Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od MartasBrno »

Myslíš tu klempířskou?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od ger007 »

aa houby tak mam trafopajkovacku http://img456.imageshack.us/img456/5945 ... jkatb4.jpg takuto podobnu len ciernu :-D, teda ked odpojim baterku a odpojim vsetko od cidla mohol by som to zapajkovat bez problemov ni ?

po konzultacii z vaskom som pochopil ako to bolo myslene, hold neak mi to nemysli, zajtra rano to z adamom napajkujeme a idem s tym do Liptaku, tak uvidim :-D
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9384
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od Vašátor »

Jsem to tu jen nadhodil, tak to i dopovím :). Myslel jsem klasické pajedlo pro elektrotechniky (jak říká odborná literatura, pajedlo je přístroj, pájka jest materiál..všichni ovšem říkáme pájka přístroji, že :mrgreen: ). Staré "pájky" (přístroje) měli trafo: trafopájky - to co ukázal Geer na obrázku. Při cvaknutí vypínačem vznikne na pájecím očku silné elektromagnetické pole, které může citlivé součástky poškodit (CMOS to odsere vždy...). Proto jsem doporučil cvaknout vypínačem a až potom přiložit očko pájky na daný drát. A rovněž vypínač pustit až když je očko mimo drát. :wink:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od MartasBrno »

Já bych teda tak moc nestresoval, je fakt, že je to zrovna jediné životně důležité čidlo, ale taky jsem trafačkou zapájel pár procesorů a nic se nedělo. Jo, toto mi nedá - povedlo se mi jednou osadit procesor o 180° orácenej, zařízení zapnout, dlouho se divit, proč to hernajs nejde a pak jsem ho chudáka vypájel - ale jak! Stočil jsem si z drátu smyčku tak, aby šla dokola přes všech asi 40 nožek a tím jsem ho odpájel, mrsknul s ním o stůl, aby se očistil a teď ho v jiné konstrukci zase používám :-D :-D :-D

No a kamarád byl jednou nabitej, sáhl na notebook, někam k USBčku, skočila jiskřička a notebook leží v komoře, nožky má nahoře :-D
Super :-)

Ale jinak máš, Vašku pravdu, nedráždi noha bosou hadou.
Maťo, sorry za plevel.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od ger007 »

tak kamarati klubovi teraz vam rozpoviem jeden pribeh:

v stvrtok poobede sme vyrazili do LM s adamom, cesta prebiehala celkom pokldne ale sem tam si auto zmyslelo ze zacne cukat tak cukalo, po chvili to preslo, neskor sme zistili ze chyby su dve ale o tom neskor, sly sme cez nm kde som doplnil zasoby nahradnych dielov a zobral som vsetky zviotne dolezite cidla zo sebou pre istotu navyse, cesta do LM az na par cukani dopadla dobre, v piatok sme na uradoch vybavovali par sprostosti a vtedy sa stala prva zla vec toho dna, auto nechcelo nastartovat, benal tam siel, akurat to nehadazalo iskru, pomrvil som trocha s kablami kolo zapalovacieho modulu a auto slo, poobede sme vyrazii smer brno. cesta prebiehala pokludne sem tam svietil aj nesvietil CHE az po martin, do martina sme vhcadzali v kolone ked tu zrazu sa rozvietila kontrolka dobijania a teplota motoru zacala rapidnu stupat, hovorim si tento jav poznam je to roztrhnuti remen, inu trocha som pridal vypol motor a dosli sme na parkovisko pred Mercedes, Opel a KIU.

po otvoreni kapoty vsak objavujem velmi nemile prekvapenie. ale co s tym clovek je na cestach v martine nikoho nepoznam, postup bol nasledujuci, volali sme corymu ci tu niekho nepoznam, nadiktoval nam par cisel, mototechny a autovrakoviska, kde mi to zdvihali sami ochotny a mily ludia ochotny poradit. HOVNO, tak by to mozno fungovalo v idealnom svete, kdezto v martine mi v kazdom vrakaci alebo v autodieloch ma slusne poslali do riti niekde viac slusne alebo niekde menej, tak som sa rozhodol navstivit opel ci tam nepoznaju neaky lada servis, vojdem tam slusne sa pozdravim chlapik ani neodtrhne oci od monitora len nieco zamumle, podisiel som k nemu a opytal sa ci tu neni niekde neaka lada predajna, odpoved " LADA a to vobec este existuje ? neviem " tym nasa debata skoncila, slusne som sa pozdravil a siel prec. nasledovalo dalsie kolo telefonatov, kedy som sa dovolal do neakeho byvaleho Lada servisu kde uz maju vsetko len na objednavku, ale pan bol mily a poradil mi jeden obchod, nasledne volal cory ze ma cislo neakeho ladistu z Martina, pan mal CHEVy nivu avsak tam je iny motor a ina remenica, tiez mi poradil ako sa dostat do jednej mototechny ktora je kusok od nas (2,5 km). s adamom sme si povedali ze najskor este vyskusame ci by nam to volakdo nezavarilv Mercedese alebo v Ople, co si myslite ? v oboch firmach mi isli ruky potrhat aby nieco take spravili, vsade sa nam slusne vysmiali a tak sme sli do tej mototechny,

cesta asi 20 min a po ceste sme objavili sipku na neaky domaci autoservis, nasim cielom bola vsk chvilku vzdialena mototechna, kde sme prisli a bolo tam celkom dost ludi a vystavenych mali celkom dost dielov, tak padla pripomienka o tom ze tu by to mohli mat, stojime frontu popritom pozerame co je v regaloch, kopec dielov na Shade od novej hlavy az po komplet brzdy, neake startery, nova chromova maska 2106 neaky tachometer funglo novy, ziadne velke drazoby, prisli sme na radu, pytame sa chlapika (mimochodom celkom ochotny coz je v martine sok) pozrela v PC pozeral v sklade avsak nasiel len remenicu zo shade ktora je inaksia, nasledne doniesol aj vodnu pumpu a ja som si urobil vysoko specificky a presny vykres dier na pumpe, podakovali sme sa a sli sme. po ceste uz nam ostavala len jedina nadej miestna autodielna kde by nam to neaky ludovy liecitel spravil. prideme tam, nachadzala sa tam pomerne velka dvojgaraz zo zdvihakom na ktorej bola zrovn neaka pezotka a menili sa gumi, vojdeme prehodime par slov pan servisak hovori ze aby sme chvilku pockali ze sa na to pozre, pezot vysiel a on pozera na remenicu, hovori "chalani ale toto asi rovno nezavarim, ze to bude hadzat, hovorim " to nevadi v ziline je mototechna tam to maju hlavne aby sme tam dosli", chlapik sa zamyslel a zacal hladat v kybloch s bordelom, po chvili hladania vytiahol preimerovo rovnaku romenicu s tromi dierami a velkou stredovou, nadsene sme na to z adamom pozreli, priemer, sedel +/- aj diey na mojom presnom vykrese, az som zajasal, avsak aka je pravdepodobnost ze budu sedet aj diery na ladu aj ked to podla vykresu sedelo ? na otazku z akeho je to auta dostavame odpoved " neake audi z konca 80tych rokov" tak fajn, bereme, kolko za to ? chlapik pozrel na dvere a povedal " a uz chodte :D. podakovali sme sa a sli sme, celu cesto k autu sme rozmyslali ci to tam sadne, prideme k autu, nasadime remenicu vsetky 3 sroby pasovali, teda okrem strednej ale ta bola kusok vacsia, vyosenie nesedelo asi o 1 mm coz je asi nic. nasadili remen a nastarotvali, slo to pekne, tak sme s tym prisli az do brna :-D

ponaucenie ?? ziadne :-D ale povedzte komu sa niekedy roztrhla remenica na vodnej pumpe

jo este k tej elektrike, ked tomu zacina sibat zacnu cvakat relatka ale brutalny koncert, viem ze je zle cidlo na teplotu co je v natrubku lebo spiana saharu kedy chce, ale preco v kuse cvakaju tie relatka netusim
Přílohy
Snímka0106.jpg
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Lada Rider
Příspěvky: 1067
Registrován: pon črc 03, 2006 21:39
Bydliště: Brno

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od Lada Rider »

A ten tvoj check engine... Tam doslova "ceknes" motor - treba otvorit kapotu, pozret sa na motor a kontrolka zhasne a moze sa ist dalej... :D
СЕКТОР ГАЗА парты
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od ger007 »

ano chcek engine znamena doslova check engine, doslova otvor a zatvor haupnu a kontrolka zhasne
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Cory
Příspěvky: 11599
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od Cory »

parkujes v miestach vyskytu železopotkanov, ktore ti to postupne rozhryzaju :lol:
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Lada Rider
Příspěvky: 1067
Registrován: pon črc 03, 2006 21:39
Bydliště: Brno

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od Lada Rider »

No, to sa pozries, ci tam ten motor este je... :D
СЕКТОР ГАЗА парты
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6564
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od JmJ »

zacnu cvakat relatka ale brutalny koncert
zkontroluj si konektory pod volantem atd. Tohle delalo asterixovi. auto skube, relatka u RJ cvakaji jak silena. problem byl v tom, ze se proste rozpojovaly konektory. u nej to byly konektory, ktere jsou schovane v plastu pod volantem u tyce rizeni. aspon myslim :-)
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od ger007 »

to je konecne konstruktivny napad, to udelam, dik za typ
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6564
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od JmJ »

ger007 píše:to je konecne konstruktivny napad, to udelam, dik za typ
zapnout zapalovani, shodit plasty a hybat s konektorama a polsouchat.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od ger007 »

dobre dobre diky

este nema niekdo neaky typ na to ako dat dole volant ???? srob povoleny z volantom trepem jak drbnuty a nic, nie a nie a nie anie vyskocit
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6564
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od JmJ »

ger007 píše:dobre dobre diky

este nema niekdo neaky typ na to ako dat dole volant ???? srob povoleny z volantom trepem jak drbnuty a nic, nie a nie a nie anie vyskocit
stahovak nebo gumova palice. standardni postup je, ze sundas matici a mlatis do toho tak zurive, ze mas dojem, ze urves i napravu. ale nepomuze to. pak do toho zespod rukama flaknes uplne nasrany a zase nic. pak si reknes, ze na to mrdas a zacnes zkoumat blize misto, kde volant drzi na hrideli. mas ksicht u toho a jen tak pro poradek bouchnes rukama zas do volantu. ten vyleti a da ti pres cumak. a ty nevis, jestli mas kurvovat, nebo se radovat. vysledek je proste absolutne pozitivni s negativnim dopadem.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od ger007 »

nemam gumovu palicu a nemam ani stahovak, mam len jedno male kladivko .. :( naivne som si myslel ze to vyskoci samo, a ono hovno :(
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“