Připevnění autosedačky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
martinz
Příspěvky: 72
Registrován: pon kvě 28, 2007 17:30
Bydliště: Praha

Připevnění autosedačky

Příspěvek od martinz »

Mám 2105,ale ještě nemá připravené ukotvení na samonavíjecí pásy v zadu.Jakým způsobem připevnit dětskou autosedačku?Nějak nevim.Díky za radu.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Přípravu na pásy mají všechny VAZy, i ty první. Jen ty nejstarší pouze pro 4 místa. Všechno po roce 80 má kotevní místa jak pro pevné, tak pro samonavíjecí pásy vzadu a pro břišní pás 5.ho cestujícího. I já v jedničce z tohoto roku. Jedny kotevní místa jsou vzadu na platě, druhý v bočnicích pod čalouněním. Snad to má pětka taky tak...

Ty máš v autě pevné pásy, nebo žádné? Pokud pevné, mělo by to jít nastavit - utáhnout tak, aby sedačka pevně seděla ne? (Teda, vlastně nevím, jak ta sedačka vypadá :oops: ).
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
martinz
Příspěvky: 72
Registrován: pon kvě 28, 2007 17:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od martinz »

MartasBrno píše:Přípravu na pásy mají všechny VAZy, i ty první. Jen ty nejstarší pouze pro 4 místa. Všechno po roce 80 má kotevní místa jak pro pevné, tak pro samonavíjecí pásy vzadu a pro břišní pás 5.ho cestujícího. I já v jedničce z tohoto roku. Jedny kotevní místa jsou vzadu na platě, druhý v bočnicích pod čalouněním. Snad to má pětka taky tak...

Ty máš v autě pevné pásy, nebo žádné? Pokud pevné, mělo by to jít nastavit - utáhnout tak, aby sedačka pevně seděla ne? (Teda, vlastně nevím, jak ta sedačka vypadá :oops: ).
A kde jsou ty kotevní místa vzadu pro samonavíjecí pásy?Už jsem měl pásy koupený a nevěděl jsem kam dát rolny.Prý je pro to příprava v kufru,ale až od roku 86.Kam si připevnil ty samonavíjecí?Ty pevný jsou vlastně před sedačkou a nikdy se nedá uchytit tak aby neměla vůli a nevaklala se.Máš nějakou zkušenost jak to přichytit?Jak ty samonavíjecí?Dík za radu.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

martinz píše:Prý je pro to příprava v kufru,ale až od roku 86.
Takhle to není. Všechny 05ky mají možnost připevnění navíjecích pásů od prvopočátku. Kotevní body a místo pro navijáky je na zadní poličce. Aby ses k úchytům dostal, musíš oddělat zadní plastové plato, na kterém jsou pro samonavijáky po straně domečky.

Celkovou montáž provedeš následovně:
- Demontuješ zadní opěradlo a sedadlo
- Demontuješ původní pevné pásy
- Demontuješ plastové zadní plato
- Na zadní poličku přimontuješ navijáky. K tomu budeš potřebovat golu s kardanovým kloubem, nebo vysadit zadní okno. :) Pozor na správné ustavení levého a pravého pásu!!!
- volné konce pásů spolu se sponami a kladkami protáhneš otvory v plastovém platu
- Osadíš plato na původní místo.
- Namontuješ kladky na místo původních horních úchytů pevných pásů.
- Připevníš spodní oka pásů do kotevních bodů na podběhu.
- Do nejprostřednějších kotevních bodů připevníš klipsny pásů
- Osadíš zpátky opěradlo a sedadlo.

Výměna pásů je v zásadě jednoduchá, ale chce to si s tím trošku pohrát. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
martinz
Příspěvky: 72
Registrován: pon kvě 28, 2007 17:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od martinz »

Už jsem pásy kupoval v Koněvovce a fakt jsem nějak nenašel kam dát rolny.Pak mi p.Vozábal řekl,že je to až od roku 1986.Zkusim tam ještě kouknout,dost by mi pomohlo,kdyby to šlo.Nemáš foto úchytu?Už jsem nedoufal,že to půjde.Díky moc.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Nevím, co myslíš fotkou úchytu. :? Nikde žádné úchyty nejsou. Všude jsou jen kotevní body pro unifikované kotevní šrouby. Do kufru se nic nemontuje! Všechno je jen ze strany interiéru auta. Nic dalšího Ti už nikdo neporadí. Musíš postupovat podle návodu, co jsem ti už napsal. Podívej se pod zadní plato a bude Ti jasno. :idea:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“