Mix otázek a odpovědí III

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Predný sadne určite, možno by bolo treba prehodiť tie držiaky, čo sa zasúvajú cez predné čelo. Zadný má dlhšie tie boky, na 2101 by vyzeral blbo A musel by si do blatníkov vyvŕtať nové diery na skrutky bočných držiakov. Ale je to blbosť to auto tak pošpatiť.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

No, hlavně jde o to, že nárazníky mají úplně jiný tvar (profil) a taky se odlišují rádiusem, čili mezera mezi karosérií a nárazníkem by nebyla rovnoměrná. Dál mají, jak už psal Sid, boční držáky úplně jinde a v neposlední řadě je vidět na první pohled, že jde o bastl.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Takže budu jezdit s hnilejma dokud neseženu pěkný jedničkový. No, lidi, pochopte, když to po zimě najednou všechno vykvete, to je hned depka, že i cit pro originalitu jde do kytek. A to ta zima ještě neskončila.

Máte někdo vyzkoušený nějaký lak na chrom? Něco, co na chromu nejde příliš dobře rozpoznat a uchovává chromovanej díl svěží a čerstvý co nejdéle. A nemusí se to moc udržovat. Ony i ty poklice trpí, a to i přes léto. Má smysl třeba toto: http://www.olejshop.cz/autokosmetika/p/ ... x-308000-/ ?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Hentým to vyleštíš, ale neviem, či to bude mať ochranný účinok. Inak v zime nejazdi s puklicami, lebo ich zničíš.
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

ja mám na zimu inú sadu, už horších puklíc a neriešim...

MartasBrno, toto, prípadne silichrom (tuším sa to tak volalo :scratch: ) a uvidíš, že čo z tých nárazníkov ešte vykúzliš :wink: po jednej zime to bude iba povrchová hrdza, pôjde dole. A ešte sa to dá leštiť obyčajnou tempo pastou na staré laky, ale nejde to dole až tak dobre, ako so silichromom. :wink:


jo tu je http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=1
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

MartasBrno píše: Máte někdo vyzkoušený nějaký lak na chrom? Něco, co na chromu nejde příliš dobře rozpoznat a uchovává chromovanej díl svěží a čerstvý co nejdéle.
Na staré Oktávce, jsem používal Autobalzam, ve kterém jsem rozpustil větší parafinovou svíčku. Nejrychleji to jde tak, že se svíčka roztaví, horký parafin se rychle naleje do Autobalzamu a rychle zamíchá (zatřepe).
Roztok jsem na chrom natíral molitanovou houbičkou a na jaře se snadno odstraní čistým Autobalzamem. Vzhled je sice matový, ale po 22 letech byl chrom jako z fabriky (otázkou může být kvalita tehdejšího a dnešního pokovení).
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Petr HC píše:
MartasBrno píše: Máte někdo vyzkoušený nějaký lak na chrom? Něco, co na chromu nejde příliš dobře rozpoznat a uchovává chromovanej díl svěží a čerstvý co nejdéle.
Na staré Oktávce, jsem používal Autobalzam, ve kterém jsem rozpustil větší parafinovou svíčku. Nejrychleji to jde tak, že se svíčka roztaví, horký parafin se rychle naleje do Autobalzamu a rychle zamíchá (zatřepe).
Roztok jsem na chrom natíral molitanovou houbičkou a na jaře se snadno odstraní čistým Autobalzamem. Vzhled je sice matový, ale po 22 letech byl chrom jako z fabriky (otázkou může být kvalita tehdejšího a dnešního pokovení).
A následkem této rady, která tu není prvně, jsem vzal štěteček a chromy natřel Autobalzamem. Bez rozleštění.
Jen mi není jasné, co si počnu, až Autobalzám dojde, pokud vím, už se nedá koupit, nebo dá? http://www.velvana.cz/index.asp?page=6&catalog=4
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Dobrá. Pokusím se něco s tím udělat.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

nbhv

Příspěvek od mušketýr »

Kolik stojí nový blatník na hranáče?
M.S:
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1818
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

Pasovali by predne sedadla z Octavie I alebo Felicie do Lady ?
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

po úpravě určitě-mám v 2105 recara z kadetta
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Cory
Příspěvky: 11598
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

Ja sedacky z hondy prelude
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Ja mel z Forda
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Já mám ze sedmičky.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“