Neobvyklé příhody- různé

(Podělte se o pěkné i nepěkné příhody ze silnic!)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3536
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od Crocodile »

To vypínání dělá jak kdy, spíš to musím někdy vytáhnout ze zásuvky zapalovače když se to nevypne samo (stačí jen popotáhnout až přestane svítit světýlko napájení),teď s autem nějakou chvíli nejezdim tak si uplně nevzpomínám. A mam přesně tuhle + 16gb mikroSD.
Přesnější info a foto jak to v autě vypadá můžu dodat koncem měsíce.
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1997
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od Luky »

Nějak jsem pozapomněl na jednu pěknou zkušenost ze silnic, a dnes jsem si na ni vzpomněl. Dnes jsem byl na otočku na chatě u Sázavy a po cestě do Práglu si mě stopnul zedník, který se prý už nevešel k partě do auta. Docela pěkně jsme si poklábosili, ale o tom jsem tu nechtěl vyprávět, díky tomuhle zážitku jsem si na něco vzpomněl. A teď konečně k věci :D .

Na podzim jsem byl v Mladé Boleslavi za Štěpánem Getskem. Bylo chladno, ale svítilo slunce, takže za volantem bylo moc pěkně. Z nějakého, dokonce i mně :D , neznámého důvodu jezdím kolem kliniky Dr. Pírka skrze chatovou osadu a pak na Bezděčín. A práve na silničce od kliniky k osadě jsem uviděl nějakou podivnou postavu pomalu se klátící od Boleslavi. Přibrzdil jsem a když jsem od něho byl asi na dvacet metrů, tak jsem rozpoznal kominíka :) :o . Zastavil jsem u něj, otevřel spolujezdcovi dveře a ptal se, jestli ho můžu někam hodit. Zabrblal něco jako, že by byl moc rád a že do Bezděčína. Chvilku mu trvalo než se nasoukal do auta, poněvač mu kapku překážel takový ten drát se štětkou, který měl přes rameno. Když se nalodil, tak jsem ho ani neprudil s poutáním a vyrazili jsme. Hned začal vyprávět, jakej měl těžkej den, že mu odřeklo několik zákazníků a jel do města zbytečně. To už celý vůz byl značně provoněn rumem, tak jsem nenápadně pootevřel větračku, protože se mi začlo dělat poněkud nevolno. Na začátku Bezděčína jsem zastavil a on opět opakoval manévr, akorát že opačným směrem :lol: . Na rozloučenou se na mě prátelsky usmál, poděkoval mi a potřásl rukou.
Po cestě do Prahy jsem přemýšlel nad tím zvykem sahat pro štěstí na kominíka...a co teprv když si mě stopne a já ho dovezu, kam potřebuje :wink: .
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od radek mb »

[quote="Luky" Z nějakého, dokonce i mně :D , neznámého důvodu jezdím kolem kliniky Dr. Pírka skrze chatovou osadu.[/quote]

Zřejmě máš dostatek peněz, protože tam je průjezd zakázán a velmi často tam hlídkují chrabří členové naší městské policie a vybírají, bývá to za 500. Jinak ta "chatová osada" se nazývá Maroko.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6561
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od JmJ »

radek mb píše:[quote="Luky" Z nějakého, dokonce i mně :D , neznámého důvodu jezdím kolem kliniky Dr. Pírka skrze chatovou osadu.
Zřejmě máš dostatek peněz, protože tam je průjezd zakázán a velmi často tam hlídkují chrabří členové naší městské policie a vybírají, bývá to za 500. Jinak ta "chatová osada" se nazývá Maroko.[/quote]


ja to tam samozrejme neznam, ale jak ti dokazou, ze jsi 200 metru pred hlidkou nezastavil u chaty kamarad, ktery tam mel byt a nebyl a tak si jel dal? ja nad tim jen ted nedavno uvazoval, protoze nam na jedno misto v okoli km dali take prujezd zakazan na docela dost dlouhy usek a shodou okolnosti tam ma kamaradka zahradku :-)
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1997
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od Luky »

Dnes ráno, v cca 4:00 jsem měl cestu po strakonické. Už v Praze pořádně foukalo a kousek za Prahou se objevovali "návěje" na rychlostce, které byly dlouhé někdy pět metrů, někdy padesát a vysoké někdy dvě čísla, někdy patnáct. Naštěstí jsem kvůli silnému bočnímu větru jel nějakých 100-110. Zhruba na 39. kilometru, těsně před Shellkou, se ale objevila taková, že jsem nestačil koukat :shock: . Z prava byl pármetrový převis od pole a z toho tam nafoukal sníh, nebojím se říct, do výšky 30 cm. Stihl jsem dobrzdit asi na 50, ale i tak mi byli dva pruhy proklatě úzký :evil: . Tak mě napadá...nemají třeba na benzínkách vysílačky, aby v případě nouze mohli něco podobného zahlásit kamionům? Nebo jak jinak o tom dát vědět ostatním řidičům? Rádia v tu dobu běží na autopilota a nic jiného mě nenapadá...
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od dvk »

A proto je fajn mít i v osobáku CBčko :wink:
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Jan Vaníček
Příspěvky: 1107
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od Jan Vaníček »

Ono to stejně v takovém větru moc nepomůže, situace se mění každou minutu. V takových podmínkách lze pouze doporučit nevyjíždět pokud memusím a když už musím, tak být vybaven plnou nádrží, řetězy, dekou, termoskou s čajem a jídlem.
Já jsem včera stihnul najet jen asi 600km, bohužel jsem musel. Když jsem ráno vyjížděl z Krkonoš a jel naší dědinou a byl jeden z prvních, šel občas sníh přes kapotu. Na hlavní se to trochu zlepšilo - bylo tam do 15cm sněhu. U Ždáru jsem to musel vzdát a do Mor. Budějovic nedojel, i vrátil jsem se směrem na Svitavy a pak už jel po mokrá silnici až do Brna. Po vyřízení jsem pokračoval na Přerov po vlhké dálnici. V přerově jsem se zdržel, no když jsem asi v 18:00 vyjížděl, byla dálnice jen mokrá až do Olomouce, do Mohelnice bylo lehce poprášeno a pak už to byla síla. Nicméně i za cenu prvního a druhého stupně jsem to celkem s úspěchem zdolal - teda nevím, kdy jsem jel po silnici a kdy mimo :D až po Litomyšle ( v protisměru to bylo parkoviště)od tamtud až do HK mokrá silnice, za HK ledovka a od Dvora KR 10-15cm sněhu.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9380
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od Vašátor »

No, mezi Žďárem nad Sázavou, přes Nové město n.Mor. až po Bystřici n.P. je to síla. Dalo by se říct - neprůjezdné. Teta tím směrem včera jela a 2km úsek u Radňovic jí trval v koloně skoro 2 hodiny. Zítra tam jedu, tak jsem zvědav :D .
Ale když jsme u těch příhod: sousedce jsem měl měnit vlnovec na výfukovém potrubí, koupil jej, dovezl na dílnu a sousedka že ještě auto potřebuje a že auto přistaví na opravu až druhý den. Mno, dvě hodiny potom jsme se dozvěděli, že auto poslala mimo silnici ... dostala smyk a prcla to předkem přímo do starého poctivého železného zábradlí přes mostek. Navíc nebyla připoutaná, takže hlavou udělala pavouka do čelního skla. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale ... auto jsem dnes obhlížel a přední pneumatiky jsou z půlky naprosto holé, z druhé půlky mají sotva 2mm (vadná sbíhavost). Zadní pneumatiky mají cca 3mm. A "nejzábavnější" na tom je, že auto stihla zrušit ještě před sněhovou kalamitou (v úterý). Ach jo, peněz mají málo, ale takto dají za opravu mnohem víc. Kdyby lidi aspoň někdy přemýšleli...

Upozorňování přes CB je hezká věc, určitě prospěšná, nicméně třeba tady na Vysočině se stav silnic mění každou chvíli. Jednou fouká od severu a silničáři s daným úsekem nic neudělají i kdyby chtěli, podruhý fouká třeba od západu a silnice je OK. Jak už bylo psáno, pokud nemusím - nejedu. Když musím, tak alespoň řetězy, pití, dostatek pohoných hmot a nutnou dávku trpělivosti. Divím se, že pro některé lidi stále nejsou samozřejmostí zimní pneu...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3536
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od Crocodile »

Před nějakou dobou se tu řešily kamery do auta. Pár fotek jak vypadá v mém autě http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... 15#p354115
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od plavec »

http://www.eproton.cz/kamera-do-auta-pr ... 86056.html Pořídil jsem tohle kladivo na piráty . A zítra nejspíš přijde ještě jedna. Pak bude jedna vpředu, druhá vzadu . Už je to děs na těch silnicích. Kolik lidí vám nedá přednost, kolik lidí vám tam "skočí" apod. Na hodnocení je ještě brzy. Jel jsem s tím jen kousek z krámu a moc jsem si zatím nehrál s nastavením.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6561
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od JmJ »

plavec píše:http://www.eproton.cz/kamera-do-auta-pr ... 86056.html Pořídil jsem tohle kladivo na piráty . A zítra nejspíš přijde ještě jedna. Pak bude jedna vpředu, druhá vzadu . Už je to děs na těch silnicích. Kolik lidí vám nedá přednost, kolik lidí vám tam "skočí" apod. Na hodnocení je ještě brzy. Jel jsem s tím jen kousek z krámu a moc jsem si zatím nehrál s nastavením.

treba ja sem vcera nedal prednost nekde v centru Mikulova. jel jsem v klobouku, to me snad trochu omlouva :-)
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od plavec »

Tak jasné, kluboučníci a vidláci (s spz PEE xx-xx ) to jsou už známé firmy :lol:
Ale teď už vážně.
Pořídil jsem dva modely. Jeden dopředu http://www.eproton.cz/kamera-do-auta-pr ... 86056.html a druhej dozadu http://www.eproton.cz/autokamera-omega- ... 94726.html . Na noční mimoměsto je to nepoužitelný a to přisvěcování je spíše jen takové cinkrlátko, než jako praktická záležitost. Noční město (osvětleno lampami pouličního osvětlení apod.) za ty peníze to docela jde. A denní jízdy za krásného slunného dopoledne není vůbec špatný. Jako detaily na větší vzdálenost to moc nerozezná, ale jako základní černý skříňky to snad bude stačit.
TA omega má takovej fórovej držák z plastu a celkově mi přijde "obyčejnější" Jako bonus zase má ten otočnej displej. Obě nahrávají automaticky po zapnutí exter. napájení (ze zásuvky zapalovače)
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3536
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od Crocodile »

Trochu jiné téma nakousnu, který se mi stalo před deseti minutama. Jedu z jedný popíjecí akce ve vedlejší vesnici, domů to mam 2 km, vyrazím na hlavní silnici, v opačném směru kolem mě projelo policejní auto. Asi teď večer kontrolujou řidiče. Jedu si v pohodě za tmy dál po hlavní, vidím v zrcátku jak policejní auto se otáčí a jede za mnou. Po kilometru odbočuju na vedlejší hooodně malou úzkou silnici (pár lidí z ladaklubu už mělo tu čest), která vede do kilometr vzdálené mé vesnice. A policie samozřejmě jede za mnou. To už mi bylo jasný o co jim jde. Ale pořád se k ničemu neměli, tak se jelo dál. Při příjezdu do vesnice už chci odbočovat ze silnice a tu si zapnou majáky (pěkně to v té tmě svítilo, měl jsem si vindat svůj maják kterej mám a hodit ho taky na střechu :D ). Ale teď vážně. Koukli na doklady, pak se koukli do kufru, přitom se mě vyptávali na moje auto (jestli dost žere, jak je to starý, pak jsem jim řikal že se to ještě vyrábí, oni se ptají kolik to stojí atd. Pak mi dají fouknout. A jak jsem očekával, ukázalo se na displeji 0%. V autě vozím taky nějakou tu krabičku s balonkama na fouknutí co mi jednou dával Luděk. Tak jsem to měl vyzkoušet i na tomhle, když už mě kontrolujou. No a pak se rozloučili a jeli pryč. A já těch pár metrů domu.
Moje druhá policejní kontrola a 3. kontrola auta za dobu co ho vlastním. Ale stačilo abych jel o minutu dýl a nejedou za mnou. Je to o náhodě ikdyž je to jen vedlejší vesnice. Znám lidi co přišli o papíry jen kvuli pár metrům s alkoholem. Proto nepiju když mam řídit!
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7263
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od valda1971 »

Je to asi dva roky, co jsem vyjímečně jel do Žatce k rodičům s 2101, odbočil jsem na vedlejší cestu (v městě) a ejhle - kontrola :rolleyes: No, základ provedli klasicky (STK, majitel, atd), jinak potom jen obdiivovali stav tak starého vozu :D - nakonec to bylo příjemné setkání, a vlastně moje poslední kontrola veteránka na silnici :)
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9380
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Neobvyklé příhody- různé

Příspěvek od Vašátor »

Nějaký ten rok zpátky jsme byli v jedné vesnici na dvoukoncertě ŠkWor a Hárlej. Domů na chalupu nějakých 30km, ale co, přece na koncertě nebudu nasucho :mrgreen: . Ukecal jsem kámoše, že bude řídit a jal se popíjet. Po koncertě jsme sedli do auta, kámoš toho tehdá moc odježděno neměl, ale Corsa je na řidiče nenáročna. Vyjíždíme z vesnice, zemědělskou spojovačkou přes les a kousek za vesnicí policajti. Kámoš se rozklepal, ještě ho nikdy nestavěli, tak jsem ho opilej nanavigoval kde má zastavit. Policie hned chtěla doklady a samozřejmě "pane řidiči, požil jste ..." , kámoš na to "no pokud mi do kofoly někdo nedal rum, tak ne". Foukl si, 0%, pohoda. Načež chtěli doklady, který jsem měl v kufru. Opilej a těžce vysmátej jsem vyskočil z auta a šel je do kufru hledat. Policajti čučeli co se to děje, ale v pohodě :). Druhý den jsem se dozvěděl, že měli obsazený všechny výjezdy z vesnice - bratránka stavěli ve stejný čas na druhým konci, nezná zkratky :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“