Mix otázek a odpovědí III

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jany_RS
Příspěvky: 196
Registrován: pon čer 14, 2010 19:48
Bydliště: Raslavice(Presov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jany_RS »

no takže našiel som BA3 2101-1119834 ale štitok nemožem najst,a da sa nejak prepisat to vin čislo v tp,to znamena že keby som chcel prehodit moju neprihlasenu kasnu na prihlasene auto?
lada 2103 1974,agregat 21011 s ozonom a podtlakovym rozdelovacom- lada 2103 RS :thumbright:
jawa 250/353 rok 1957 :heart:

lada vfts is the best & tatra ecorra :finga:
Uživatelský avatar
Kewint
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kewint »

Nezkoušel jste někdo napasovat na hranatce , zrcátka felicie ?
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Měl jsem jedno rozbité k dispozici, a po podrobném prozkoumání, jsem usoudil, že by to byla opravdu spousta práce, aby to trochu drželo. A i tak by to nevypadalo nikterak dobře. Ta zrcátka jsou na hranatcovi příliš kulatá.
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

A teď jedna technická otázka. Neb jsem zděšen svou neznalostí. Víte někdo, jak funguje ruční brzda na Hyundai i30 ? Dnes jsem na něj montoval kola, a všiml jsem si, že zabržděné zadní kolo se zcela volně otáčí o nějaké dejme tomu 2-3 stupně, načež se natvrdo o cosi zarazí. Leč z nedostatku času se mi nepodařilo prozkoumat princip. Brzdy jsou kotoučové, vede k nim hydraulika, a pak nějaká trubička. No na každý pád to nefunguje na principu excentru, stlačujícího brzdové desky. :|
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Přesně to samozřejmě neznám, ale je tu také princip vnitřní bubnové brzdy v kotouči, která slouží výhradně jako ruční brzda. (mají Peugeoti). Jestli je to na i30 a jestli by to mohlo mít takovýhle vakl (jakože spíš ne) to už by byly zbytečné spekulace.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Je řeč o zadní nápravě na předokolce?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

MartasBrno píše:Je řeč o zadní nápravě na předokolce?
Ano, je.

Teepee, díky za postrčení správným směrem, už jsem neco vybádal, jen ten vakl mi nejde na rozum. jinak jedná se o téměř nové auto, z hlediska opotřebení jako nové.
Přílohy
brzdy.JPG
brzdy.JPG (21.52 KiB) Zobrazeno 1208 x
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Holt vůle v uložení součásek
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Příspěvek od Kopr »

Nebo byl v Nošovicích Radegast den :mrgreen:
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Kewint
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kewint »

Máte někdo schéma zapojení denního svícení ?
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10557
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Kewint píše:Máte někdo schéma zapojení denního svícení ?
Zkus položit otázku konkrétněji.
Potřebuješ zapojit do světelné sítě modul s denním svícením tak, aby svítily buď denní světla nebo běžná světelná soustava vozu?
Např. takto. Ve schematu nejsou zakresleny legrácky typu kompletní spínací skříňka, pojistková skříňka, silová relé hlavních světel, veškeré světelné spotřebiče, rozkreslená patice vypínače osvětlení, atd. Pro uvedení do problému a nástin řešení je toto schema naprosto postačující. Průměrný elektrotechnik si s tím bez problémů poradí (dokázal jsem to i já se svým vzděláním ekonoma-zemědělce). L.
Přílohy
Zapojeni denni svetla.jpg
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Safra, Luďo, já tomu nejak negómu.

Ta malůvka je super, ale světla se v originále dají zapnout kdykoliv, kromě polohy klíčku vypnuto. Tady bych musel buď nastartovat, nebo zapnout přemostění. Normálně by mělo osvětlení fungovat právě jako v originále, akorát když je vypnuté a zapne se zapalování, se rožne denní. Když se k němu zapne původní osvětlení vozu, má zhasnout.

Teď ze sebe udělám vola: Má denní zhasnout už když rožnu obrysovky, nebo až s potkávacíma/ dálkovýma? Řekl bych, že už když rožnu obrysovky.

Jo, to co sem nazval já ve své malůvce spínačka je ten kontakt, kterej spíná zapalování. Čili po zapnutí zapalování se rožne denní. Po zapnutí jakýhokoliv jinýho osvětlení se šlusne cívka obyčejnýho spínacího relé a denní osvětlení zhasne.

Snad za to nebudu mít bluda, Patrač psal před lety, že jestli ještě slovo o svícení, tak to bude sázet jak brambory či co. :twisted:

EDIT: Přidám ještě troufalej obrázek, jak to zapojit úplně idiotsky, kdyby to denní opravdu nežralo.

Jinak berte to jen ideově, v reálu to musí být udělaný tak, aby se nekrmilo přes žárovky zapalování, takže varianta s relátkem bude jediná použitelná, ta jednodušší asi ne-e. Pro zjednodušení není uvažovaných těch tisíc kontaktů, co jsou ve spínačce na jednotlivé okruhy.
Přílohy
S LEDkama
S LEDkama
DSC05880.jpg (26.53 KiB) Zobrazeno 1144 x
Obecně spolehlivé
Obecně spolehlivé
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10557
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Tak popořadě:
MartasBrno píše:světla se v originále dají zapnout kdykoliv, kromě polohy klíčku vypnuto
Hm ... možná se vloudila drobná chybička a je to namalováno s klíčkem "vodorovně" (vše vypnuto). Po přetočení klíčku do polohy Park nebo _zapalování On_ se kontakty spínací skříňky v příslušných obvodech propojí.
MartasBrno píše:Má denní zhasnout už když rožnu obrysovky
Ano, denní musí zhasnout při přepnutí na jakékoliv osvětlení (obrysovky, tlumený, dálky). To, co jsem já nazval hlavní světla je samozřejmě myšleno všechna světla.
Toliko bych napsal k otázkám MartasBrno.
------------------------------------------------------------------
Nyní trochu obecněji k zapojení co nejjednodušeji:
Dvoupolohový (Off/On kolébkový vypínač (ve starších modelech 01, 03, 06, 05?) nahradíme třípolohovým (Off/On/On) a na první On napojíme denní, na druhé On napojíme _hlavní_ (obrysovky + tlumený/dálkový).
ATS (není podmínkou) zajišťuje, aby se po nastartování rozsvítilo samo příslušné (vypínačem nastavené) osvětlení. Přemostění ATS je proto, aby bylo možno bez nastartování rozsvítit světla kdykoliv.
Pokud ATS není, je nutno při nastartování rozsvítit příslušný okruh světel a po vypnutí motoru tento vypnout. Pokud ve dne po zastavení nezhasneme denní světla (v drtivé většině ledky se spotřebou nulanulaprd) tak se v podstatě nic nestane, pokud v noci zapomeneme vypnout hlavní světla - čeká nás ráno většinou nepříjemné překvapení v podobě vybitého akumulátoru.
Uff ... prdím na to - odjíždím k domovu obout staré pneumatiky na nově nakomaxitované disky. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1509
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Nejjednodušší řešení je vzít relé, na rozpínací kontakt přivést + od zapalování, z druhého kontaktu vyvedeme + na denní světla a na cívku přivedeme + od obrysovek.
Funguje to tak, že zároveň se zapnutím zapalování se rožnou denní světla, při zapnutí obrysovek přitáhne relé kotvu čímž rozepne kontakt a denní světla zhasnou.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Luděk Ondrůch píše:Nejjednodušší řešení je vzít relé, na rozpínací kontakt přivést + od zapalování, z druhého kontaktu vyvedeme + na denní světla a na cívku přivedeme + od obrysovek.
Funguje to tak, že zároveň se zapnutím zapalování se rožnou denní světla, při zapnutí obrysovek přitáhne relé kotvu čímž rozepne kontakt a denní světla zhasnou.
Ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě ? .... ..
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“