na konzoli nevyužívanou mobilku . Chce i ta mobilka uzemnit ?
JInak máme hromosvod. Ten ale asi by byl k ničemu, když by anténa byla výš než tyče hromosvodu a jako "hromosvod" by zafungovala antena, nebo se pletu ?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: CB

Příspěvek od Petr HC »

Přečti si pozorně http://www.prepeti.cz/?q=anteny-hromosv ... 05-v-praxi
Po přečtení jsem si potvrdil to, co mám instalováno - tedy CB antena naprosto oddělena od veškerých zemničů, nejlépe vzdálena několik m od budovy na co nejvyšším stožáru a v případě bouřky odpojit svod a vyhodit mimo barák (v létě i když odjíždím na chvíli mimo). Mobilka umístěná v ochranném pásmu hromosvodu - viz www se nemusí uzemňovat a navíc by se její vlastnosti uzemněním znehodnotily.Stačí ji za bouřky odpojit od stanice (i indukovaná napětí mohou stanici poškodit)
Pokud jde o tu funkci hromosvodu vše se dovíš z rozboru na základě Ohmova zákona ve zmíněném www. A to tam zdaleka není řešeno vše co blesk umí . Např. nejsou uvažovány impedanční záležitosti (i rovný drát má indukčnost a souběžný drát s ním tvoří kapacitu atd).
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: CB

Příspěvek od Raduz »

Prosím o radu!
Do čeho namočit nebo čím potřít kroucenou šňůru od majku, aby změkla?
Je z výroby opravdu hodně tuhá. Na konci je taková ta plastová zástrčka jako od internetu, viz foto. :oops:
Bojím se že ten plast nevydrží a při natahováni praskne ten zobáček co zástrčku jistí v zdířce,
nemluvě o tom, že mi to soustavně trhalo tu propojovací kostičku (na obr. vpravo nahoře) která byla přilepena oboustrannou lepicí páskou - teď jsem ji přišrouboval. Děkuji.


Obrázek
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Příspěvek od Patrac »

to chci takýýýýý kolik to stálo a jak to je velký :)
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: CB

Příspěvek od Raduz »

Patrac píše:to chci takýýýýý kolik to stálo a jak to je velký :)
Tomu řikám rada :mrgreen:

dyť jsme se o ní na předešlé straně bavili :shock:
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... 50#p351278
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Příspěvek od Patrac »

aha jo sorry já si to spletl je to pěkné ale ta cena... tak kdby to za ty prachy bylo i s anténou tak jo ale takhle :(
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Příspěvek od Patrac »

poraďte nějakou solidní anténu na auto. Spíš než magnetku chci nějakou fixku. udělám si na to držák na Hagus tzn tělo vysílačky bude na autě na pořád a anténu budu odšroubovávat. Nechci ( zatím) vrtat do střechy.. Je mi jasný že to nebude mít úplně ideální výkon když to bude defatko v rohu kapoty ale je to lepší "než drátem do voka"
mám li totiž vautě mít CB tak chci ji mít na autě permanentně a ne každý den sundávat magnetku a tak...
uvažovaná radiostanice je CB RADIOSTANICE LAFAYETTE VENUS
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: CB

Příspěvek od Petr HC »

Antenu bych volil AT1200 nebo AT1500 - lze ji naklápět, lehce demontovat (i zářič) a v případě ulomení zářiče vyhoví jakýkoli stejně dlouhý drát (když jsem nechtěl dolaďovat zkracováním původního zářiče, dolaďoval jsem ji nanečisto na svářecí drát - to může být i Tvůj případ když to dáš na hagus). Antena pokud není uprostřed vodivé plochy (střecha vozu) "šilhá". Mně to dělá 1,5 S, tedy asi 6 dB (není to katastrofa).
Ta LV je hezoučká a šikovná stanička. Tam bych se obával jedině toho,že propojení mikrofon-stanice je nevyzkoušená záležitost,poněvadž vzhledem k počtu ovládaných funkcí tam musí být buď speciální mnohožilový kabel nebo je ovládání řešeno po seriové lince t zn. mikroprocesor v mikrofonu i ve staničce. Z dokumentace jsem to nevyčetl, ale podle ceny a nejasného obrázku konektoru je to pravděpodobné.
Jo a nezapomeň se mi vyjádřit k příspěvku ze "spanilky". Asi by bylo dobré vytisknout na velký formát také mapky tras a dát do stanu na letišti ke shlédnutí. Pokud je nemáš,pošlu Ti je znovu na mail.
Naposledy upravil(a) Petr HC dne čtv kvě 17, 2012 12:09, celkem upraveno 1 x.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Příspěvek od Patrac »

Petr HC píše:Antenu bych volil AT1200 nebo AT1500 - lze ji naklápět, lehce demontovat (i zářič) a v případě ulomení zářiče vyhoví jakýkoli stejně dlouhý drát (když jsem nechtěl dolaďovat zkracováním původního zářiče, dolaďoval jsem ji nanečisto na svářecí drát - to může být i Tvůj případ když to dáš na hagus). Antena pokud není uprostřed vodivé plochy (střecha vozu) "šilhá". Mně to dělá 1,5 S, tedy asi 6 dB (není to katastrofa).
Ta LV je hezoučká a šikovná stanička. Tam bych se obával jedině toho,že propojení mikrofon-stanice je nevyzkoušená záležitost,poněvadž vzhledem k počtu ovládaných funkcí tam musí být buď speciální mnohožilový kabel nebo je ovládání řešeno po seriové lince t zn. mikroprocesor v mikrofonu i ve staničce. Z dokumentace jsem to nevyčetl, ale podle ceny a nejasného obrázku konektoru je to pravděpodobné.
Jo a nezapomeň se mi vyjádřit k příspěvku ze "spanilky". Asi by bylo dobré vytisknout navelký formát také mapky trasz a dát do stanuna letišti ke shlédnutí. Pokud je nemáš,pošlu Ti je znovu na mail.
Dotaz okolo těch antén koukám mají tam 1200/1500/1700 to je asi o délce prutu a zatížitelnosti. Koukal jsem a za stejný peníze jako je 1500 je i 1700 není lepší koupit tu 1700?? snáší větší výkon atd..
je mi jasný že je zbytečné prudit s vysokou anténou ale měl jsem předtím taky 180cm
mmj jestli jsem to dobře pochopil tak na auto se někam umístí ten držák přes nějaký úchyt a pak v místě křídlové madice se anténa dá sklopit do vodorovný polohy například, popřípadě prostě v tom místě jde anténa demontovat.. tzn že mi na autě zůstane jen ten držák a křídlová matka? a celej prut vč. zářiče jde sundat ju?
mmj trochu jsem hledal. Je mi jasný že anténa za 700 je pohodová cena ale tady jsem našel něco co prostě nechápu.. stejný výkony parametry a cena 480kč... mají tam i držáky na hagusy kapoty atp..
http://www.tme.eu/cz/katalog/automobilo ... 9b2d4.html
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: CB

Příspěvek od dvk »

Jojo, dá se to klopit povolením té křídlovky, např. když chceš zajet do garáže, nebo úplně demontovat a pak ten držák zůstane na autě (jen nesmíš tu křídlovku při demontáži poztrácet :mrgreen: )
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: CB

Příspěvek od Petr HC »

K té délce -čím delší antena, tím větší EFEKTIVNÍ vyzářený výkon (intenzita pole ve stejné vzdálenosti od vysilače). 300W asi v osobáku nikdy nevyužiješ to je ale příkon z nepovoleného (podle posledních předpisů nikoli zakázaného) zesilovače. Rozdíl mezi 1500 a 1700 už je velice malý.
Montáž/demontáž Ti výstižně popsal DVK.
Pokud jde o cenu, jde o to, přes kolik zlodějských překupníků se antena (evtl. jakýkoli výrobek) k Tobě dostane.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Příspěvek od Patrac »

a má smysl se podívat a vzít nějakou tu anténu z toho odkazu co jsem psal a nebo se na to vyprdnout a vzít to normálně z CB prodejny kde mají tu lafayetku za 700kč? jako jsetli vzít nějakou jinou a nebo kokrétně tu co si udával. nebo jeslti se dívat po parametrech a tak. Nemám v Tomhle žádnou zkušenost.
Add držák na tom odkazu so jsem psal mají přímo krásný držáky na hagusy za 75 kč. takže kdybych tam u nich bral tu anténu tak bych tam vzal i ten držák a je to za jedno poštovný že.
Další věc je asi to že tuším si mi říkal že je nejlepší když anténa má ukončení co nejblíže u karoserie.
V neposlední řadě zvažuju jestli se mi prostě ta investice dejme tomu 2700 kč do celé sestavy vůbec vyplatí a zda to vůbec využiju
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: CB

Příspěvek od dvk »

Nevyplatí, nevyužiješ, ale je to koníček - tak to musíš brát :D
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: CB

Příspěvek od Raduz »

dvk píše:Nevyplatí, nevyužiješ, ale je to koníček - tak to musíš brát :D
Nó čoveče trochu bych si dovolil oponovat, když jsem ještě bydlel v Praze a jezdil každý druhý víkend po R10 na hory, tak jsem několikrat věděl kde to stojí a hlavně od kud a stačil včas uhnout a zácpu objet po okresce 8) ,

pravda teď je to ze zvědavosti co se kde děje, a jedouc po krajích československých většinou skenuji a špijónuji :lol:
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Příspěvek od Patrac »

No právě proto přemejšlím jestli třeba než CB nepřiplatit a nenachat si nakovit okna na autě. 5500kč.. a má to přínos celou dobu provozu a pro všechny. Jako tu lafayetku za ty love co teď můžu mít to prostě se naskytne jednou za dlouhý čas..Ale i tak je to s anténou 2800, plus eště těžce řeším kudyma pak do auta dost vůbec kabel aby tama nezatékalo, kam to zapojit a tak.. ono totiž Lada to měla krapítek jednodušší a hlavně za každým kouskem tapecíru nečíhal Airbag :)
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“