Elektromobily

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od Laďuša »

Auta na vodu, teplo ze zimy... Tohle všechno budem jednou, lásko, mít!
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Elektromobily

Příspěvek od dvk »

A co tak konečně těch 6 hodin denně a 4 pracovní dny v týdnu, o kterých se mluvilo v padesátých letech ?!?! :twisted:
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od Luděk Musil »

Je to (prozatím tvrďme) utopie, ale je to v podstatě základ pro perpetum mobile :idea: .
Vodu napřed rozložíš na atomy vodíku a kyslíku. Poté je odděleně vstříkneš do spalovacího prostoru, kde se explozí opět spojí ve vodu, kterou odsaješ zpět do nádrže a pak ji opět rozložíš na atomy vodíku a kyslíku.
Uzavřená soustava ... jen z toho leze (nějakým způsobem) energie ... ať již elektrická nebo mechanická. A ta zatím nestačí ani k prosté reprodukci (prostě výkon je menší než příkon).
Jako myšlenka je to jistě dobrá, ale prozatím (tvrďme) utopie.
Ale to tak trošku utíkáme od původního tématu. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
veliz
Příspěvky: 505
Registrován: čtv led 28, 2010 21:19
Bydliště: Praha-západ

Re: Elektromobily

Příspěvek od veliz »

Marek píše:Mně by se líbila taková trochu utopická vize:

Představte si, čistě teoreticky, že do auta se natankuje voda. Padesát litrů vody (třeba do nádrže místo benzinu). Tato voda se nějakým zařízením přímo ve vozidle elektrolyticky rozloží na vodík a kyslík. Tyto dva plyny se naprosto odděleným způsobem uloží zvlášť každý do svého zásobníku. Vodík budeme vstřikovat do spalovacího prostoru, do něhož předtím nasajeme kyslík. Kyslík by podpořil hoření vodíku.


Pěkná blbost, co mě napadla, co? :-D
Asi jo. Kde by se ve vozidle vzala energie na rozklad vody? Podle mě se vodík bude vyrábět v odlehlých oblastech typu Sibiř. K rozkladu se bude využívat jaderná energie. Pro nás to bohužel znamená, že vodík budeme nakupovat podobně jako ropu.

Mimochodem, asi víte, že v Neratovicích je čerpací stanice vodíku. Je tam kvůli jednomu autobusu, který jezdí na elektrickou energii vyrobenou v palivových článcích. Tohle není utopie, tohle už jezdí a vozí to cestující.
Lada Niva 1,7MPi+LPG r.v. 2009 (01/2010 - 3/2014);
Lada 2105 r.v. 1985 (06/1994 - 11/1996);
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Elektromobily

Příspěvek od zelvotron »

Jen tak na okraj, kousek od domu mám stojany s možností nabíjení elektromobilů zcela zdarma, takže jsem o tom celkem uvažoval, i když je mi jasný, že to zdarma nevydrží dlouho, ale vzhledem k tomu, že použitelný elektromobily se dají sehnat tak od 150 tisíc, tak se mi pořád vyplatí spíš spíš benzínový fáčko za pár kaček.

Akumulátory jsou podle mě na to ježdění po městě už dostatečný a ta životnost taky nebude nejhorší, teď už jen zbývá aby hóóódně zlevnily.

Další problém, je že kdyby se elektromobily rozšířily, tak současná přenosová soustava to neunese, vemte si že každej přijede večer domů, píchne auto do zásuvky a jupí jede 30 - 50 Ampér ze sítě.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Elektromobily

Příspěvek od MartasBrno »

Marek píše:Mně by se líbila taková trochu utopická vize:

Představte si, čistě teoreticky, že do auta se natankuje voda. Padesát litrů vody (třeba do nádrže místo benzinu). Tato voda se nějakým zařízením přímo ve vozidle elektrolyticky rozloží na vodík a kyslík. Tyto dva plyny se naprosto odděleným způsobem uloží zvlášť každý do svého zásobníku. Vodík budeme vstřikovat do spalovacího prostoru, do něhož předtím nasajeme kyslík. Kyslík by podpořil hoření vodíku.


Pěkná blbost, co mě napadla, co? :-D
Napadla tě blbost větší než elektromobil - totiž ta elektrolýza má energetické nároky fyzikálně dané, a ty jsou vysoké - a nejdou ani občůrat, ani zminiaturizovat, ani zintegrovat... Upřímně řečeno, nevínm, jak to v té americe mají. Ale masovka to nebude. Vždycky je v tom nějakej háček.
zelvotron píše:Jen tak na okraj, kousek od domu mám stojany s možností nabíjení elektromobilů zcela zdarma, takže jsem o tom celkem uvažoval, i když je mi jasný, že to zdarma nevydrží dlouho, ale vzhledem k tomu, že použitelný elektromobily se dají sehnat tak od 150 tisíc, tak se mi pořád vyplatí spíš spíš benzínový fáčko za pár kaček.

Akumulátory jsou podle mě na to ježdění po městě už dostatečný a ta životnost taky nebude nejhorší, teď už jen zbývá aby hóóódně zlevnily.

Další problém, je že kdyby se elektromobily rozšířily, tak současná přenosová soustava to neunese, vemte si že každej přijede večer domů, píchne auto do zásuvky a jupí jede 30 - 50 Ampér ze sítě.
Tak od čeho jsou dvojí tarify na el. bojler? Beztak lidi mají čím dál víc tepelný čerpadla a plynový kombinovaný kotle, tak bych řekl, že by to unést mohla. Určitě není problém nabíjet auto stejně jako bojler :-) podle HDO a zvoleným (povoleným) výkonem.
Laďuša píše:Auta na vodu, teplo ze zimy... Tohle všechno budem jednou, lásko, mít!
Však máme tepelný čerpadla :-D Teplo ze zimy není takovej problém :-)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Re: Elektromobily

Příspěvek od Puhi »

veliz píše: Mimochodem, asi víte, že v Neratovicích je čerpací stanice vodíku. Je tam kvůli jednomu autobusu, který jezdí na elektrickou energii vyrobenou v palivových článcích. Tohle není utopie, tohle už jezdí a vozí to cestující.
o tom som písal.... :roll:
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od radek mb »

Neumím si představit, jaká by byla cena vody, pokud by na ní jezdila auta. Zvláště, když se mluví o tom, že vody je ve světě nedostatek.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Elektromobily

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Před chvílí jsem komunikoval s jedincem co se ve velice příbuzném oboru motá, vyjadřoval veliký optimismus a dával ku příkladu již realizované projekty energetické soběstačnosti. Přesto stále trvám za svým negativním, skeptickým pohledem ... asi proto, že jsem odmítl konzumovat tvrdé :mrgreen: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od Laďuša »

Jasně, co by za ní děti v Africe daly :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Elektromobily

Příspěvek od Sid »

MartasBrno píše:Veliz, Laďuša, mám takový dojem, že nejen Sid s Markem prostě mají jednoduchý pohled na svět a nedovolí, aby se jim otevřely oči trošku víc do široka. Je to depresivní, ale pochopitelné. Dokonce Hurikán to tu neušetřil potupy.

Opravdu, tan argument, že je to jen do města, což Sid zrovna nepotřebuje je super, tak jo, Side, už nikdo nebude vyvíjet elektromobil, svět čekal co ty na to řekneš a pokorně respektuje tvoji nepotřebu a s ušima sklopenýma opouští stoletý výzkum - přece nebude mrhat prostředky, když je to kravina. Marku, opravdu nikdo ti netlačí, abys jezdil elektromobilem na Jadran. Fakt ne.

Chtěl jsem tu ještě něco napsat, ale prdím na to. (pedagogové zhodnotí dle svých schopností - snad se nespletou)
Milý Marťasi, to, že mám jednoduchý pohľad na svet je pravda. Lebo ten svet je v skutočnosti veľmi jednoduchý. Bolo to tu k diskusii, tak sme priložili nieaké fatky, ktoré nemožno ignorovať a poukazujú na nezmyselnosť podobného riešenia. A už prskáš jedovaté sliny. Ano, nikto nám to nenúti. Neviem ako Marek, ale ja určite takúto kokotinu nepotrebujem.
Najväčšia nemoc, ktorá dnes panuje je ľudská lenivosť. Dnes sa už niektorí ľudia bez auta nevedia pomaly ani vysrať. A to je problém, prečo je znečistenie vyššie, ako by malo byť. A sídliská sú zbytočne preplnené autami. Mať jedno auto do mesta a druhé mimo mesta? Veď to je úplná kravina. A takto to riešiť ďalej, len miesto spaľovacieho motora dať elektrický? Za chvíľu nás zasypú autá. Skôr by sa nezmyselne investované peniaze do elektromobilov mali vložiť do zlepšovania mestskej hromadnej dopravy, aby v mestách nebolo potreba cestovať autom do obchodu, alebo práce. Alebo len niekedy prekonať svoju lenivosť a prejsť peši. Sám som prešiel na tieto alternatívy a som spokojný. Vrelo doporučujem.
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Elektromobily

Příspěvek od Cory »

Skus sa vysrat bez auta, ked si na jednom konci Bratislavy a byvaš na druhom :mrgreen:
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od Luděk Musil »

A opět posun kupředu:
http://auto.idnes.cz/elektroautum-slibu ... tomoto_vok
Já si myslím, že zvědavost, zvídavost a výzkum nebudou snad v tomto případě zhoubou lidstva :lol:
Já jim fandím! L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
veliz
Příspěvky: 505
Registrován: čtv led 28, 2010 21:19
Bydliště: Praha-západ

Re: Elektromobily

Příspěvek od veliz »

Sid píše:Skôr by sa nezmyselne investované peniaze do elektromobilov mali vložiť do zlepšovania mestskej hromadnej dopravy, aby v mestách nebolo potreba cestovať autom do obchodu, alebo práce. Alebo len niekedy prekonať svoju lenivosť a prejsť peši. Sám som prešiel na tieto alternatívy a som spokojný. Vrelo doporučujem.
Rád bych se občas svezl MHD, ale ono se to dnes bohužel nevyplatí. Je to drahé a nespolehlivé. Důvodů, proč nejede vlak či MHD je moc: mráz - praskají koleje, sníh - nefungují výhybky, vítr - padají stromy na koleje - vlak opět nejede, déšť - podemleté koleje, sebevrazi - vlak, metro nejede, zloději kabelů - vlak nejede, stávka - MHD nejede, záplavy - MHD nejede. Niva jede vždy.
Lada Niva 1,7MPi+LPG r.v. 2009 (01/2010 - 3/2014);
Lada 2105 r.v. 1985 (06/1994 - 11/1996);
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Elektromobily

Příspěvek od Cory »

ono je rozdiel ist niekam, kam mozem prist o hodinu neskor a niekam, kam musim prist presne.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“