Cyklisté

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Kolik toho najezdíte na kole?

Nic
23
35%
Do 100km ročně
15
23%
Do 500km ročně
11
17%
Do 2000km ročně
15
23%
Do 5000km ročně
1
2%
Víc jak 5000km
1
2%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Cyklisté

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Že bych se na to teď nevytoto. Hlavně teď v mlhách a šeru. Nejen, že bych měl strach, že mě někdo sejme, ale také bych nechtěl zbytečně někoho udělat "šťastným". Záleží tedy, kde a kdy jezdíš, třeba jsi normální :D . Já v sobotu časně rána jednoho neosvětleného blázna na favoritu v mlze málem dostal na kapotu ... .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Cyklisté

Příspěvek od Petr HC »

dmatej píše:Zatím 400km. Pro mě sezóna sotva začala >:-D
Pro mne s mrazy sezona skončila. Letos jen 650 km , při pěkném počasí převážně denní kolečko po nové hořické cyklostezce - tedy "couračka" 12 - 15 km, dvakrát "horská", třikrát "podtrosecké rybníky" a něco po okolí Jičína.
Ukázky z HC cyklostezky (obr.) - je tam asi 15 dřevěných zvířátek a několik dřevěných plastik, přibližně 50 pískovcových skulptur + dalších cca 100 v blízkém okolí, lavičky, pískovcový lom s rozpracovanými sochami, občerstvení, hospoda, koupaliště atd. Stojí to za shlédnutí.
Při poslední projížďce měla kočka červenou podprsenku. .... ..
Přílohy
modern6.jpg
modern6.jpg (99.27 KiB) Zobrazeno 1069 x
cats.jpg
cats.jpg (90.81 KiB) Zobrazeno 1069 x
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Re: Cyklisté

Příspěvek od Saša »

V tomhle roce to bylo asi opravdu naposled ale nevyužíte toho když po téměř měsíci kdy v LTM nebylo kvůli inverzi a mlze vidět sluníčko najednou v neděli azůro jak v létě . Nasedám na kolo a vyrážím na Dlouhý vrch (na 4km převýšení cca 500m) . Au au trápím se jak přeložená mula . To bych nikdy neřekl že to po měsíční pauze dá tak zabrat (anebo že by stáří ? ) . Na tacháku pro tenhle rok zůstalo 1246km . Teď ještě umýt kolo od jehličí a bláta , odšroubovat pravou šlapku , stočit řidítka do roviny s rámem a pověsit ho na zeď .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od dmatej »

Tak v mlze nebudu courat někde po okrskách, i když je fakt, že ty světla mají slušnou svítivost ... ne.
Jezdím většinu cesty do práce na kole, z práce většinou potmě a po silnici, s kopce tu padesátku dám a do kopce sjedu na cyklostezku (chodník s pruhem).
V téhle zimě při té padesátce občas vydávám zvuky jak ten s policejní akademie 2, taková to hodně šílená postavička jak vždycky na někoho koukne a udělá "Uááááááá!" (hodně vysoko) :-D
Hmm, ale možná bych měl dělat spíš smutný voči na slečny v tramvajích ... jenže pak nakonec jdu stejně těch 5km pěšky ... páč nohám se po práci chce ...
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Cyklisté

Příspěvek od Sid »

Ja som tento rok raz vytiahol z pivnice skladačku a previezol som sa do garáže a nazad, čo je tak 6 kilometrov dokopy.
Inak sa mi stáva často, že keď idem na Vaze :!: potme :!: , tak sa predomnou vynorí odrazu cyklista. A to buď nemá svetlá vôbec, alebo má len slabomyselné červené blikátko, ktoré nieje riadne a zdiaľky vidieť. Oni tý ľudia asi už úplne tratia rozum. A neviem, ako môže niekoho napadnúť v tejto zime na to vôbec sadať. :sleepy5:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od Teepee »

Sid píše:Inak sa mi stáva často, že keď idem na Vaze :!: potme :!: , tak sa predomnou vynorí odrazu cyklista. A to buď nemá svetlá vôbec, alebo má len slabomyselné červené blikátko, ktoré nieje riadne a zdiaľky vidieť. Oni tý ľudia asi už úplne tratia rozum. A neviem, ako môže niekoho napadnúť v tejto zime na to vôbec sadať. :sleepy5:
Nechod VAZem potmě, rozsviť si světla! :D :D :D
Zcela souhlasím, u nás je to znásobené ještě tím, že kousek od silnice vede cyklostezka (typicky úsek Lety-Dobřichovice, jenže supermarkety jsou u silnice, ne cyklostezky).
Na druhou stranu, chodec taky nepůjde osvětlený neb takovou povinnost nemá a je špatné, že pak ho ve svitu protijedoucích světel můžu přehlédnout, jinak asi ne, však si svítím a čumím na cestu. Víc mi vadí, že když neosvětleného minu, tak když není osvětlen, nevidím ho ve zpětných zrcátkách a pokud bych ho z jakéhokoli důvodu zahnal do příkopu (i kdyby se jen leknul) tak ujedu od nehody.
Ještě lepší je, když se za nárazníkem tlačí nějakej debil, to pak chodce, nebo cyklistu ve zpětných není vidět ani za světla.
A uplatnit nic nebouchlo, nic nehouplo = nic jsem mu neudělal, no nevím, rád, nebo až zásadně, opouštím situaci, když vidím, že všichni pokračují, kam měli namířeno. (předjížděný, a i případný protijednoucí, který se mým předjížděním mohl cítit ohrožen a hodit to do příkopu.)
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od Hurikán »

Teepee píše:Víc mi vadí, že když neosvětleného minu, tak když není osvětlen, nevidím ho ve zpětných zrcátkách ...Ještě lepší je, když se za nárazníkem tlačí nějakej debil, to pak chodce, nebo cyklistu ve zpětných není vidět ani za světla.
Petře, moc to řešíš. ;) A docela jsem nepochopil, proč bych měl (i za dne) během celé doby předjíždění sledovat picyklistu ve špíglu? Přece již před předjížděním mě je z rozdílu rychlostí jasné, jestli jej budu předjíždět 1/2 vteřiny, nebo 2 vteřiny. Po uplynutí tohoto časového úseku "pouštím picyklistu z hlavy" a dál ať si ta lemra :twisted: dělá co chce. :lol: :mrgreen:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od Teepee »

Hurikán píše:
Teepee píše:Víc mi vadí, že když neosvětleného minu, tak když není osvětlen, nevidím ho ve zpětných zrcátkách ...Ještě lepší je, když se za nárazníkem tlačí nějakej debil, to pak chodce, nebo cyklistu ve zpětných není vidět ani za světla.
Petře, moc to řešíš. ;) A docela jsem nepochopil, proč bych měl (i za dne) během celé doby předjíždění sledovat picyklistu ve špíglu? Přece již před předjížděním mě je z rozdílu rychlostí jasné, jestli jej budu předjíždět 1/2 vteřiny, nebo 2 vteřiny. Po uplynutí tohoto časového úseku "pouštím picyklistu z hlavy" a dál ať si ta lemra :twisted: dělá co chce. :lol: :mrgreen:
Určitě ne sledovat celou dobu, myslel jsem: dokončím předjížděcí manévr, vrátím se do "pruhu", mrk do zrcátka, je tam, mám klid. Pokud tam vidím prostřední číslice RZ a tovární znak, tak pravé zrcátko, když není ani tam, není jistota, že neleží v příkopu, nebo pod některými koly za mnou.
Kdyby měl být shozen leknutím, proudem vzduchu, nebo to jen chtěl navlíknout, tak ten krátký pohled do zrcátka, když nic, zajistí přehled o situaci a nikdo nebude moci říct ujel od nehody, jak je dnes trendem.
Není to tom, že když nic nebouchne, tak se nic nestalo, nebo o odhadu, za jak dlouho se vrátit zpět, i když já osobně jsem si vědom, že bych ten odhad mohl třeba přehnat. Je to tak, o co méně jsem zkušený řidič, o to více jsem opatrný řidič. Hlavně proto používám zrcátka.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
MacGyver
Příspěvky: 1541
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od MacGyver »

Včera mi někdo ukradl ventýlek, tak jsem domů musel tlačit.
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od Luděk Musil »

MacGyver píše:Včera mi někdo ukradl ventýlek, tak jsem domů musel tlačit.
Aspoň jsi udělal více pro své zdraví :lol: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od Teepee »

MacGyver píše:Včera mi někdo ukradl ventýlek, tak jsem domů musel tlačit.
Jenom jestli to nebylo jako ve Slavnostech sněženek. :idea:
Třeba Ti koupí novej... :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
MacGyver
Příspěvky: 1541
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od MacGyver »

:D no k těm slavnostem sněženek to nemělo daleko, nějaký pivo jsem měl. Já bydlím totiž trochu dál od zastávky (cca 1,5km) a tak skoro každej den sednu na kolo a jedu. U zastávky ho zamknu k desce obecního úřadu a pokračuju autobusem. Byl jsem ale v hospodě a kolo bylo celý den od 7 do 24 hodin u úřední desky, tak nevim jestli tam někomu překáželo, nebo co. Že by mi ventýlky někdo vrátuil nepředpokládám.
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Cyklisté

Příspěvek od MartasBrno »

Teepee píše:
Hurikán píše:
Teepee píše:Víc mi vadí, že když neosvětleného minu, tak když není osvětlen, nevidím ho ve zpětných zrcátkách ...Ještě lepší je, když se za nárazníkem tlačí nějakej debil, to pak chodce, nebo cyklistu ve zpětných není vidět ani za světla.
Petře, moc to řešíš. ;) A docela jsem nepochopil, proč bych měl (i za dne) během celé doby předjíždění sledovat picyklistu ve špíglu? Přece již před předjížděním mě je z rozdílu rychlostí jasné, jestli jej budu předjíždět 1/2 vteřiny, nebo 2 vteřiny. Po uplynutí tohoto časového úseku "pouštím picyklistu z hlavy" a dál ať si ta lemra :twisted: dělá co chce. :lol: :mrgreen:
Určitě ne sledovat celou dobu, myslel jsem: dokončím předjížděcí manévr, vrátím se do "pruhu", mrk do zrcátka, je tam, mám klid. Pokud tam vidím prostřední číslice RZ a tovární znak, tak pravé zrcátko, když není ani tam, není jistota, že neleží v příkopu, nebo pod některými koly za mnou.
Kdyby měl být shozen leknutím, proudem vzduchu, nebo to jen chtěl navlíknout, tak ten krátký pohled do zrcátka, když nic, zajistí přehled o situaci a nikdo nebude moci říct ujel od nehody, jak je dnes trendem.
Není to tom, že když nic nebouchne, tak se nic nestalo, nebo o odhadu, za jak dlouho se vrátit zpět, i když já osobně jsem si vědom, že bych ten odhad mohl třeba přehnat. Je to tak, o co méně jsem zkušený řidič, o to více jsem opatrný řidič. Hlavně proto používám zrcátka.
Přesně tohle nás učili v autoškole, to si ještě moc dobře pamatuju. Ve městě, kde je několik pruhů je to fakt užitečný, protože cyklistu může sejmout kde kdo. Jasná věc: Koukne okolo sebe, když můžu tak předjedu s tím, že příčnou vzdálenost dávám velkou podle rychlosti, abych ho nesfouknul a nenahodil a až mám hotovo, ohlídnu se, jestli tam ještě je, nebo jestli se někam nepokácel.

Asi to je trochu těžká věc, ta ohleduplnost. V pátek nebo kdy, jedouce z kruháče, zrychlujíce na zakrátko povolenou 80ku jsem těch aspoň 80 jedouce :mrgreen: měnil pruh z končícího pravého na levý pokračující. Kouknu okolo, nikde nic. Blikám, koukám, za mnou světla, ouha, vedle mně světla a už jsem mu viděl jenom zadek. Kdo víte, jak vypadá silnice Slatina - Líšeň ve špičce a že po ní jezdí cykliské, tak chápete. A to byla mlha že by se dala krájet. Beztak jsme dojeli nějakou dodávku tři čtvrtě cesty pokračovali lidových 70km/h. Bylo to nějaké SUV BMW. Nevím kam tak spěchalo.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od Teepee »

MartasBrno píše:Přesně tohle nás učili v autoškole, to si ještě moc dobře pamatuju. Ve městě, kde je několik pruhů je to fakt užitečný, protože cyklistu může sejmout kde kdo. Jasná věc: Koukne okolo sebe, když můžu tak předjedu s tím, že příčnou vzdálenost dávám velkou podle rychlosti, abych ho nesfouknul a nenahodil a až mám hotovo, ohlídnu se, jestli tam ještě je, nebo jestli se někam nepokácel.
Díky za podporu, už jsem začal mít výčitky, jak to zbytečně přeháním. :roll:
Je dobré držet větší odstup, když je člověk blízko, ono to cyklistovi nedá, ohlídne se, jestli ho jako nechce autař sejmout a jak se ohlídne, už mění směr ...
Proto si to nedovedu představit ve městě, tam bych rovnou nejlíp asi měnil pruh. :rolleyes: (zatím jsem ho na svých výjimečných trasách po Praze na vícepruhu nepotkal :oops: )
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté

Příspěvek od dmatej »

Já včera míjel chodce. Nebo předevčírem? Nějak mi to splývá :D
Lilo, viditelnost ještě obstojná, ale tma, kdo zná ONO Nýřany, tak ta prudká pravá zatáčka - tam si to štrádloval, neosvětlenej a ještě po blbý straně (mojí v mém směru). Stihl jsem zpomalit z 80 tak na 50, pak jsem kvůli zatáčce brzdu pustil, najel na prostředek, střihnul před něj, protože jsem nevěděl, jestli v protisměru něco nevyjede. Nevyjelo, ale moc nechybělo. Minul jsem auto a troubil na toho blbce. Jet nějakej panikář, třeba jeden můj kolega, hamstnul by na brzdy a skončil by nejspíš na poli.

Kolo teď zase flákám, musim napřed dovařit a natřít Laďku, než začne mrznout. Snad to ještě zvládnu ;)
Jenže včera mi došel plyn :-(
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“