Nátěr - nástřik

Moderátor: Moderátoři

rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

jo přesně tak na holej plech-podívej se na návod na plechovce tlumexu-antikorozní a antiabrazivní nátěr-tam to píšou....a na co by jsi natíral sekyrky vrchním lakem ? teď už vím že jediný správný postup je kvalitní základovka a nástřik proti kamínkům-on totiž tlumex časem ztvrdne a popraská ale ty lepší nátěry na spodek kastle na bázi kaučuku zůstanou částečně měkký...
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Protože až se nátěr tlumexem ohlodá a popraská, tak obnaží plech. Základovka je taky porézní, povrch se uzavírá proti prostředí až vrchním lakem. Anebo takovým nátěrem, kterej zůstává celistvej dýl, než člověk přistoupí k jeho obnově. Seschlej popraskanej a olupující se tlumex asi není funkční. Mimoto výrobce auta stříká myslím celou kastli vrchním lakem, nebo ne? Možná kecám, ale mám v blatnících, kde se oloupal tlumex normální lak.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
2103s
Příspěvky: 121
Registrován: sob úno 19, 2011 19:23
Bydliště: policka

Příspěvek od 2103s »

no ja mam v poalnu jenom nastrik komplet podvozku.....chtel bych to nechat jen v laku... :roll: nechci davat tlumex ci tak neco....ale zajimalo by me jakej mam zvolit postup... nepocitam s tim ze by to auto nadale jezdilo dene za kazdeho pocasi :lol: bude to lestenka....takze chci jen lak na komplet podvozek ale nepotrebuju az to dovezu k lakyroj aby me sjel jak malyho kluka....tak bych chtel nakou radu jak na to.....
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

2103s píše: nepotrebuju az to dovezu k lakyroj aby me sjel jak malyho kluka..
rovnou se s tím smiř :mrgreen:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
2103s
Příspěvky: 121
Registrován: sob úno 19, 2011 19:23
Bydliště: policka

Příspěvek od 2103s »

joo tak to ti pekne dekuju....=D njn nadelam prd...ale jak to mam udelat...mam tam bouchnout zatim jen zaklad...
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Nevím, jakej postup je správnej, z domu su naučenej, že každej plech patří dobře očistit a odmastit, odrezit, na to základovka, nebo dvě, na to vrch tak dvakrát. No a na to pak třeba ten tlumex nebo podobnou věc modernější, proti otlučení kamínkama tam, kde to lítá od kol. A potom, všechno, kde jsou spáry, spoje, záhyby, nebo tam nejde vidět, vytřít nebo vystříkat rezistinem, kterej vzlíná...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Tlumex nikdy. Popraská, vlhkost se dostane pod něj a už se nikdy nedostane ven. A na venek to vše do poslední chvíle vypadá tak krásně a zdravě :wink:

Jináč co se týče aut "pro potěchu", které nejezdí denně, jsem už několikrát slyšel podle mě nejlepší doporučení - na holý plech základ + několik vrstev kvalitní syntetiky a dost ! Žádné tlumexy ani body ani nic, jen holá syntetika. Jednoduché, opravitelné, sebemenší rez je vidět hned v počátku. Pro auta typu leštěnka a veterán, které nejezdí v zimě je to podle mě značka ideál.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

dvk píše:
Jináč co se týče aut "pro potěchu", které nejezdí denně, jsem už několikrát slyšel podle mě nejlepší doporučení - na holý plech základ + několik vrstev kvalitní syntetiky a dost ! Žádné tlumexy ani body ani nic, jen holá syntetika. Jednoduché, opravitelné, sebemenší rez je vidět hned v počátku. Pro auta typu leštěnka a veterán, které nejezdí v zimě je to podle mě značka ideál.
zdielam tento nazor, pretoze ak sa jedna o "sobotne vozidlo" predsa prsat nebude :-D
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
2103s
Příspěvky: 121
Registrován: sob úno 19, 2011 19:23
Bydliště: policka

Příspěvek od 2103s »

tak tak to je to co chci.....neplanuju to na kazdodenni jizdu...jak rikam spise to bude lestenka....sobotni jizda a nebo nakej srazek :lol: takze zvolim asi tuto variantu....zaklad a pak vrchni lak...a bude
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

V nouzi jsem pečlivě natřel blatník na feldě v vnitřní strany kvalitní antikorozní barvou. nechal to den v klidu, namontoval, odvezl a po pár měsících jsem to viděl - barva byla pryč. Teda byla pryč přesně tam, kam směřuje bordel odletující od kol. Bylo to velmi dobře vidět, protože ta antikorozní barva byla bílá a podklad tmavý.
Tak jestli nechceš na sobotním autě každej rok kompletně opravovat nátěr v podbězích, tak si tyto místa ještě trošku podpoř něčím hrubším a přitom pružným a odolným vůči abrazi.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
2103s
Příspěvky: 121
Registrován: sob úno 19, 2011 19:23
Bydliště: policka

Příspěvek od 2103s »

no takhle .... v planu sou mozna... palstove podblatniky...ale uvidi se..jinak je mi jasne ze tam kde lita bordel tak se to oprejska... :|
peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

2103s píše: nepotrebuju az to dovezu k lakyroj aby me sjel jak malyho kluka
To tě sjede tak jako tak, ještě sem neviděl lakyra co je spokojenej s něčím co sám neudělá.

Pokud chceš spodek opravdu lakovat, očisti to na holej čistej plech a nalakuj základem a barvou. Musíš ale počítat s tím že jak to někde odřeš a vykoukne plech, následuje okamžitá oprava nebo mocný rozvoj koroze.....
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Uživatelský avatar
2103s
Příspěvky: 121
Registrován: sob úno 19, 2011 19:23
Bydliště: policka

Příspěvek od 2103s »

tak to je pravda no...=) takze mam sundat aji tu jejich zakladovku co tam je jo...?! nerikam ze je perfektni ale drzi tam slusne....=) :lol: tak esi ji mam sundavat bo ji nechat??
Uživatelský avatar
2103s
Příspěvky: 121
Registrován: sob úno 19, 2011 19:23
Bydliště: policka

Příspěvek od 2103s »

ta byla zakladovka drzi jako cert....ta jen tak dolu nepujde.....=) jak na ni a ubec mam ju teda dat dolu..... :roll:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tak do zdravého bych neryl, proč taky. Vybruš a oprav nezdravé části a ošetři ty nějak lépe a celek potom vrchní barvou.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“