LED - ako kontrolky v pristrojovke?

Moderátor: Moderátoři

MOBILonline
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 08, 2005 15:46
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

LED - ako kontrolky v pristrojovke?

Příspěvek od MOBILonline »

Nepaci sa mi nizka svietivost kontroliek dialkovych a klasickych svetiel . Cez den ich takmer neroznam ci svietia. Rozmyslal som ich nahradit vysokosvietivimi LEDkami. Dnes sa daju uz kupit kadejake.... nemate s tym niekto skusenosti ?
Naposledy upravil(a) MOBILonline dne pon kvě 29, 2006 21:41, celkem upraveno 1 x.
Stefan M.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Máš na mysli "řadu" 2101, nebo 2105? Ve 2101 moc vidět nejsou, ale ve 2105 mě v noci až oslňujou.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

Na 07micke to neni tiez nic moc. Dialkove vidno, no tlmene pri dostatocnom svetle nie. Niekto moze namietat, ze ked svieti Slnko, netreba vidiet kontrolku lebo netreba svietit, ale nie je to vzdy pravda. Uz som tam daval aj ziarovku co ma viac Wattov(konkretne z tretieho brzdoveho svetla), no nepomohlo....
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Mě to zas tak netrápí, protože stejně koukám spíš na vypínač:-) A svítím pořád - možná proto mě ještě žádnej debil z protisměru nepřehlédl.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

vsak to nam ani nic ine nezostava, tiez uz mam natrenovane kontrolovanie vypinacou hmatom(na stredovom paneli 07 dole), uz to robim aj na 06ke - vzdy ich marne hladam pri rucnej brzde :)
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Já mám u 21053 přepínač vlevo nahoře u budíků, dálkový na volantu. Klasika. Perfektní to bylo na 2101, tam se to po hmatu hledalo blbě:-)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Re: LED

Příspěvek od Tomáš »

MOBILonline píše:Nepaci sa mi nizka svietivost kontroliek dialkovych a klasickych svetiel . Cez den ich takmer neroznam ci svietia. Rozmyslal som ich nahradit vysokosvietivimi LEDkami. Dnes sa daju uz kupit kadejake.... nemate s tym niekto skusenosti ?
s těma super svítivejma ledkama pozor...aby to nedopadlo zle já to zkoušel..ve dne je to v pohodě,ale v noci to oslňuje jak kráva...hlavně žlutá a modrá barva po pár dnech jsem to zrušil a zaměnil za normální ledky teď to je o.k.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Toto je potřeba si vyzkoušet nejlépe mimo auto. Montaž a demontáž palubní desky není práce na 5 minut vč daného zásahu. Na 07 není prakticky kontolka tlumených světel vůbec vidět.... UIvažoval jsem o záměněn za vysoce svítivé LEDky ale počkám. Za 14 dní bych měl mít skoro kompletní palubní desku 07 náhradní tak to na ní testnu, a uvidím co se s tím bude dát udělat. ZároveŇ s tím budu předělávat i podsvícení celé palubní desky. Ten "umíráček co tam je stojí dooost za prd.
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

vam nestaci ze vas oslnuje kontrolka benalu?
vy chcete mat palubovku ako knight rider?
ak chcete vacej svetla tak si dajte do vnutra neon :lol:
MOBILonline
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 08, 2005 15:46
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOBILonline »

Takze upresnujem. Mam 2103.
Stefan M.
MOBILonline
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 08, 2005 15:46
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: LED

Příspěvek od MOBILonline »

s těma super svítivejma ledkama pozor...aby to nedopadlo zle já to zkoušel..ve dne je to v pohodě,ale v noci to oslňuje jak kráva...hlavně žlutá a modrá barva po pár dnech jsem to zrušil a zaměnil za normální ledky teď to je o.k.[/quote]

Ake ledky si tam pouzil a ako si ich zapojil ? spominalo sa tu aj podsvietenie, tak to chcem zrealizovat tiez, lebo to tovarenske je ozaj otras..... :cry:
Stefan M.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Re: LED

Příspěvek od Tomáš »

MOBILonline píše:s těma super svítivejma ledkama pozor...aby to nedopadlo zle já to zkoušel..ve dne je to v pohodě,ale v noci to oslňuje jak kráva...hlavně žlutá a modrá barva po pár dnech jsem to zrušil a zaměnil za normální ledky teď to je o.k.
Ake ledky si tam pouzil a ako si ich zapojil ? spominalo sa tu aj podsvietenie, tak to chcem zrealizovat tiez, lebo to tovarenske je ozaj otras..... :cry:[/quote]

Ledky jsem testoval u jinýho auta než jr žigul....mám taktéž 2103 a všechny žárovky v přístrojovce jsem vyměnil za 4W na ty co svítí do budíků jsem natáhl zelený čepičky svítí to celkem slušně ...akorát...
...co se týče podsvícení budíku to je patent Pátrače .... :lol:
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

No ale uznejte, který jiný auto má nastavitelný jas osvětlení přístrojovky:-) 21053. Nejdřív jsem si myslel, že je to cyklovač, pak jsem nadával, že to nefunguje a v noci zas, že mi nesvítí přístrojovka. Po týdnu, kdy jsem v noci neviděl na tachometr, jsem náhodou otočil tím kolečkem, a ejhle: on to není cyklovač, ale osvětlení přístrojovky:-)) Prostě bomba :D
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
MOBILonline
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 08, 2005 15:46
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOBILonline »

Dakujem Tomasovi za radu. Myslim, ze to najskor vyskusam s vymenou ziaroviek a potom sa uvidi.
Stefan M.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

dmatej píše:No ale uznejte, který jiný auto má nastavitelný jas osvětlení přístrojovky:-) 21053.
a 2106,21061,2104,21043,2105,2107............................ :lol: :wink:
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“