Prievidzska Mŕtvola (Mrkvicka)

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

ja keď som išiel ladou dať prezuť kolesá na traktor tak keď mechanik otvoril dvere na dielni a zbadal Ladu sa začal smiať. som naňho pozrel a hneď prestal.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

To trvání na užití duší se mi zdá poněkud zpátečnické. Pravda, disky asi máte bez oné drážky, ale i tak. Na duše jsem zanevřel když jsem kvůli poměrně rychlému úniku kola zničil novou gumu, kdyby to bylo bezdušově tak by se s největší pravděpodobností nic tak fatálního nestalo.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Na bielom kombíku chodíme po kdejakom chraščí a kade- tade a to auto nepozná, čo je to defekt. Na 1500vkách to bolo obdobné.
Na 21044 nám pichla trocha malá šponka zrovna medzi dezén a už bol defekt. A najhoršie je to lepenie bezdušákov. No raz som to videl a mal som dosť. Dokonca to zalepil a fučalo to aj tak. A dušu pekne zalepíš fľakom, alebo ju zahodíš a dáš druhú.
Inak tie Maťove zimáky boli tiež bezdušové, takže by to šlo.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Blahopřeju k pozitivní zkušenosti s pneuservisem a s tou geometrií je to taky milé :)
Jo, Luděk bude mít z hmlovky radost.
Ty duše - když jsou horší disky a netěsnilo by to, tak to asi není ideál, ale jakmile je možnost disk opravit a dobře natřít, aby byl dobrý povrch, tak jednoznačně dávat bezdušové. Sice oprava knotem se dnes už nesmí, ale furt se dělá a funguje. Ale hlavně to tak neujde, dá se na píchlé jet a není problém s vyvažováním. Dokonce mám i se sjetejma gumama někde jen dvě závažíčka pár gramů, což je úplné terno, oproti těm deseticentimetrovým jitrnicím, který sou často vidět na starých kolech. Když pak takový závaží upadne, tak se z toho zaradují všechny uložení který tomu stojí v cestě.
Jo, duše - mám nějaká vrakoidní kola, kde nejsou duše píchlé, ale tzv. řídké. Pod vodou není nikde nic vidět, ale ujdou. Mám dokonce jednu origo sovětskou, kterou při nandávání tehdy nových OR34 někdo použil a ta letěla. (jen na skříň, je t oarchiválie :-) ) normálně ve spojích těch částí se rozjela. Jak když rozpářeš kalhoty. :lol: Najela pár desítek tisíc během 20 let, pak 10 let stála, pak se mnou ujela 200km po okreskách a po dálnici domů a druhej den ráno kapitulovala. :lol:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Disky sú rovné parádne a v bielom komaxite. Závažia sú tam tiež najviac dve malé na kolese. Inak vďaka za gratulácie.
Na bielom kombíku jazdia tiež tristoročné duše a aj gumy a úplná pohoda. Ani nepúšťajú. Duša sa mi ešte nerozsypala, skôr fučala cez ventilku. Ale je to guma a tá časom starne.
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

ono s dušami a bezdušákmi je to tak pol na pol. Samozrejme preferujem bezdušové kolesá, ale pokiaľ je disk čo i len trochu hrdzavý na zlých miestach, treba dušu...
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Takže duše do bezdušový a je to :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Jako občas je to pakárna obouvat bezdušový na dobrej disk s duší, protože jen než se to povede nafouknout a ujde vzduch co je okolo duše... no, je to trochu pras řešení. Ale mám to na některých kolech taky tak, když jsem nestihl připravit dosky do fajnového stavu.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Druhá dobrá skúsenosť s tým pneuservisom bola dnes. Defekt spôsobil malý čalúnnický klinec. Prišli sme tam a len: Vy ste tu boli včera nie? Áno, ale už je defekt. Na dieľňu s tým! Pekne zalepili a dali to ako reklamáciu, takže sme nič neplatili.
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

jaku s tym mas spotrebu ?? ja som s tym jazdil za 7,5 - 7,8
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sidova Mrkvicka 2106

Příspěvek od ger007 »

tak sa zase vozim v mrkvicke,

asi 10x som sa tam snazil zaradit 5ku :-D
oproti icku to ma fest lepsi tah, podla mna je to tym kratkym diffom, lebo sa to rychlo zapoti v otackach ale zato to ide paradne, pdovozok to ma strasne makky, v zakrutach sa to naklana a tak dalej, uz by som to nechcel :-D,

ale to charisma co to ma !!!! 8) 8) 8)
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Sidova Mrkvicka 2106

Příspěvek od mayo456 »

jak to že sa zase vozíš v Mrkvičke? Veď si ju predal sidovi nie :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sidova Mrkvicka 2106

Příspěvek od ger007 »

sid sa vozi v uršule :-P
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Sidova Mrkvicka 2106

Příspěvek od MartasBrno »

Můžu potvrdit, auto navštívilo i můj skromný domov a hned jsme mu naložili co proto ;-) To tažné je teda drsné, úplně nové. A díry v blatnících si žijí svůj spokojený život stále dál, stejně jako kdykoliv dříve. Nojo, rád jsem se svezl, jen ten zadní pravý zámek chce posunout o ty 3mm nahoru, aby se z toho člověk dostal ;-)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sidova Mrkvicka 2106

Příspěvek od ger007 »

aby nebolo zle pochopene co proto bol to vozik :mrgreen: :mrgreen: chodim s stym pomali, :)
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Zamčeno

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“