Mix otázek a odpovědí III

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Byla tu opomenuta jedna zásadní věc! Stalo se mi osobně v roce dávném (2002).
Jedna platba pojistného byla zaplacena se špatným variabilním symbolem, a to už v roce 2000, kdy se houfně všichni rozprchali od jediné České pojišťovny.
V roce 2002 jsem dostal upomínku, že je dluh na pojistném. Vyhrabal jsem ústřižek složenky, došel na pojišťovnu a k jejich velkému údivu jim ústřižek ukázal. Nezbylo jim namísto "tak to zaplaťte, když nemáte nic v ruce" dát platbu dohledat. Za pár měsíců další dopis, dluh na pojistném. Znovu na pojišťovnu s ústřižkem, znovu dohledat. Z pár měsíců dopis: Vaše pojištění odpovědnosti za škodu bylo z důvodu dlužné částky zrušeno ke dni (asi tři týdny nazpátek). Takže jsem tři týdny !!!!! jezdil bez pojištění. Óó, jaký jsem to grázl a sociál. (a to v té době v zákonech bylo, že nepojištěné vozidlo bude vyřazeno z registru)
Tak jsem vlítnul znovu do pojišťovny, a ejhle, už to byli schopní skutečně dohledat a částku z roku 2000, která jim někde dva roky visela v prázdnu přiřadit k mé pojistce a rázem byl účet v pořádku. Auto tehdy z registru vyřadit nestihli. Ono tehdy v zákoně taky bylo a je asi i dodnes, že stejně tak se vyřazuje z registru vozidlo které nemá STK. Obě vyřazení ale probíhají prý ve správním řízení, kam je majitel vozidla pozvána měl by se k tomu vyjádřit (řekli mi na evidenci vozidel, tehdy jsem se snažil zjstit, jestli náhodu dle platných zákonů k tomu vyřazení už nedošlo a já jezdím neexistujícím vozidlem :wink: :lol: )
Takže tak....
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Teepee, Ale kuš, jakej grázl a sociál, bylo to zaplacený, ikdyž blbě, no a bylo to v aktivním řešení a taky že se to vyřešilo.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

MartasBrno píše:Teepee, Ale kuš, jakej grázl a sociál, bylo to zaplacený, ikdyž blbě, no a bylo to v aktivním řešení a taky že se to vyřešilo.
Když jsem se odhlašoval od Alianz, nechal jsem si vystavit potvrzení, že pojišťovna vůči mně nemá žádné pohledávky. Po dlouhém "okecávání" nač a proč mi vyhověli.
Uživatelský avatar
Kewint
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kewint »

Otázka pro Svitaváky ,brňáky a okolí, vyjedu s mojí 1500 + podval+ na něm žigul do Březováku ? :D
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Co je Březovák, jakej má sklon a kolik váží souprava? :mrgreen:
jestli je Březovák něco jako smolín, tak potěš koště, jenom s pořádným rozjezdem.
Jo počkej, ty myslíš ten kravskej kopec, kterýmu my říkáme Křtiňák, tak ten jde objet právě přes Březinu přece.
Kewe, odkdy může žigul tahat podval se stejně těžkým autem? Máte asi papírů na rozdávání ne?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Kewint píše:Otázka pro Svitaváky ,brňáky a okolí, vyjedu s mojí 1500 + podval+ na něm žigul do Březováku ?
Jako vcelku zkušený řidič všech možných souprav bych tě rád upozornil na pár věcí:
1) za žigula nesmíš zapojit vlek těžší než 750 kg
2)když ho zapojíš,tak není problém v tom,že by ho 1500 neutáhla,ale že z kopce to neubrzdí!
3)při rychlosti 60 km/h se ti ten podval k*revsky rozkmitá a dá to hodně práce to zklidnit(vlastní zkušenost,když jsem na podzim vlekl za žigulem podval a na ní desítku)
4)pokud tě chytí cajti,tak ti to daj parádně sežrat
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Kewint
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kewint »

radek mb, to vše vím neboj :)
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Kewint, ty to řídit nebudeš že? :lol:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10557
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Březovský kopec zde: Loc: 49°39'13.407"N, 16°31'10.589"E
Rozjet se to pod kopcem dá na max. 50 km/h - výjezd z obce, kromě toho je to tam klikatý.
A co se týká patnáctky s podválem a další károu na něm? Kromě toho, co říkal Radek, se to vyjet dá. Táhl jsem favorita do mnohem prudšího kopce a "1" jsem dávat nemusel. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Je to jak napsal Radek, limit není v tažné síle, ale v adhezi kol při brždění. Na druhou stranu podvalník pod auto je jistě bržděný, tak něco by to zvládnout mohlo. Ruku v ruce s tím jde sjíždění s maximální opatrností, bržděním motorem, hezky pomalu, neuhřát moc brzdy. atp.
Tažná síla je limitována únosností hardyspojky, v prudkém kopci na 1. rychl st. při přetížení začne kardan kmitat. Dál jsem to nedostal (jako že bych jí třeba roztrhnul).
Já jsem "testoval" s nebržděným přívěsem, do 750kg, který uveze asi tak kubík štěrku. (cca 1200-1400kg).
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Doufám, že nikoho po cestě nesejmete a nezmrzačíte. Co takhle si půjčit auto který na to opravdu má?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Kewint
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kewint »

Nebudu řídit já , jo podval je samozřejmě bržděnej , uvidíme no :)
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Teepee píše: Na druhou stranu podvalník pod auto je jistě bržděný, tak něco by to zvládnout mohlo
Teepeem,můžu s klidným svědomím říci,že i když je ten podval bržděný,tak brzdný účinek při jízdě s kopce u žigula klesá velmi rychle.S prázdným podvalem ne,ale pokud je na něm auto,tak ano.Mám to vyzkoušené,takže žádné mlácení prázdné slámy. :wink:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Kewint píše:Nebudu řídit já , jo podval je samozřejmě bržděnej , uvidíme no :)
Víš jak to dopadlo s tím borcem co vezl ty traverzy a sejmul a zabil toho dědu v protisměru, doufám.

Víš, co to jsou Darwin Awards?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Kluci kolem Olomouce/Přerova/Kroměříže - dají se tu někde po okolí sehnat horní/dolní čepy předních ramen Mastersport ? Nebo je třeba to objednat po netu ?
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“