Martasova nuladvojka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Cory
Příspěvky: 11599
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od Cory »

no ale preco by to nemali sedadla z 03 vydrzat? :D
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od mayo456 »

lebo si veľký chlap :D
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od MartasBrno »

Tak letos jel na sraz do Jedovnice kombík. Očekávání byla hrozná, protože byl rozhašený a skoro nejel a hlavně nebyl čas ho řešit. Markovy ruce mu vrátily zpět doposud ztracenou sílu a částečně i kultivovanost chodu, což je super. Evidentně ale budu muset pokračovat dále v krasojízdě oprav, protože zřejmě zapalování stále zlobí, občas to jde na dva válce. Dělá to v nízkých otáčkách a větších zatíženích. Když se to jen lechtá, tak ne, nebo méně.
Spaní v kombíku se nezkoušelo, pragmatizmus zvítězil.
No, přecijen jsem ale něco udělal - tedy po příjezdu ze srazu.
Shodil jsem ten zvalchovaný zadní nárazník, odseparoval z něj držáky, torza slz a odsoudil ho k řízenému zániku v peci. No a opravil jsem pochroumané držáky, ze čtyř slz poskládal dvě hezké, jednu rezervní a jednu do šrotu. Odrezil jsem co bylo potřeba vč. držáčku zpětného světla, kladivem jsem mu pozvracel původní tvar silně odlišný od současného a až někdy budu mít čas, tak to všechno natřu a smontuju.

Lidi, je dovolený mít zadní mlhovku namontovanou uprostřed, tedy ne na straně? Vím, že nová auta to tak někdy mají, ale nevím, jestli je to opravdu všeobecně povolená varianta.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od MartasBrno »

jo, jednu věc jsem nenapsal, Když mi Marek na srazu šteloval motor, což bylo přínosný, se při jednom vytočení motoru tam, kam i král chodí o samotě ozvalo takové tlumené DUC! No, zhasnul jsem to, a Marek konstatoval vrtuli. Teda... vrtuli na střepy, prostě zmizela, na pumpě nezůstalo nic co by ji připomínalo. Vyndal jsem střepy, zaradoval se z chladiče, protože byl vcelku, a pokračovalo se na zkušební jízdu. Ani jednou za následující jízdy se mi nestalo, že by se motor přehřál, spíš jsme registroval jev, kdy ručka teploměru chodí běžně do míst plného otevření termostatu, kam mi jinak chodí vyjímečně. Třeba na dálnici nebo někde v kopcích. Ale jezdit by s tím šlo.

Nárazník je hotový. Teda skoro. Nemá boční úchyty. Ale je spasovaný, původně pokřivené držáky srovnané, blatníky vyrovnané docela použitelně, no a celý nárazník je včetně všech šroubových spojů natřený rezistinem.

Fotky zde: http://mkbrno.rajce.idnes.cz/VAZ_2102_V ... _narazniku

Jméno a heslo do alba je "ladaklub".
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od MartasBrno »

Tady jsou fotky té rozsekané vrtule a ohnutého krytu, který mi možná zachránil nějakou tu hadici. A přihlížejícím oči.
http://mkbrno.rajce.net/Jedovnice_2011_Roszekana_vrtule
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od Luděk Musil »

Hele Marťas - mám Ti vzít na schůzu druhou/zánovní vrtuli?
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od MartasBrno »

Není nutno, mám jich asi 3 nebo kolik. Díky. Leda že by byla nějaká exkluzivní.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od Teepee »

Předpokládám, že Ti Marek, který má s tímhle už určité zkušenosti ze srazu v Bechyni, vysvětlil, že vrtule má prostě své limity.
Je to prostě tak, i další vrtule jsou v ohrožení.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od Luky »

Nechtěl bych zanášet Marťasův topic blábolama, ale snad tímhle předejdu roztříštění dalších vrtulí, takže:
Vrtule má svůj limit? Předpokládám že ot/min ? Myslel jsem, že to co se stalo Marťasovi s vrtulí v Jedovnici bylo spíše únavou materiálu. Marek by motor asi netočil do extrémně vysokých otáček. Jinými slovy: prosím o objasnění pojmu "limit vrtule", mám totiž takový pocit, že na mé jedničce je drtivá většina věcí původních, a rád budu mít více jasno, než mám teď :) . Dík
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od MartasBrno »

Luky, zahnojilo se to už dříve. A chápeš to obráceně, skutečnost je taková, že vrtule limity nemá, a že Marek to točí až do nebes. Samozřejmě, že v rámci dovolených limitů a lidských schopností situaci posoudit. A ta vrtule byla nejspíš načatá, takže tak asi. Prostě když s tím celej život jezdí děda kadla kadla, tak tě žádné limity nezajímají a přežije to. Když tomu dáš kapky a je to v nepořádku, tak se chyba projeví. Su rád, že neměním chladič, hadice, nebo vodní pumpu. To jsem si užil na jiném. Zbytečné řešit...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od Hurikán »

Tak samozřejmě, že vrtule svůj limit má. Jako ostatně všechno. Pravdou ale je, že pokud je vrtule a všechno ostatní v pořádku, potom je daný limit dostatečně vysoko. Neuvedu přesné číslo, protože jsem to nijak neměřil, ale každopádně tento limit leží až někde od 7.000 otáček motoru výše. A takhle vysoko motor Marek určitě netočil.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od ger007 »

u mna by sa taka chybna vrtula prejavila uz asi na ceste od povodneho majitela :mrgreen: :mrgreen:

apropo ked som rusil svoju 1,2 tak ta vrtula tocila viac ako 7500ot a nic sa jej nestalo a nasledne jazdila este dlhych par rokov a vlastne jazdi mozno este dnes v neakom ciganskom zigule
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od Hurikán »

ger007 píše:u mna by sa taka chybna vrtula prejavila uz asi na ceste od povodneho majitela :mrgreen: :mrgreen:
JJ, prakticky v tom istom okamihu, kedy bys motoru ukazal červený pás otáčkomera, hej? :lol: :lol:

Jinak v zásadě potvrzuješ mnou uvedený parametr. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od ger007 »

iba tie cervene otacky su spravne ! :-D :twisted:
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Martasova nuladvojka

Příspěvek od Hurikán »

JJ, teprve tam motor totiž chytá třetí dech. :twisted: :lol: :lol:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“