Teepeeho VAZ 2106

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od Jelen »

Pro mě, za mě... :-) tak v případě mytí dvakrát za rok je nějaká diskuze bezpředmětná.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od MartasBrno »

Čistota půl zdraví, špína celý.

Šťastlivci, co mají dostatek garíží hned u domu, to by se hodilo. To co to nachytá za bordel z ulice je hrozný a to neprůhledný sklo je jen k zlosti. Docela jste mně zaujali debatou, no, přihodím jednu drobnou od nás. Máme na ulici jednu moc dobrou doktorku, ona se normálně rýpe v lidech... tak musí být čistotná. Ale: Doma to pak vypadá tak, že v zájmu udržené celkové kondice vezme koště a zamete ULICI. Jo, jenom před svým barákem, ale je to super. Hlavně ty oblaka ostrýho prachu z posypů po zimě, to jsou mňamky, Nemám pak jen zasraný celý auto, ale nesmí jít nikdo po ulici , jinak se dusí. Každopádně výkony jsou to úctyhodné. Teď, když má vlastní auto si to doufám rozmyslí.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od Teepee »

MartasBrno píše:Čistota půl zdraví, špína celý.

Šťastlivci, co mají dostatek garíží hned u domu, to by se hodilo. To co to nachytá za bordel z ulice je hrozný a to neprůhledný sklo je jen k zlosti. Docela jste mně zaujali debatou, no, přihodím jednu drobnou od nás. Máme na ulici jednu moc dobrou doktorku, ona se normálně rýpe v lidech... tak musí být čistotná. Ale: Doma to pak vypadá tak, že v zájmu udržené celkové kondice vezme koště a zamete ULICI. Jo, jenom před svým barákem, ale je to super. Hlavně ty oblaka ostrýho prachu z posypů po zimě, to jsou mňamky, Nemám pak jen zasraný celý auto, ale nesmí jít nikdo po ulici , jinak se dusí. Každopádně výkony jsou to úctyhodné. Teď, když má vlastní auto si to doufám rozmyslí.
Tak jí to dojdi říct, normálně jí to oznam, a třeba budeš překvapený. Je jde o to jakým směrem. Je to v zájmu zdraví lidí v okolí, ty uschlé plivance, které ona zvedá do vzduchu bych fakt dejchat nechtěl. Ať to spláchne hadicí.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od MartasBrno »

Jo, tak jasně, akorát spláchnutí hadicí není žádný heroický výkon a ona to má nejspíš jako odreagování a jako posilovnu... No, uvidíme, až ji ten rapl zase chytne.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od Jelen »

V sobotu Teepee vytáhl povoz z garáže a prohnal mu pérka :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9384
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od Vašátor »

Teepee ... kurník ty máš ale krásnou garáž! Nevešel by se ti tam ještě jeden bílej? :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od Laďuša »

Tý jo, to je ale letadlo! :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od Hurikán »

Jelen píše:V sobotu Teepee vytáhl povoz z garáže a prohnal mu pérka :-)
:shock: No nekecééééé! Von to fakt vytáááhnul na špacír. To néni možné, totok. To určitě bude nějaké šméčko. :D
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od Teepee »

Vašátor píše:Teepee ... kurník ty máš ale krásnou garáž! Nevešel by se ti tam ještě jeden bílej? :mrgreen:
Vešel, viz toto foto, ale pečlivě zvažuji, jakého tam dám. Chtěl bych, aby to byl nějaký z 2106, 21061, 2103, tak nějak oježděný a opotřebený, s tažným zařízením, do kterého skočím a pojedu, kterého se nebudu bát vytáhnout do deště, nebo sním někde proletět štěrkem na silnici, či ho nechat "přes noc" venku. Dost silně uvažuji o revitalizaci Hnědého, ale nevím. Moc času a peněz, vs. potřeby dětí. Taky mne v zimě zachvátil tento inzerát: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?f=18&t=16838 ale nakonec jsem to vzdal.
Pak mne trochu popíchl Jelen, že Moskviče, ale nechce se mi do toho, protože bych musel rozšiřovat portfolio náhradních dílů, literatury, navíc fůra další práce, atd.
Hurikán píše::shock: No nekecééééé! Von to fakt vytáááhnul na špacír. To néni možné, totok. To určitě bude nějaké šméčko. :D
Tak šméčko rozhodně ne. Dne 29.1.2012 jsem nervově nevydržel zprávy o blížících se krutých mrazech a navzdory tomu že LADA je druh, který by měl být na sibiřskou zimu (resp. mráz z Kremlu) zvyklý, a je na ní připravený, převezl jsem jej z plecháče do garáže v suterénu rodinného domku, kde prostě nemrzne.
No a protože už pokročil čas i roční doba, usoudil jsem, že je opět na místě další vyvezení z garáže a koneckonců, proč ne první jarní jízda. A cesta za Jelenem na letiště jakoby se nabízela, sic jsem uvažoval vytáhnout mojí Sportku a podiskutovat na téma JAWA, ale nakonec zvítězila kondiční jízda LADOva.
A nakonec se to trochu zvrtlo, cesta byla plná nervového vypětí, neb když nepotkáš cyklisty, kterých se vyrojilo neočekávaně mnoho, tak potkáš traktor s kultivátorem a když jsou ve štrůdlu nervozní "kabrioletáři", je to dílo. Navštívil jsem Jelena, včas vyrazil domů, abych stihl ještě chvíli (sobotní pozdní odpoledne) rodinu, načež jsem vznesl dotaz, jestli se taky chtějí svézt a protože s celou rodinou jede auto tak nějak veseleji, skončili jsme znovu tak nějak na letišti (syn to myslím ocenil - příště asi pojede se mnou, holky moc ne). Celkem jsem tedy při úklidu do garáže napočítal 50km.
Nelíbí se mi kardan (na řadičce je prostě cítít, že to neběží hladce, jak bych si přál), pak zadní brzdy (že válečky rosí vím od výměny brzdové kapaliny, tak si nedělám iluze, že nepotřebují vyměnit), a pořád mi vrtá hlavou ten divný zvuk z motoru, který přičítám "něčemu v rozvodech", neb vodní pumpu jsem už vyměnil. A dělat na tomhle autě výměnu lišt rozvodů mne popravdě děsí.
Ale vzhledem k tomu kolik s tím najezdím, neb se jedná spíše o sběratelskou záležitost, než o vlastnictví auta, netlačí mne to tolik k nějakému urgentnímu řešení.
Jo a když jsem tak koukal na ty stěrače, asi ty gumičky už raději koupím, tohle omylem pustit, tak je asi po Alpine Glass (skle).
Jelenovi děkuji za foto, nějak jsem v zápalu první jízdy neřešil fotky a reportování, takže jsem nevyfotil nic.
Každopádně, zase jsem na silnici viděl daleko více větviček nahnuých do jízdního profilu a taky kamínků co kde leží, to z Peugeota ani tak nějak nevnímám, neřeším. A jak jsem byl rád, že jsem před motorovu zkouškou Jelenova polétavého stroje, odklidil LADU stranou...
Popravdě řečeno, jsem rád že ho mám, je to krása, čistá, téměř panenská, ale chybí mi ta možnost, prostě a jednoduše si ho bezstarostně užívat.
I ty vyhozené obrubníky co leží za letištěm v křoví, kde jsme dělali krátkou zastávku, jsem odmítl naložit (mohly by se hodit, letos mne čeká připojení na kanalizaci a následně něco udělat se dvorkem...)

Nebo schválně, "řečnická" otázka.
1. Jezdit a užívat si ho, neřešit občasný škrábaneček, flíček, montovat v něm hlava nehlava, válet nářadí po horních stranách blatníků atp?
Nebo
2. Udržovat v tomto polozakonzervovaném stavu a opatřit si něco dalšího na "žigulevský konzum"?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od Roman »

Teepee, poslal som ti po Mysovi takyto nalez:
IMG_0052_rs.jpg
Ak nieco oderies, mozno sa bude hodit :D
Přílohy
IMG_0051_rs.jpg
Roman
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od Teepee »

To vypadá krásně.
Já k autu originál barvu sice mám (nebo aspoň si to myslím), ale když vidím v jakém stavu je plechovka a jak nesedí odstín na dvou místech na karoserii, kdy předchozí majitel zatřel nějaké tečky, tak ji mám jen jako relikvii k autu.
http://img3.rajce.idnes.cz/d0303/1/1422 ... _10807.jpg
http://img3.rajce.idnes.cz/d0303/1/1422 ... _10815.jpg
http://img3.rajce.idnes.cz/d0303/1/1422 ... _10816.jpg
http://img3.rajce.idnes.cz/d0303/1/1422 ... _10817.jpg
Samozřejmě, mohl bych zkusit, nechat si namíchat opravný lak, kdy odstín změří Colorimetrem, ale primárně doufám, že to nebudu potřebovat, každý evnt. škrábanec na tomhle autě by mě moc mrzel.
A Myša rád uvidím, s barvou i bez, neb od Příbrami jsem ho neviděl. A to bude už pět let ...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od Roman »

Neotvaral som ju, ale je tekuta :D
Roman
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od mayo456 »

Hurikán píše:
Jelen píše:V sobotu Teepee vytáhl povoz z garáže a prohnal mu pérka :-)
:shock: No nekecééééé! Von to fakt vytáááhnul na špacír. To néni možné, totok. To určitě bude nějaké šméčko. :D
neviem prečo com si spomenul na Miroslava Donutila :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Jan Vaníček
Příspěvky: 1107
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od Jan Vaníček »

Mám obavu, že ty opravné barvy nikdy moc neseděly. Naše červená byla také podstatně tmavší. Po 3š letech skladování ve sklepě již loni začala plechovka sáknout, tak šla ... .

K řečnické otázce: Pokud bych měl místo a svolení rodiny, asi bych si pořídil jiného jen nepatrně horšího krasavce na častější ježdění. Na druhou stranu, i tím stáním se auto ničí. Já jezdím i podstatně staršími auty a neřeším, jestli zmoknu nebo ne, jestli ťukne kamínek nebo ne. Samozřejmě jezdím co nejopatrněji, nejšetněji a déšť nevyhledávám, ale ta auta mám hlavně pro radost a ne jen oprašování. Provádím pravidelné konzervace karoserie, chromů a pod. a nemám problém se zhoršujícím se stavem. Paradoxně s šestkou jezdím nejméně, protože se za její vizáž stydím a těším se na uvedení do lepšího než fabrického stavu.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Teepeeho VAZ 2106

Příspěvek od Hurikán »

Jan Vaníček píše:... ta auta mám hlavně pro radost a ne jen oprašování. Provádím pravidelné konzervace karoserie, chromů a pod. a nemám problém se zhoršujícím se stavem.
To je přesně můj pohled na věc. Taky jsem u svého auta zkraje hrozně řešil nájezd km a pod., ale postupně jsem svůj názor lehce poupravil. Mám podstatně méně ojetý vaz, než má Teepee (cca 1/4 km) ale jezdím s ním stonásobně víc. Předloni kolem 2.000 km za sezonu, vč. výletu do zahraničí. :mrgreen: Loni to bylo slabší, ale pár stovek taky přibylo. Přitom se rozhodně nedá říct, že by se stav auta díky nájezdu jakkoliv zhoršil. Při vzorné údržbě a dobrém zacházení není důvod. Však můžeš na mnoha stranách posoudit sám zde: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... 01#p317101 Nebo v mé galerii: http://foto.mail.ru/mail/albert.lkcs/

Teepee je ve způsobu "používání" nulašestky extrémista. Já bych takového stojáka mít nemohl, neboť bych se sebe musel každý týden ptát, na co ho vlastně mám a vyčítat si jeho chátrání vlivem nečinnosti. Já Teepeeho přístup nijak neshazuju. Když mu to takhle vyhovuje a je spokojený, tak proč ne. Nejdůležitější je spokojenost majitelova.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“