Fábie.

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Líbí se vám nová Fabka?

Anketa končí za pon pro 29, 2014 17:48

Ano
6
55%
Ne
5
45%
 
Celkem hlasů: 11

Cooper
Příspěvky: 1070
Registrován: úte črc 21, 2009 16:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Cooper »

Jdu si ten techničák ještě proštudovat......

VIN souhlasí. I výbava podle servisní knížky.....kromě rádia. Podle VIN není o ABS ani zmínky....

EDIT: Výbava vozidla: Klimatizace, 1x SRS (airbag), ABS.....Je to ale v řádku ve zmínce co bylo uvedeno v Italském techničáku.
Lada 21044i r.v. 1997 "Láďa"
Lada 2105 r.v. 1984 "Ivan"

http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_3751.gif

http://www.flickr.com/photos/minicoopercz/

Akce roku: Ke každému vozu Lada, svářečka MIG/MAG Zdarma!!!!

Tři Sestry Lada Gang
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

Chlapci moc to tu prezivate a robite z komara somara.

Cooper: Na miesto toho co tu vypisujes bezduche slova, tak by som si dal v skodovke na zaklade vin cisla vystavit nejaky papier kde by bolo jasne uvedene, ze abs ani automat tam nemas a potom stym isiel pokemonom, nech to opravia a mas na veky pokoj.

To abs mohla byt kludne chyba u talianov a bazarista ztoho mozno vychadzal ked uvadzal parametre vozidla.
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Cooper
Příspěvky: 1070
Registrován: úte črc 21, 2009 16:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Cooper »

Trevor píše:o abs mohla byt kludne chyba u talianov a bazarista ztoho mozno vychadzal ked uvadzal parametre vozidla.
Tak něják si myslím že to bylo, protože na úřadě pak vlastně jen opisoval italský techničák ;-)
Lada 21044i r.v. 1997 "Láďa"
Lada 2105 r.v. 1984 "Ivan"

http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_3751.gif

http://www.flickr.com/photos/minicoopercz/

Akce roku: Ke každému vozu Lada, svářečka MIG/MAG Zdarma!!!!

Tři Sestry Lada Gang
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tak snad z toho neodvodil ten bazarista i prodejní cenu?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
rezna
Příspěvky: 203
Registrován: úte pro 19, 2006 19:03
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rezna »

VIN je v aute na nekolika mistech - to bych taky overil ze se shoduje ;)
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Cooper píše:
rezna píše:spis to vypada ze cooperovy to je jedno ...
Dá se to tak říct......prostě si myslím že to nikdo nebude řešit....

Myslet si to můžeš... Pokud bys teď došel k okénku referátu dopravy a řekl, že Ti do TP napsali mystake, neb prokazatelně ABS ve voze nemáš, přepíší Ti to na počkání bez nároku na poplatek. Ovšem v případě, že tam dojdeš po dvou letech s tím, že Tě vyhodili z STK pro absenci ABS, máš smolíka. Nikdo Ti nic nepřepíše, protože dva roky je doba velmi dlouhá na jakoukoli reklamaci. Navíc Ti nikdo neuvěří, že jsi coby laik celé dva roky nepoznal, že nemáš ABS, které podle poznámky v TP mít máš.
Budeš v Boleslavi žádat individuální posudek, kde oni Ti budou muset podle VINu a PR-čísel doložit, že tohla auto nikdy ABS nemělo. Teprve potom se dočkáš nápravy v TP. Necháš tam těžké prachy a navztekáš se jako pes. Ale když Ti to nevadí.....
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

když jsme u těch Fabií, v rodině máme jednu z prvních 1.4, najeto 60tis, servisovaná, garážovaná, blablabla, a sype se jak kdyby měla najeto 250tis.. včera kupříkladu vytekl tlumič..

Když jsem kupoval golfa tdi (opravdu v metalíze, na hlínách, po důchodci atd), šlo to po cestě:
majitel (ital)-překupník (bulhar)-překupních(čech-bazarník)-já.

byl bordel v papírech, na kupní smlouvě byl uveden manžel a auto bylo psané na manželku, čili to v čr odmítli přihlásit. otázka jednoho telefonu, nové smlouvy a 2x na poštu, na majitele byl přímý kontakt.

bazarník to celé odpískal s tím, že se v tom nehodlá angažovat, že s tím dopisováním do techničáku je hrozného sraní, a normálně to auto naložil na podvál a vrátil ho zpět majiteli. A to byla jednoduchá operace.

Jinak s italama se dá vždycky domluvit, jsou hodně srdeční a dobře se s nima obchoduje. Navíc když kupujete auto přímo tam jako soukromník, někteří dávají rok záruku na základní nespotřební věci a pomohou Vám s papírama.(motor, nápravy, nebourané atd). Ale kdo jezdí v itálii, ví, jak se tam jezdí. A navíc se tam solí a od pobřeží stejně lítá bordel. Takže když řeknete komukoliv, že od nich kupujete auta proto, že nejsou rezavá, tak se vám vysmějou:)

Spíš to tam berou jako spotřební zboží a nemají tam jednu Fábii v rodině 15 let (a pak se hrozně nediví, jaký jsou ty dnešní auta střepy)
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Dnešní Plzeň-Praha a zpět s 51kW HTP s průměrem 8.0. Teda, tam jsem měl 9.2 ... jel jsem trochu pozdě, 5000 otáček ... chudinka malinká.

Ráno jsem poprvé měnil žárovku - to vymyslel debil ... sice přístup k pravému světlu luxusní, guma se dá sundat snadno - ale pak ... nějaký ostrý plechový hranky, za který se nedá chytit, ale musí se to zmáčknout a pootočit. Nakonec jsem si pomáhal klíčema a nehtama, ty mám od toho kapánek ohudlaný ... no zlo ...
Žárovku jsem vyměnil, svítí to pořád stejně blbě, holt Fabie s čočkou ...

Cestou zpátky mě oslňoval trotl s Fábií 1, bohužel jel stejně rychle - 150 se mi už jet nechtělo ...
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
rezna
Příspěvky: 203
Registrován: úte pro 19, 2006 19:03
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rezna »

BTW - kdyz ma teda HaTaPka vysokej kroutak jenom v kratkym pasmu, nepomohla by ji na dalnici 6ka? ...
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

rezna píše:BTW - kdyz ma teda HaTaPka vysokej kroutak jenom v kratkym pasmu, nepomohla by ji na dalnici 6ka? ...
Nejsem znalec, ale asi ne ... na to nemá výkon.
Řadicí páka by se v ten moment změnila v kvedlačku :cry: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Bylo by to přesně, jak píše Luděk... Vyšší rychlostní stupeň by rapidně snížil už tak mizerné hodnoty točivého momentu na kolech.

Točivý moment, který je udáván výrobcem, je měřen na setrvačníku motoru. Na kolech je točivý moment podstatně vyšší. Je roven momentu udávanému výrobcem, násobenému převodovým poměrem zařazeného rychlostního stupně a násoben dále převodem stálého převodu rozvodovky.

Tedy konkrétně: Mám motor Lada 2103, kterému výrobce udává maximum točivého momentu 106 Nm / 3400 rpm (při plném zatížení). Jedu-li na plný plyn na dvojku, mám při otáčkách motoru 3400 na kolech točivý moment 1050 Nm (uvažuji stálý převod 4,3:1 a převod druhého rychlostního stupně 2,303:1). Pojedu-li stejnými otáčkami plným plynem na pětku, mám na kolech točivý moment "pouze" 373 Nm.

Tedy kdybychom Fabii osadili převodovkou se šesti stupni (pravděpodobně proto, aby šestý rychlostní stupeň byl delší než dosavadní pátý stupeň), bude Fabia doslova lenochodem. Při poklesu otáček pod maximum točivého momentu budete muset velmi rychle řadit pětku, protože šestka bude díky nízkým otáčkám a malému točivému momentu doslova nepoužitelná. Takže se tím nic nemění. Navíc (a to je velmi důležité si uvědomit) díky menšímu točivému momentu na kolech byste museli více šlapat na plyn, aby se milá Fabka vůbec byla ochotna hýbat - takže sice mírně snížíte otáčky motoru, ale zvýšíte jeho zatížení (a na spotřebě neušetříte).

Dám vám příklad z praxe: Známý má stejné auto jako já (Galaxy TDi 81kW) a protože tyto vozy mají krátké zpřevodování (točí zbytečně vysoké otáčky), rozhodl se pro zástavbu šestirychlostní převodovky z druhé generace Galaxy/Sharan. Současně počítal s tím, že na dlouhých cestách dálničního typu se mu sníží spotřeba. Jaké však bylo jeho překvapení, když zjistil, že při provozu auta na šest rychlostí se mu vůbec nesnížila spotřeba..... A to ani na dlouhé trasy. Čím to je, čím to je??? No je to proto, že dlouhý a těžký převod šestého stupně je pro motor zátěží a i když se mu při rychlosti 130 km/h snížily otáčky z 3200 na 2500 rpm, neušetří na naftě ani píď. Aby vůz byl schopen na tento těžký převod slušně jet a udržet rychlost, musí být více zatížen.


Proto platí to, co se tu snažím prosadit už celou řadu let - neplatí vždy, že nižší otáčky rovná se nižší spotřeba :wink:.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
vik2
Příspěvky: 1904
Registrován: stř črc 20, 2005 14:39
Bydliště: ChomutOFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vik2 »

Marku pri vypoctu tociveho momentu na kolech, jsi vubec nezohlednil prumer kola. Ten ma preci take vliv, nekdy docela velkej
???????????
LR Def 110 300Tdi

Rumunskej trip 2016
Rumunskej trip 2015
Montenegro 2014
Romania Nivama 2009
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Samozřejmě má. Ale ten se přece nemění. Teoreticky měním převodovku... :wink:
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Japato, točivej moment přeci bude pořád stejnej, velikostí kola se změní jen velikost síly přenesený na vozovku, což samozřejmě vliv má (je to v podstatě další převod), ale na to jakej moment bude potřeba, ne na to jakej tam je.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
vik2
Příspěvky: 1904
Registrován: stř črc 20, 2005 14:39
Bydliště: ChomutOFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vik2 »

nevim presne jak to je a celkem me to i zajima.
neco o tom napovida tento obrazek, ze ktereho bych chapal ze se dale zvetsuje, protoze malokere nase auto ma kolo vetsi jak 1m.
http://www.honda-club.cz/old/articles/292/001.gif

celej clanek je zajimavej: Vykon/kroutak http://www.honda-club.cz/old/view.php?id=292
LR Def 110 300Tdi

Rumunskej trip 2016
Rumunskej trip 2015
Montenegro 2014
Romania Nivama 2009
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“