Teplý motor špatně startuje

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
irut
Příspěvky: 196
Registrován: stř bře 28, 2007 12:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Teplý motor špatně startuje

Příspěvek od irut »

Když je motor zahřátý, tak startování jde z těžka, zvuk to má jako, když je baterka vybitá, je to jak když se roztáčí těžká vrtule :D S nohou na plynu to chytne tak po 15 sekundách.
Žigul 2101 (*1972-...)
Kolo ukrajina (okolo 1940) :D
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Teplý motor špatně startuje

Příspěvek od Petr HC »

irut píše:Když je motor zahřátý, tak startování jde z těžka, zvuk to má jako, když je baterka vybitá, je to jak když se roztáčí těžká vrtule :D S nohou na plynu to chytne tak po 15 sekundách.
Pokud je baterka v pořádku, tipuji na přechodový odpor ve spojích nebo dře rotor o stator (volná ložiska starteru).
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
irut
Příspěvky: 196
Registrován: stř bře 28, 2007 12:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplý motor špatně startuje

Příspěvek od irut »

ve spojích baterky a kostry nebo tak? Měnil jsem mínusový kabel :)
Žigul 2101 (*1972-...)
Kolo ukrajina (okolo 1940) :D
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Teplý motor špatně startuje

Příspěvek od MartasBrno »

Máš voltmetr a pomocníka? Ikdyž safra, píšeš, že jen za tepla a jestli vždycky nevíme... To že za tepla mi přijde divný.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
irut
Příspěvky: 196
Registrován: stř bře 28, 2007 12:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplý motor špatně startuje

Příspěvek od irut »

vždycky, ono za tepla, spíš takhle, na sitič to jde v pohodě :) ale jak to je zahřátý, tak bez sitiče to nejde moc hezky a s už vůbec :D
Žigul 2101 (*1972-...)
Kolo ukrajina (okolo 1940) :D
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Teplý motor špatně startuje

Příspěvek od Petr HC »

irut píše:vždycky, ono za tepla, spíš takhle, na sitič to jde v pohodě :) ale jak to je zahřátý, tak bez sitiče to nejde moc hezky a s už vůbec :D
To je všeobecně známé, že žigulácké motory hůře startují za tepla a sytič to jen zhorší.
Nevím jestli měla 2101 plech mezi výfukovým potrubím a starterem . U 2104 tam byl a i tak se starter po několika km jízdy dost zahřál. Roztažením jeho součástí vlivem tepla může dojít ke dření rotoru o stator. Po demontáži starteru je to na rotoru krásně vidět.
Bezpečně by se to dalo zjistit měřením startovacího proudu za studena / za tepla. Za tepla by měl brát podstatně méně . Jednoduché porovnávací měření lze provést, jak jsem popisoval v FAQ - milivoltmetrem na některém přívodu starteru použitém jako bočník.
P.S. sytý,syn, syrový, sychravý, atd.
...sytič
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Teplý motor špatně startuje

Příspěvek od MartasBrno »

Ten kryt na starteru je z výroby na všech starých VAZech, pokud můžu soudit.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Teplý motor špatně startuje

Příspěvek od Dusan »

Nejako somho stale demontoval a naspet nedava... A nejako sa to neprejavovaolo.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“